Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 14.03.2006, 18:47
STRELAC
Gost
 
prilozi: n/a
SAMO da odgovorim jos DRAGANU ,evo kako se snima ,kad odaberes lokaciju gde ces snimati moras izmeriti duzinu, koja mora biti oko 5,10,15,20,25,30,35, 40,45, ili najvise 50 metara u duzini,a sirinu mozes sam odredjivati cak i do 100m tako da mozes snimiti veoma veliku povrsinu odjednom,gde mozes videti svasta ,i tako veliki snimci su i naj interesantniji,i naj pregledniji zato sto mozes dobiti neku predstavu u glavi o toj lokaciji ukoliko ti bude dobar snimak tj.uspesan a kasnije ako to nisu velike dubine mozes se vratiti i detektorom locirati i kopati lagano sa voljom ali smo kad ti odsvira zujavac,nikako pre toga,a sto se tice dubine snimanja to odredjuje teren ne kome snimas,nemozes mu ti reci ,snimaj mi do 2m ,3 ,i td.tako da i oni sto navodno snimaju do 18m u zemlji to je samo ako se nadjes na takvom terenu ,sto je veoma retko kod nas on ce snimiti 18m a GEMS 8m, a na normalnom terenu gde sam ja isao i GEMS, I VALKABAUT, I UG-12,imaju potpuno istu dubinu snimaju u mm,a svaki snimak koji nesto pokazuje dublje od 2m, ne bih se odlucio da kopam. Sto se tice nacina snimanja ,svaki snimak kada zavrsis moras ubaciti u racunar da bi mogao da snimas sledeci,ustvari ima samo jednu memoriju koja se uvek brise kad ponovo snimas,sto znaci da nemozes snimati vise lokacija pa kasnije ubacivati snimak po snimak,ali zato kad otvoris lap top na livadi i konektujes sa uredjajem mozes vrlo brzo napraviti veliki broj posebnih snimaka na rastojanju od 100m. Sto se tice prodaje uredjaja vrlo rado bih ti prodao,ali on mene kosta malo vise nego sto oni stavljaju cenu na sajtu pored uredjaja,zapravo ja sam platio na toj ceni i njihov PDV od 18% i carinu 9% i imao tri odlaska u Istambul,JER OKM ima tamo svog dilera,a evo zasto sam isao tri puta ,prvi put da ga nadjem,sto nije bilo lako ,i da vidim kako to izgleda,kad sam ga nasao on nije imao taj uredjaj na lageru vec sam morao da ga narucim i da mu platim 50% avansa,pa da dodjem za 15 dana da isplatim ostatak i da ga podignem, kad sam otisao nakon 15 dana uredjaj je stigao ali nije ocarinjen ,pa sam morao otici i treci put,kada sam to i zavrsio, tako da to mnogo menja onu napisanu cenu pored uredjaja, ali ako se ne snadjes ja sam raspolozan da ti pomognem i odvedem te da sam tamo platis i vidis sam koliko ce te kostati jer ja ne trgujem ovim uredjajima,s obzirom da su skupi i vecina ljudi nezna kako to radi ,a ja nemam nameru da se raspravljam oko toga,pa ti zbog toga nudim opciju da sam odes i kupis a kod mene samo da vidis kako to radi i odlucis ,kupiti ili nekupiti,a mozda i uspem da mu smanjim malo cenu jer bi to bio treci uredjaj koji kupujem od njega jer smo se malo i upoznali,...POZDRAV !!!
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 15.03.2006, 00:26
dragan3
Gost
 
prilozi: n/a
Dragan3

Uz sve veru da aparat ipak ne moze biti neka zajebancija odlucio sam da se aparat kupi , tako da je Gems vec uplacen, i sada ga ocekujem da stigne , sto ce najverovatnije biti oko 30 marta. Inace Gems kosta 3700 e , plus porez 16 %, sto iznosi 4292 e, ali se placa i plus 60 e za sredjivanje papira za povracaj novca od poreza posto se izvozi van EU. Uplacen je u DTI u Diseldorfu. Ista im je cena kod svih zastupnika.
Sada se spremam za pravljenje test poligona da bi se aparat ispitao a sve to cu slikati i postavicu na forumu i videcemo kakve ce slike dati.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 15.03.2006, 10:05
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
ljudi, sve je to lijepo...ali gdje vi pronalazite tolike pare- nije mi jasno...tu stvar nije bas lako prodati ako vam se ne svidi!
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 15.03.2006, 15:39
dragan3
Gost
 
prilozi: n/a
Dragan3

Radimo , radimo. I od necega sitnijeg se napravi nesto krupnije.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 16.03.2006, 18:37
STRELAC
Gost
 
prilozi: n/a
Zdravo VUMI, osecaj koji imas je osecaj nepoverenja jer sam ga i ja imao kada sam otvorio taj snimak,jer se predmeti u zemlji vide kao da su poredjani na stolu i fotografisani, zaista neverovatno,medjutim kao sto sam i rekao u predhodnom objasnjavanju ja se nisam vise vraca na tom mestu da ponovim snimanje,a vraticu se cim otopli,i uporediti drugi snimak sa ovim i nesto otkopati da se i ja uverim u to sto vidim,jer i ja neverujem da je moguce ovako lepo ocrtati preedmete u zemlji na dubini od 60cm,uostalom mnogo bi ti bilo jasnije da imas program za obradu ,visalejzer,pa da sam obradis snimljeni materijal iuveris se sam,uostalom uvek postoji nacin da se to resi.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 16.03.2006, 18:46
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
nadam se da ces nam na proljece moci postaviti neki kraci video snimak pa da vidimo kako sve to izgleda "u akciji"...do tada usavrsavaj se kod kuce , samo nemoj preblizu sa njim oko TV-a ili slicnih elektronskih stvari...ko zna, mozda bi moglo sta da se desi
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 01.04.2006, 02:06
dragan3
Gost
 
prilozi: n/a
Dragan3

Stigao mi je Gems iz OKM-a , i Ja sam napravio pre par dana test poligon i sada cu ga ispitati da vidimo kako radi. Momentalno radim na proucavanju uputstva.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 01.04.2006, 18:20
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
bas sam radoznao (a vjerujem i drugi )
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 01.04.2006, 23:44
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Ma hajde nice kukuruz koliko proucavas.
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 01.04.2006, 23:59
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
kukuruz nice... e u to bas ne mogu vjerovati ali dobro...sve u svemu ima i to svojih prednosti- nece se morati obiljezavati kuda je skenirano, jednostavno samo prebrojati redove kukuruza
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
GEMS Georadar BOKI Testiranje detektora 69 10.01.2009 19:01


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!