Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 18.02.2008, 16:13
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Resenje kabla od sonde

Jednom prilikom sam pisao kako moze da se resi problem sa kablom sonde kod XP-ea a i kod drugih detektora koji imaju dugacak kabal. Evo kako to izgleda!
Potreban alat:
mala testerica, burgija od 8mm i lepljiva traka.

Potreban je sledeci materjal:
Auto lak sprej crn mat, plasticna cev za struju od 26mm i dve crne pricvrsnice za kablove (vidi sliku).

Plasticnu cev isecemo na 10,5cm, izbusimo po dve rupe na obe strane, prva rupa se busi na oko 7mm od ruba a druga se busi na 5mm od prve
(vidi sliku). Onda se plasticna cev ofarba, najbolje je da se okaci na neku zicu dok se farba i tako ostavi dok se ne osusi.
Nakon susenja obacimo plastisne pricvrsnise (obavezno pre namotavanja kabla) tako da im prednja strana bude vani, deo kabala gledano od sonde pricvrstimo na cev na nekih 40cm udaljeno od sonde, zatim namotamo kabal 13 puta oko cevi i pricvrstimo sa druge strane (vidi sliku) dobro zategnemo i isecemo visak kaisica pricvrsnice.
Ovo resenje kabla je prakticno kod menjanja sonde, za 2 minute je gotovo a i ne mora se namotavati vise oko drzaca.
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg IMG_3272.JPG (56,8 KB, 16x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_3274.JPG (26,4 KB, 14x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_3280.JPG (38,8 KB, 15x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_3276.JPG (39,0 KB, 19x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_3278.JPG (50,2 KB, 20x prikazano)
Tip dokumenta: jpg IMG_3279.JPG (45,8 KB, 19x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 18.02.2008, 16:21
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Fino uradjeno...samo citao sam negdje da nije bas preporucljivo tako motati kabal...valjda zbog pojave indukcije ili cega vec...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 18.02.2008, 16:34
laki
Gost
 
prilozi: n/a
ja sam to isto to uradio ali sam iskoristio rebrasto crevo
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 18.02.2008, 16:45
laki
Gost
 
prilozi: n/a
evo slike
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg DSC00090_resize.jpg (89,6 KB, 39x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 18.02.2008, 19:38
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Laki a sto je kabal kod te sonde tako dugacak uopste? Kod ovih sto sam ja video su svi normalne duzine.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 18.02.2008, 20:16
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
kabal

Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Jednom prilikom sam pisao kako moze da se resi problem sa kablom sonde kod XP-ea a i kod drugih detektora koji imaju dugacak kabal. Evo kako to izgleda!
Potreban alat:
mala testerica, burgija od 8mm i lepljiva traka.

Potreban je sledeci materjal:
Auto lak sprej crn mat, plasticna cev za struju od 26mm i dve crne pricvrsnice za kablove (vidi sliku).

Plasticnu cev isecemo na 10,5cm, izbusimo po dve rupe na obe strane, prva rupa se busi na oko 7mm od ruba a druga se busi na 5mm od prve
(vidi sliku). Onda se plasticna cev ofarba, najbolje je da se okaci na neku zicu dok se farba i tako ostavi dok se ne osusi.
Nakon susenja obacimo plastisne pricvrsnise (obavezno pre namotavanja kabla) tako da im prednja strana bude vani, deo kabala gledano od sonde pricvrstimo na cev na nekih 40cm udaljeno od sonde, zatim namotamo kabal 13 puta oko cevi i pricvrstimo sa druge strane (vidi sliku) dobro zategnemo i isecemo visak kaisica pricvrsnice.
Ovo resenje kabla je prakticno kod menjanja sonde, za 2 minute je gotovo a i ne mora se namotavati vise oko drzaca.
Vumi je u pravu za kabal.Stvarno se javlja indukcija i ja sam primetio da nastaju smetnje prilikom rada detektora.Slično kada se u blizini sonde detektora nadje druga sonda i onda se detektori ometaju u radu.Mislim da je kabal potrebno skratiti na oko 1.2m.On de u vecini slucajeva ostavlja duzi da bi prilikom ostecenja imali dovoljno za skracenje.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 18.02.2008, 20:57
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Jednom prilikom sam pisao kako moze da se resi problem sa kablom sonde kod XP-ea a i kod drugih detektora koji imaju dugacak kabal. Evo kako to izgleda!
Potreban alat:
mala testerica, burgija od 8mm i lepljiva traka.

Potreban je sledeci materjal:
Auto lak sprej crn mat, plasticna cev za struju od 26mm i dve crne pricvrsnice za kablove (vidi sliku).

Plasticnu cev isecemo na 10,5cm, izbusimo po dve rupe na obe strane, prva rupa se busi na oko 7mm od ruba a druga se busi na 5mm od prve
(vidi sliku). Onda se plasticna cev ofarba, najbolje je da se okaci na neku zicu dok se farba i tako ostavi dok se ne osusi.
Nakon susenja obacimo plastisne pricvrsnise (obavezno pre namotavanja kabla) tako da im prednja strana bude vani, deo kabala gledano od sonde pricvrstimo na cev na nekih 40cm udaljeno od sonde, zatim namotamo kabal 13 puta oko cevi i pricvrstimo sa druge strane (vidi sliku) dobro zategnemo i isecemo visak kaisica pricvrsnice.
Ovo resenje kabla je prakticno kod menjanja sonde, za 2 minute je gotovo a i ne mora se namotavati vise oko drzaca.
Bravo majstore, radi se o oklopljenom kabelu i anomalije su zanemarive.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 18.02.2008, 21:48
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Kabal kod Xp-ea je duzi da bi se elektronika mogla nositi na pojasu ili u rancu ako se trzi u vodi. Kabal je oklopljen kao sto rece enigma, osiguran je od lomljenja i pucanja. Sto se umotavanja tice sve jedno je dali se umota oko ovakve cevcice ili stange drzaca.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 18.02.2008, 23:18
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Laki a sto je kabal kod te sonde tako dugacak uopste? Kod ovih sto sam ja video su svi normalne duzine.
ova sonda je i za tesoro lobo, pa pretpostavljam da postoji mogucnost da se elektronika tog aparata nosi za pojasom kao kod xp...inace na sondi koja ide uz aparat kabal je dosta kraci...
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Resenje kabla za XP-detektore kratki Vrste i namjena 0 11.08.2007 20:26
Upotreba detektora metala zeljketa Vrste i namjena 1 12.06.2006 23:13
izrada sonde pdragan Vrste i namjena 38 17.01.2006 01:30
sonde....... rammstein Vrste i namjena 1 06.02.2005 23:48


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!