Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 01.09.2007, 15:11
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Koliko sam ja mogao primjetiti, svi aparati koji mogu diskriminisati vece komade zeljeza imaju i jaku masku tj ne primjecuju ni, recimo, novcic koji se nalazi pored toga zeljeznoga predmeta (ocigledan primjer je minelabov Advantage).
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 01.09.2007, 17:47
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Koliko sam ja mogao primjetiti, svi aparati koji mogu diskriminisati vece komade zeljeza imaju i jaku masku tj ne primjecuju ni, recimo, novcic koji se nalazi pored toga zeljeznoga predmeta (ocigledan primjer je minelabov Advantage).
ne samo advantage nego 90% njih ima problem sa tim ,i to zavisi i od oblika i velicine i jednog i drugog predmeta koji su zajedno...
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 01.09.2007, 22:11
fabijanus
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Koliko sam ja mogao primjetiti, svi aparati koji mogu diskriminisati vece komade zeljeza imaju i jaku masku tj ne primjecuju ni, recimo, novcic koji se nalazi pored toga zeljeznoga predmeta (ocigledan primjer je minelabov Advantage).
ali tako se nesto nedesava sa minelabom ex 2 , sto posto
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 01.09.2007, 22:39
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Nisam rekao da se desava sa svim aparatima, ne desava se ni sa nekim fisherovim, xp-ovim pa cak i kineskim kutijicama, koje sam provjeravao.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 02.09.2007, 00:19
mario
Gost
 
prilozi: n/a
pazite ja sam njega pokusavao testirati svakako.Stavio sam srebrenu kovanicu i prelazio preko nje on mi je zvizdio onda sam stavio bakrenu kovanicu i on je zvizdio to je sve ok ali kad stavim ekser i kad predem jednom preko njega nezvizdi ali kad predem par puta onda pocme zviditi.Sto se tice toga da prodam ovoga i da kupim drugi nisam bas u takvoj financijskoj situaciji i ovaj sam kupio popola sa jednim prijateljem.Ali koliko sam ja skuzio do sada po vasoj prici i po mom vlastitom iskustvu nijedan detektor nemoze odvojiti zeljezo od plemenitih metala jedino moze promjeniti zvuk ali da uvopce nezvizdi to je nemoguce.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 02.09.2007, 01:39
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od sman Prikažite prilog
mario podsecac me na mene kad sam kupio prvi detektor ...to je bio predhodnik tog modela 1266 ,imao sam isti problem,ali to je i rezultat pocetnickog neiskustva a i losih terena ...ja sam u to vreme taj (nazovi )problem resio tako sto sam prodao taj detektor i kupio XLT ,imao sam utisak da sam se preporodio ovom kupovinom ...
Ha, ha, ha, ne pada mi više na pamet da kupim detektor bez displeja, ton plus display je idealna kombinacija koja špara vrijeme i živce.
Neka nam živi XLT i beba Adonis.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 02.09.2007, 08:02
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od mario Prikažite prilog
pazite ja sam njega pokusavao testirati svakako.Stavio sam srebrenu kovanicu i prelazio preko nje on mi je zvizdio onda sam stavio bakrenu kovanicu i on je zvizdio to je sve ok ali kad stavim ekser i kad predem jednom preko njega nezvizdi ali kad predem par puta onda pocme zviditi.Sto se tice toga da prodam ovoga i da kupim drugi nisam bas u takvoj financijskoj situaciji i ovaj sam kupio popola sa jednim prijateljem.Ali koliko sam ja skuzio do sada po vasoj prici i po mom vlastitom iskustvu nijedan detektor nemoze odvojiti zeljezo od plemenitih metala jedino moze promjeniti zvuk ali da uvopce nezvizdi to je nemoguce.
moguce je mario da sitnije gvozdene predmete mnogi det. uopste ne primecuju ,a neki i krupnije (sa razlicitim stelovanjem aparata naravno)...a kad je zvizdanje u pitanju mario moras da imas isti signal prilikom prelaska sondom preko metu i levo i desno ,to je znak da to nije gvozdje (recimo)...kad je sinal dobar samo u jednom pravcu(ili se javi krckanje) to je znak da je najverovatnije gvozdeni predmet...
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 02.09.2007, 08:11
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Ha, ha, ha, ne pada mi više na pamet da kupim detektor bez displeja, ton plus display je idealna kombinacija koja špara vrijeme i živce.
Neka nam živi XLT i beba Adonis.
enigma dobar ti je XLT ,ali ga je pregazilo vreme, zaostaje malo u dubini,
ali ima zato odlicnu diskriminaciju...ja i jedan moj prijatelj dok smo radili sa XLT zezali smo ove drugare sa fi**** tako sto smo kukali i psovali, kako to da mi sve nalazimo ali gvozdje nikako,kako to vi uspevate da nadjete i gvozdje u cemu je tajna i td... dobar je za starije ljude ,manje se kopa
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 02.09.2007, 20:19
mario
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala ti sman sad vec znam u cemu sam pogrijesio.Kod mene je to bio bas problem ja predem sa ljeve na desnu stranu on zvidi a kad opet predem preko tog mjesta sa desne na ljevu on nezvizdi i to me isto zbunjivalo i sto vise prelazim preko istog mjesta to vise zvizdi.Hvala vam decki i cim budem nesta nasao vi cete biti prvi koji ce to saznati.
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 02.09.2007, 20:42
baki022
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od mario Prikažite prilog
Hvala ti sman sad vec znam u cemu sam pogrijesio.Kod mene je to bio bas problem ja predem sa ljeve na desnu stranu on zvidi a kad opet predem preko tog mjesta sa desne na ljevu on nezvizdi i to me isto zbunjivalo i sto vise prelazim preko istog mjesta to vise zvizdi.Hvala vam decki i cim budem nesta nasao vi cete biti prvi koji ce to saznati.
ja tek sad ne razumem sta tebe muci
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Istorija Bosne rammstein Istorija gradova 21 17.02.2006 11:49


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!