Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 02.05.2005, 00:00
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
vazno

Citat:
citat od jackdetect
Takodje je bilo govora sa drugim tragacima da se sa dovoljno potpisa mozda moze stopirati neki los zakon po nas ili slicno.
Ima nas puno, i konacno organizovani mozemo formirati svoj lobi, imati svoje advokate, pravne tumace i sl.
Postoji citav niz aktivnosti koje niko ne moze zabraniti. Takva je recimo lov na zlatno grumenje i meteorite, za sta su opet najefikasniji detektori.
Kao klubovi radio amatera, tako mozemo i mi. Naravno, to je dug proces, ali i put od hiljadu milja pocinje jednim korakom. Pa treba jednom krenuti s tim.
Verujte mi da postoji na hiljade tragaca, ali svi se uglavnom kriju i nerado pricaju o tome. Aktivnosti kakve predlazem, okrenule bi stvar, i ljudi bi se otvorili.
U Engleskoj, cak jedna Crkvena zajednica organizuje takmicenje detektorista. Zakopa se veci broj mesinganih plocica, i pobednik je onaj ko pronadje najvise.
Mada, kao i kod drugih lovaca, najbitnije je druzenje sa pravim ljudima, vo na raznju, gitare itd.
U svim ovim pomenutim tackama imas moju podrsku i takodje delim misljenje sa tobom , vazno je poceti , bilo bi dobro za pocetak prikupiti clanove i potpise zatim prijaviti vlastima ,,klub tragaca,, tako da sve to bude koliko toliko legalno, na svu srecu postoje stvari koje nas zakon nemoze da zabrani a to je posedovanje detektora i trazenje potkovice na svom imanju..... takodje ni takav organizovani klub i prijavljeno okupljanje nemogu da zabrane. Imati podrsku nekog advokata takodje je dobra ideja . Moze dosta stvari da se promeni . Naravno treba imati toliko vremena i mogucnosti da se to sve organizuje to vecina nas koji smo u inostranstu NEMA ali verujem da bi imao brojnu podrsku u vezi naprimer potpisa ili dolazenja na ta okupljanja . Ideja da otvoris zasebnu temu takodje je odlicna i tu bi mogao ( ako ti jackdetekt na primer zelis i mozes da se prihvatis organizacije u tom pogledu ) da tim putem trazis saradnike ,prikupljas potpise, i obavestavas o svom napredku idejama i situaciji. Pozdrav Miki
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 02.05.2005, 00:15
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Najbolja ideja Miki u svemu tome sto si sada napisao je ta, da pokupis podatke od clanova i predas ih vlastima. Ovo je jako dobro, posebno u zemljama gdje je trazenje zabranjeno...a mislim da je u Srbiji takav slucaj...
Ne vjerujem da bi i jedan od pomenutih hiljada tragaca, pristao da se upise u nekakav spisak sa svojim imenom i adresom .
Ovakvi problemi su i u Austriji i u Njemackoj, sada se bas vodi jedno potpisivanje i sta ti ja znam, da bi se stvorila kao neka organizacija ali ne vidim u tome mogucnosti da vlasti promijene zakon sto se tice trazenja sa detektorima metala...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 02.05.2005, 00:19
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
ipak je bolje tajno

Hmmmmmm kad malo bolje razmislim u pravu si Vumi . Mozda sam ja preveliki optimista. Ipak je bolje da to bude tajno........ Miki
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 02.05.2005, 02:41
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Odgovor

Sretan Uskrs svim clanovima Vumijevog Foruma,svima sve najjbolje i naravno dobre nalaze .
Ideje su super a ko zna vremena se menjaju pa i ljudi pa se nadam da cemo i mi imati jednog dana naprednije drustvo na vecem stepenu intelektualne kulture,obrazovanja i naravno samog zivota..........
Pozdrav svima............
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 02.05.2005, 02:55
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Pitanje

Jedno pitanje u stvari vise njih za Jackdetecta:
1.Na sta si konkretno mislio kada si pomenu izvoz,nabavka,itd?
2.Dali to planiras da krenes sa proizvodnjom legalnom m.detektora i naravno njihovom prodajom?
3.Da ne otvaras mozda prvu legalnu prodavnicu m.detektora?
4.A ako otvaras jeli to mislis na prodaju svojih ili uvoznih uredjaja?
5.Cuo sam da se bavis konstruisanjem i proizvodnjom izvrsnih klasicnih detektora?
6.Moze li se bar saznati nesto vise o tome?
7.Koji su to modeli,cene,performa nse,namene,itd?
Ovo bi bas interesovalo sve na ovom forumu a ne samo mene(tek da se zna).
Hvala unapred na odgovorima
Pozdrav svima.........
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 03.05.2005, 12:28
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
da pokupis podatke od clanova i predas ih vlastima. Ovo je jako dobro, posebno u zemljama gdje je trazenje zabranjeno...a mislim da je u Srbiji takav slucaj...
Prvo da se donese zakon u Srbiji koji omogucava slobodan rad hobi tragacima.
A onda da se svaki tragac (po slobodnoj volji) prijavi u klub tragaca (koji je jackdetect spomenuo),znaci da se uredno prijavi,da dobije dozvolu za rad i bavljenjem ovakvim hobijem,da se napravi saradnja izmedju muzeja i kluba.tj muzeja i tragaca,e pa tek onda na videlo sa adresama i imenima......
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 03.05.2005, 14:33
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Prvo izvinite na kasnjenju, ali ovih dana su ljudi slobodni i svi nesto hoce od mene.
Zasto stalno potencirate da je traganje u Srbiji zabranjeno?
Ne postoji zakonska regulativa, i to je sve.
Na drugoj strani, trgovina raritetima u principu jeste zabranjena, ali to ne sprecava numizmaticare da se javno nedeljno okupljaju u svim vecim gradovima, stave na sto SKORO sve sto imaju, i lepo trguju. Cak tu ima i pripadnika policije koji obicno obezbedjuju takve skupove.
Moj dobar prijatelj, sa najvecom zbirkom na regiji, priredjuje izlozbe u lokalnim muzejima, koje opet obezbedjuje policija, jer se radi o velikim vrednostima.

Svi koji poseduju detektore,i prenose ih automobilima, pre ili kasnije u nekoj od rutinskih kontrola na putevima, moraju predati svoje podatke, i naravno da se za njih zna da poseduju aparat. Sve je to normalno, kao i svuda u svetu, ali niko nikog ne juri, osim ako se ne diraju registrovani lokaliteti i tudja privatna svojina bez odobrenja.

Vecina nuizmaticara, koji su vec solidno organizovani, takodje imaju detektore, dok se pojedinci bave samo trgovinom. Treba samo da se povezemo sa njima, i to mislim nece biti problem.

Za x-lava:
Za sada je kod mene razvojna laboratorija, koja se bavi proucavanjem, servisiranjem, modifikacijama i usavrsavanjem postojecih fabrickih modela, kao i razvojem sopstvenih modela svih tipova metal detektora, i pojedinih tipova geo-lokatora. Imam veoma zanimljivih stvari i za strano trziste, nesto moje licno, a ponesto i u saradnji sa mojim kolegama iz sveta: Rusija, Belgija, Francuska itd.
ALi, mnoge stvari, iako odlicno funkcionisu, moraju se dovesti u oblik, kakav zahtevaju svetska trzista, i ja na tome najvise i radim. Takodje sve mora biti originalno, jer svako kopiranje hardvera ili softvera moze natovariti nevolje na vrat.
E za sve to su potrebni i vreme i novac, i ja sve sto zaradim ulazem u usavrsavanje proizvodnje, izradu merno-razvojnih sistema, alata itd. To je igra bez granica, ali znanja i iskustva je sve vise.
Na kraju, da, bice tu i pravi servis, i prodaja stranih i domacih modela. Vec sam imao ponude od Whitesa i drugih, ali je to jos uvek veliki zalogaj za mene.
Sto se tice mojih modela, to je jos uvek u fazi usavrsavanja, te ce se u dogledno vreme pojaviti i moj novi sajt sa puno korisnih objasnjenja o svim aspektima uredjaja za lov na blago, kao i mojim modelima.
Sve to zahteva ogroman rad, a trenutno nas je samo dvoje, i veoma je tesko pronaci jos nekog kvalifikovanog da se ukljuci i ubrza stvar.
Pozdrav!
p.s. Evo, pokrenucu i novu temu o klubu tragaca itd.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 03.05.2005, 15:09
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od jackdetect
Sve je to normalno, kao i svuda u svetu, ali niko nikog ne juri, osim ako se ne diraju registrovani lokaliteti i tudja privatna svojina bez odobrenja.
Hoces reci ovim da postoje nepoznati lokaliteti na podrucju Srbije na kojima uz dozvolu vlasnika zemljista mozes slobodno da trazis pa cak i po danu ???
Iz ovoga izvodim zakljucak da je stanje sto se tice traganja u Srbiji, isto kao i ovdje kod nas u Austriji. Znaci uz odobrenje vlasnika posjeda mozes da trazis do mile volje i niko ti nista ne moze niti smije, pa cak ni policija. Jedino sto je ovdje malo neodredjeno to, koja su podrucja zasticena a koja nisu. Ok, arheoloska nalazista su zabranjene zone (mada ne vidim razlog zasto bi to bile, ali neka...). Mjesta gdje se nalaze anticka groblja takodje, mjesta gdje se sumnja da bi moglo nesto da se nadje anticko, takodje, mjesta gdje se nalaze stare tvrdjave, takodje, mada niko ne zna tacno da definise, na kojoj udaljenosti od takvih tvrdjava se smije traziti, pa je na osnovu toga najbolje ne traziti ni u blizini takvih mjesta. Mjesta gdje su prolazili anticki putevi takodje su zabranjena za trazenje itd itd. Sve u svemu ne ostaje bas puno mjesta na kojima bi se moglo traziti sa imalo nade da bi se moglo pronaci nesto anticko. Problem kod vas U Srbiji je taj sto svi idu da traze na poznata arheoloska mjesta, jer su tamo nalazi najgusci. Sto se tice numizmaticara, njih ne treba spominjati jer svugdje u svijetu je zabranjena trgovina arheoloskim nalazima, a oni ipak smiju sve to da prodaju...zasto...je dnostavno, placaju drzavi porez od toga i odmah imaju saglasnost iste....
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!