Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 11.01.2006, 14:35
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Novi zakon od 2007

Pozdrav svima ,

Jedan od mojih prijatelja iz vecih krugova Arheologije mi je za vreme bozicnih praznika ispricao da se vec sprema novi zakon u vezi traganja za zakopanim blagom.Taj zakon bi bio isti kao ovde Evropi jer je drzava Srbija konacno shvatila koliko gubi na crnoj trgovini i isto tako zbog priblizavanja Evropskoj Uniji.Mogucno bi bilo registrovati firmu na ovu delatnost i oficijalno raditi. Ja sam malo skeptican jer vlastima,lopovima i mafiji neverujem.

Lovac
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 11.01.2006, 14:49
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Sve je to lijepo samo kao sto si sam rekao ne treba bas sve vjerovati. Moje misljenje je to da ce tu ipka biti odredjenih uslova koje obican tragac nece moci ispuniti a odredjenima ce to biti legalizacija da oficijelno pljackaju drzavu. Inace zakon u Evropi (izuzev Engleske) je takav da se na poznatim arheoloskim mjestima ne smije traziti bez odredjenih dozvola odredjenih organa zaduzenih za cuvanje spomenika a samo trazenje antickih predmeta je uopste zabranjeno. Ono sto je "dozvoljeno" je to da se do neke mjere smije traziti materijal iz drugoga svjetskoga rata i to je sve. Inace sve sto se nadje mora se prijaviti gore navedenim institutima i predati im na daljnju obradu (obecanje je da ce se to nakon obrade vratiti pronalazacu ).
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 11.01.2006, 19:25
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
E kako to sve cudno zvuci, sjetite se onih zlatnika sa slike. Ono sto mi kobajagi istrazujemo to je samo prasina kako oni kazu kulturni sloj unisten agrokulturnim radovima. Za istoricare to je bezvrjedno ali za njihove dzepove bogami nije. Oni se bore da opljackaju tudju muku hobi i ljubav. Oni ako to legalizuju vidjet cete da ce muzeji ostati prazni svi ce oni otvoriti privatne butike i opuhati ono sto je ostalo. Oni sad imaju sve na raspolaganju karte, mjesta, dokumentaciju, masineriju i znanje. I taj novi zakon je sigurno njihovo maslo. Ali novac neraste u zemlji i jednog dana nestace i njega. Onda ce oni u pricu kako su opet divlji tragaci te ovo te ono. I uostalom koje nacionalno blago mi to otudjujemo? Kako srbima hrvatima itd... moze nacionalno blago biti Rim, Madjarska, Austrija ...to je sve tudje. Zna svako sta je njegovo i nek se drze toga. Bogami tu su ponajmanje zainteresovani bas iz razloga sto je to arheoloski BJEDA. Ali kako bude bice, nadam se da Vam nisam dosadan, toliko me ovo naljutilo da neznam odakle bi poceo paljbu.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 11.01.2006, 20:49
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
ko kaze da si dosadan ? ne to ni u kom slucaju , svako od nas je jos prosle godine iskazao svoje misljenje bar jednom i mogu ti reci da svi imaju veoma slicno misljenje kao i ti . u svakom slucaju si ti prvi ko je ove godine otvorio sezonu kritika na racun takvih lopova koji u stvari kradu na legalan nacin .
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 11.01.2006, 23:20
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Viminacijum 13000 grobova a vrijednog nakita, novca i slicno ????
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 12.01.2006, 02:01
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
DIANA kod kladova pa cup zlatnika kod hajducke vodenice vadjen ali je negde zaglavio usput do beograda verovatno neko nevreme ili je tovar bio veliki pa im bilo tesko i malo se olaksali usput .inace se kod kladova vodilo veoma veliko arh. istrazivanje zbog izgradnje djerdapa(hidroelektr ane) tako da su to uzurbano radili iskopajuci nekoliko desetina lokaliteta posto je to kasnije potopljeno.ali za divno cudo nije bilo niceg tako interesatnog za pokazivati javnosti ili izloziti u muzej . pozdrav dragan
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 12.01.2006, 09:41
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Ma to nikoga neinteresuje stace u muzeju da kupi prasinu, ujedno kukaju da nemaju adekvatne depoe za odlaganje zasad im prokisnjavaju. A skoro se po novinama suskalo za Avarski pojas. Sta je sa njim bog sam zna ??? Vazno je da mi kad nadjemo nagoreli, okrunjeni, pojeden od djubriva i sl novcic za kojim se oni nebi okrenuli postajemo pljackasi nacionalnog blaga.
Ma to su savremeni ( INDIANA JONS).
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 12.01.2006, 10:22
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav

Avarski pojas je ukraden i nema mu traga,bar dok ne naprave repliku u pokazu novinarima i javnosti.Za njega se prica da je nasao put pod noge na zapad kada je padao Milosevic i da je preko Rusije u i bezaniji Marka Milosevica odneseno dosta toga iz depoa trezora!!!Cak se prica da je i cuvena paradna maska(slem)nadjena 1955 na poljoprivrednom dobru kod Sida(cini mi se da je Almas ili sli.)takodje prebacena preko grane a kopija je ostala u trezoru vojvodjanske banke.Inace taj slem je unikat u svetu i nema neprocenjiv je vrednosti(nema ga cak ni u Rimu-to je opste poznato).
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 12.01.2006, 14:21
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Ma KRASNI SU treba im dati orden Zasluga za narod.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Novi detektor na trzistu :) Vumi Vrste i namjena 5 21.03.2006 15:11
Novi Rimski Vladar ??? Miki Zanimljivosti 6 30.12.2005 14:13
Novi Minelab Sovereign GT x_lav Vrste i namjena 0 06.05.2005 04:44


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!