Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > NOVI VIJEK > Novac
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novac Sav novac koji spada u gore navedeni period...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 05.02.2005, 01:38
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Zanimljiva je ova slika.Onaj desni deo slike o kome si ti pricao pokazuje da tu ima necega.Tj pokazuje veci skup necega.Radi se o vise stvarima.Mislim da ne bi trebao da propustis priliku da se malo ozbiljnije pozabavis ovim mestom.Koliko sam ja uspeo da vidim tu je bilo nesto i sama slika pokazuje da se radi o necemu velikom.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 05.02.2005, 10:14
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Sve je to lijepo ali mislim da je bas taj dio njive zasut zemljom i to neki 1 metar dubine- mozda mi se samo cini zbog takve konfiguracije, ko ce ga znati, u svakom slucaju obisao sam jedan dio te njive i nisam nasao nista, ovaj drugi dio (bas mislim da se radi o dijelu gdje se ovo nalazi) obisao sam samo malo i nisam nasao nista. Ko zna na kojoj je to dubini....ovdje mozda samo georadar moze pomoci
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 05.02.2005, 12:12
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
ma ima resenja i za dubinu,
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 11.02.2005, 23:56
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
zaboravio sam da te pitam ova tvoja skica koju imas jel to iz aviona skeniran teren ili ne.......
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 12.02.2005, 22:47
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ako mislis na one slike sto prikazuju one tragove kuca onda je odgovor da. Radi se o avionskom snimanju zemljista za potrebe katastra. Na zalost te slike su radjene prije dosta dosta godina i u najgore moguce vrijeme- zimi, kada na zemlji nema vegetacije na osnovu koje se lako moze odrediti da li se nekada i gdje nesto nalazilo. Na ovaj nacin se u zadnje vrijeme u dosta zapadnih zemalja otkrivaju razna arheoloski interesantna podrucja....
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 14.02.2005, 21:11
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Ma da mislio sam na tu sliku.Pretpostavljao sam da je tako kao sto si rekao ali nisam bio siguran.Slazem se sa tobom sto se tice te vrste skeniranja u potrazi za arheoloskim nalazistima,ali neznam koliko si upoznat sa novom generacijom detektora za skeniranje tla velike dubine do 18-20-30m pa i vise.Mislim da ja nepricam sada ovde poseti ovaj sajt pa ces videti www.detector-trade.de .Prednost je ta sto je sajt na nemackom.Obavezno pogledaj preis listu,a narocito obrati paznju na explorer 3000.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 14.02.2005, 23:39
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ako mislis na georadare, ne znam sta bih ti rekao. Kao prvo nisam cuo nesto posebno dobre rijeci o njima. Sve je to ok, ali sta bi ti radio da ides sa njim i nadjes nesto recimo na 10 metara dubine, ne znas ni sta je u pitanju, moze biti cak i avionska bomba. U svakom slucaju dosta skupe stvari mada ne bi bilo lose imati jedan takav stroj....
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 15.02.2005, 00:12
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
u pravu si moze biti i bomba,ali stvar je u tome neznam da li si u medjuvremenu posetio onaj sajt koji sam ti dao,sto pomocu softvera i PC mozes utvrditi tacno o cemu se radi.Detektor ili georadar kako ih ti zoves ce tacno skenirati zeljeno mesto,i sve sto nadje ce pokazati kasnije na PC,tako da tragac koji traga moze tacno utvrditi o cemu se radi.A veruj mi kada bih imao taj uredja i kada bih dosao u tu situaciju da naletim na nesto stvarno vredno,dubina mi ne bi bila problem.Dobro je imati tako nesto ali je sve to skupo za pocetak............. ..za kasnije i suvise je rano da razmisljam,ali pocinjem polako ali sigurno............. .
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 15.02.2005, 00:22
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Taj sajt mi je poznat a i citao sam mnogo o tim detektorima. Znam da imaju mogucnost memorisati dosta podataka koji se kasnije mogu pomocu posebno izradjenoga softwera ocitati na kompjuteru i analizirati. Takodje postoji mogucnost da se podaci obrade na licu mjesta jer postoji mogucnost prikljucivanja predajnika na detektor i prijemnika na kompjeuter (u ovome slucaju lap top). Koliko se sjecam detektor otkriva sve predmete koji su veci od 10 cm, supljine u zemlji pa cak i kamenje i sl. Pomocu necega slicnoga otkrivena je i grobnica nekoga od careva na podrucju Viminaciuma gdje nasi arheolozi zajedno rade sa nekim americkim timom.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 15.02.2005, 00:34
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Genau bas tako,otkrivaju sve u zemlji,stim sto postoje par vrsta njih za razlicite vrste trazenja........ali cena im je mala jaca i treba vremena za rad sa njima.........a sto se tice Viminacijuma neznam koja je grobnica otkrivena,ali se i dan danas tamo sve i svasta nalazi,dobro gledajuci sdruge strane Viminacijum je zasticeno arheolosko nalaziste.Ja licno nikada i ne bih otisao tamo da trazim nesto.........a sto se tice daljeg istrazivanja viminacijuma to je propala investicija,to je momentalno obustavljeni projekat zbog nedostataka finansija drzave.............. .

Promijenjeno od rammstein (15.02.2005 u 00:59 sati)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!