Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 16.01.2006, 19:04
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
joj nesecam se u kojim novinama je to bilo jer ima vec par godina . inace trece oko citam jednom godisnje , cisto onako kada sam raspolozen za smeh
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 22.01.2006, 21:14
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Miki
Hromi starac , Slepi Misevi itd .... .... . Znaci....zasto ti taj nije odmah rekao i sta se unutra nalazi ?
Drugacijem odgovoru od tebe i vumija se nisam ni nadao..........:36_1 _12[1
Izgleda da vas opsedaju i proganjaju gore navedene stvari........
A doticni izvor koji mi je i doneo sliku,je isti bas kao i vas dvoje..........
Plasi se da udje unutra............:n ixweiss:
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 22.01.2006, 21:28
bojanrist
Gost
 
prilozi: n/a
bb

Cao Rami legendo,nemoj da se nerviras ,ako te je strah zovi i mene kada budes ulazio tamo,ja bih isao sa zadovoljstvom,pa ako su tamo bili mozda i stotinu puta drugi tragaci
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 22.01.2006, 21:36
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od x_lav
Pozdrav Rammstain ))....
Slika ti je super i svaka ti cast sto si je stavio na forum.
Miki sto se tice samog kopanja pa ne slazem se sa tobom 100%.Mnogima je to tesko ili uopste ne zele da se bave pozamasnim zemljanim radovima pogotovo kada su u pitanju kubici i kubici zemlje koje treba izbaciti na primer sa ovog ulaza.Slika sama govori da je u pitanju prava dzungla i da je tu sve zaraslo u korov i si****,i da tu nije bilo nikakvih istrazivanja/kopanja(ako je ovaj fotos iz novijeg datuma).A da bi trebalo sve temeljno istraziti,sve rascistiti i uci unutra to bez daljneg treba uraditi.Rammstain uz tebe smo
Pozdrav lave....... ...........
Slika je nacinjena ove godine.......E vidis u tome i lezi problem.Ako je ulaz zatrpan e onda se trebaju zasuci rukavi i oznojiti,a vec sam napomenuo gore u odgovoru koji sam napisao mikiju,treba malo i hrabrosti i avanturistickog duha.A iz dosadasnjih razgovora doneo sam zakljucak da se svi boje tog nepoznatog unutra.Kao sto sam i rekao ovo nije jedini tunel ili izlaz ili ulaz nazovimo ga kako hocemo,postoje ovakvih tunela jos,gde se kod nekih vide kako su na pocetku zapoceti neki radovi oko iskopa,ali je posle nekoliko predjenih CM odustato.
Specificno za ovaj ulaz je to sto nikakvi radovi niti ulasci nisu izvedeni......zahval jujuci bas i specificnom polozaju na kome se nalazi.....
Daleko od radoznalih ociju...........Sve u svemu Rammstein ce uci unutra..........:4_1 _6[1]:
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 22.01.2006, 21:43
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od bojanrist
Cao Rami legendo,nemoj da se nerviras ,ako te je strah zovi i mene kada budes ulazio tamo,ja bih isao sa zadovoljstvom,pa ako su tamo bili mozda i stotinu puta drugi tragaci
Pozdrav boki........Ma ne nerviram se uopste ja oko toga...
No Fear
Taman posla da se Rammstein boji.......Nerviram se samo sto jos uvek nemogu da sredim stvari pa da dodjem dole......a i ova slova sam pobrkao e zbog njih se nerviram...........
A sto se tice mogucnosti da je neko pre bio i uso to me ne opterecuje uopste.....
Nije vazno pobediti vazno je ucestvovati.........
Ako imas duha avanture u sebi i zelju za nepoznatim u timu si.........

Promijenjeno od rammstein (22.01.2006 u 21:52 sati)
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 22.01.2006, 21:51
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Da je kopanje samo u pitanju mozda i nebi bio veliki problem, problem je kako osigurati sve to da se onaj iskopani dio, koji ostaje za vama, opet ne urusi i vas zauvijek ostavi tamo? Ako se vec jednom obrusila tavanica onda postoji mogucnost da se to opet ponovi. Ipak tu treba dosta priprema i dosta znanja da bi se odlucilo krenuti sa kopanjem. Ne kazem sada da niko od vas nema iskustva, ne znam to, ali vjerujem da bi i vi odustali nakon nekoliko, ako ne cm, metara. Druga stvar je u tome da ja ne vjerujem da to vec nije istrazivano jer se ne radi o nekom nevidljivom ulazu i vjerujem da bi se negdje mogao naci odgovor o cemu se u stvari radi. U svakom slucaju price od mene o hromim starcima i slicnim utvarama su samo sala ali da se bojim nepoznatih rupa to stoji . Isto tako znam da svakoga od nas ipak golica sta bi se tu moglo nalaziti ali mislim da je bolje to ostaviti na miru. Po meni bi zanimljivije bilo kada bi se slucajno pronasao neki ulaz za kojega jos niko ne zna i koji je slucajem izasao na svjetlost dana, recimo obrusavanjem nekog dijela zemljista ili nekim drugim slucajem.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 22.01.2006, 22:11
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Druga stvar je u tome da ja ne vjerujem da to vec nije istrazivano jer se ne radi o nekom nevidljivom ulazu i vjerujem da bi se negdje mogao naci odgovor o cemu se u stvari radi. U svakom slucaju price od mene o hromim starcima i slicnim utvarama su samo sala ali da se bojim nepoznatih rupa to stoji . Isto tako znam da svakoga od nas ipak golica sta bi se tu moglo nalaziti ali mislim da je bolje to ostaviti na miru. Po meni bi zanimljivije bilo kada bi se slucajno pronasao neki ulaz za kojega jos niko ne zna i koji je slucajem izasao na svjetlost dana, recimo obrusavanjem nekog dijela zemljista ili nekim drugim slucajem.
Ma znam ja da se ti salis,a isto tako se bojis i da ne ostanes bez moderatora.......:36 _1_12[1 .Stoji to vumi o cemu ti pricas.Tu je u svakom slucaju ulazeno,nemislim na postavljenu sliku vec na druge ulaze,ali sta mislis koliko ce toga koga je ulazio zanimati slomnjena keramika ako je vec ima ili sta ti ja znam sta tu ima.....Mislim pricam ovo sam po sebi........U pocetku bavljenja ovim hobijem zanimale su me samo neke stvari.... Nije zlato sve sto sija.........Vremeno m sam shvatio neke druge stvari i vrednosti ovog hobija........E u tome lezi poenta i kljuc.....Tesko da ce nekoga zanimati natpisi po zidu ili kakvi hijeroglifi.........
Mozda su i ovi ulazi sami izasli vremenom na svetlost dana.........
Sve u svemu nedaju mi mira nikako.........
odgoovorite sa citatom
  #38  
Staro 11.04.2008, 14:58
Antika
Gost
 
prilozi: n/a
Posto sam iz ovog kraja i znam po nesto o tematici, debelo se razmisljam da se malo ozbiljnije bacim na ovo...rammstein-e ako imas neke savete koje zelis da podelis bio bih ti zahvalan
pokusavam da nabavim neke stare knjige koje bi mi vise rekle o ovome, pa ako nesto saznam javljam...
odgoovorite sa citatom
  #39  
Staro 11.04.2008, 17:29
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

Citat:
citat od zlatkovics Prikažite prilog
Neznam za pricu iz Prahova ali sam cuo za pricu iz okoline Pirota (selo Dojkinci-okolina) navodno je starac cuvao ovce , pobeglo mu jagnje i on jureci za njim upadne u rupu. Nasao je pravi podzemni grad i podosta zlatnika, poneo je koliko je mogao, pohvalio se komsiluku plenom ali nikom nije rekao tacno mesto ulaza.Seljaci su navodno pretrazili celo mesto(gde su pretpostavljali da je bio) rasporedjeni u strelce ali nisu nasli ulaz.
To je samo prica a koliko je blizu istini......?
Da to se prica i mislim da je u mestu zvano"arbinje"ali je to celo mesto proglaseno nacionalnim parkom stara planina i prilicno je rizicno bez odgovarajucih dozvola tamo nesto raditi
odgoovorite sa citatom
  #40  
Staro 13.04.2008, 17:01
Spencer
Gost
 
prilozi: n/a
Pograničnih dozvola 'oćeš reći... To nije u "Arbinju", nego na "Koprenu"... A evo ti i Rajan možda znate koliko je prostranstvo taj "Kopren" (ja znam)... Ravno je traženju igle u plastu sena... Takođe tu je mogućnost da se zaluta u Bugarsku... Taj grad pod zemljom se navodno zove "grad pobede"... O tome sam jednom već pričao. Tu je prolazio rimski put... Moj savet je da se uopšte ne bakćete Starom planinom, jer je to opasno a uzaludno...
Navodno postoji još jedno takvo mesto...
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!