Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 07.05.2005, 21:24
Korisnička slika od dropsyblood
dropsyblood dropsyblood je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 10.03.2005
mjesto: U bekstvu
prilozi: 106
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Radian-97

Pozdrav postovana gospodo.Za penzionisanog pukovnika elektronske struke Zvonira Jankovica,prvi put sam cuo na medjunarodnoj izlozbi"Pronalazastv o u Beogradu"1998.godine .Za uredjaj koji se zove Radian-97 dobio je drugu nagradu,i zlatnu plaketu sa likom Nikole Tesle.Ovaj uredjaj po tvrdnji konstuktora moze da pronadje sve elemente iz Mendeljejevog sistema.(zlato,srebr o,bronzu,bakar...sto je za nas tragace veoma bitno)Proucavajuci radiesteziju i formologiju(formolog ija je nauka koja proucava zracenja svih geometriskih oblika)poceo je prakticno da radi.Utvrdio je da svi elementi Mendeljejevog periodicnog sistema razlicito isijavaju zrake,od najlakseg po specificnoj atomskoj tezini-vodonika,do najtezeg-nobelijuma.Do zakljucka je dosao da vodonik ima najvisu frekfenciju zracenja,a nobelijum najnizu.Elementi izmedju se oglasavaju po rasporedu na lestvici,odnosno po specificnoj atomskoj tezini.Na isti nacin mogu da se odrede frekfencije jedinjenja i legura.Saznanje kako se elementi,jedinjenja rude oglasavaju frekfencijom od 1 do 30.000 herca posluzilo mu je da konstruise antene koje su to mogle da uhvate.Tako je nastao" Emiter visokofrekfentnih elektromagnetnih talasa"tj.Radian-97.Strucnjaci koji poznaju njegova svojstva smatraju da tako nesto nije konstruisano u svetu.Princip rada:"On emituje snop sirine 120cm,koji se rasprostire tri kilometra vertikalno i isto toliko u dubinu zemlje.Podesava se na odredjenu materiju.S dve antene(oblika latinskog L)krece se u potragu.Ako u dubini ima makar i zrnca te materije,antene ce se saviti unutra.Onda se snop iz aparata usmerava ka zemlji i po odredjenom pravilu se otkriva gde je i na kojoj dubini to sto se trazi" P.S.Voleo bih da cujem misljenje o ovom uredjaju svih clanova foruma,a narocito gosn.Zeljka(jackdete ct-a) cije misljenje izuzetno cenim.Ja licno mislim da je uredjaj FAKE jer doticnog gospodina je nemoguce naci.Odan prijatelj dropsyblood.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 07.05.2005, 21:52
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Iskreno receno meni se ovakav uredjaj cini kao da je iz americkih filmova naucne fantastike...ako i jeste tacno da prodire 3km duboko u zemlju, sta se ima od toga?
Bas i mene interesuje misljenje Jackdetect-a
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 07.05.2005, 22:35
bojanrist
Gost
 
prilozi: n/a
Uhhh

Nema sta uredjaj je strava,kao prvo uvek sam nekako voleo nase pronalaske sto se tice tih aparata,a kao drugo voleo bih i da stupimo sa tim pukovnikom u kontakt pa da narucimo po koji komad
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 07.05.2005, 22:36
bojanrist
Gost
 
prilozi: n/a
pss

PS. kupujmo domace
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 07.05.2005, 23:42
Korisnička slika od dropsyblood
dropsyblood dropsyblood je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 10.03.2005
mjesto: U bekstvu
prilozi: 106
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Nema sanse tip je na TV-u izjavio da prodaje patent.Normalno za veliku lovu.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 07.05.2005, 23:47
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
da je to dobro odavno bi jake firme taj patent od njega odkupile......
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 08.05.2005, 01:23
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Ovakve uredjaje, a ima ih poprilicno, moramo posmatrati s dva aspekta: egzaktnog i parapsiholoskog. Inace, medjunarodni naziv im je LRL (Long range locator ili lokator velikog dometa), ili kod nas popularnije: laseri.
Sa egzaktnog, odnosno naucno-tehnickog aspekta, ti uredjaji su bezvredni, i ne postoji nikakva elektronika koja bi emitovala ili primala nekakve snopove zraka, kako stoji u objasnjenju. Ako je za takav uredjaj dobio neku nagradu, onda smo spali na niske grane. Ali, koliko se ja secam, on je imao i nesto drugo, a to je tzv. Seismic locator, koji izazove mehanicki impuls, a zatim geofonima (nesto kao mikrofon) prati odbijanje tih talasa iz dubine. Ta se metoda dosta koristi u geologiji.
Sa parapsiholoskog aspekta, koji ne treba podcenjivati, sesto culo je u stanju da iz Matrixa (kolektivnog nesvesnog, astralnog plana, univerzalne energije, arhetipova, ili ima jos sinonima za istu stvar) dobije informacije o skrivenim metalima, vodi itd. Laseri onda sluze da informaciju iz podsvesti izvuku na svetlo dana. Nekakva elektronika moze psiholoski pomoci da se u to veruje, sto je osnovni uslov da sesto culo proradi.
U zadnjem poglavlju moje knjige o metal detektorima itd, detaljno sam objasnio te stvari, i to je poduza prica.
Nije problem da se zastiti takav patent, iako je nefunkcionalan, i u USA patentnom zavodu vec ima desetak LRL patenata.
Mozete probati ove sprave, ali se nemojte oslanjati na njih, i nikako nemojte prilaziti fabrickim modelima koje imaju punjenje od radioaktivnih izotopa, skode zdravlju i nisu nista efikasniji od obicnih L zica.
Pozdrav,
Zeljko.
p.s. Znam puno ljudi koji se vec decenijama lomataju po planinama sa tim, kopaju rupe i do deset metara (poslacu jednom sliku, koja je za ginisa), i uvek ih nesto omete da pronadju svoje zlato.
p.p.s I da citiram mog kolegu Carla Morelanda, vlasnika jednog od najboljih sajtova o lovu na blago: " LRL je u stanju da i do dubina preko 30 metara locira plemenite metale. Ali ako iskopate 30 metara, i ne pronadjete nista, to ne znaci da je LRL pogresio, vec da je plemenit metal zaista tu, ali na subatomskom nivou."
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 08.05.2005, 01:34
Korisnička slika od dropsyblood
dropsyblood dropsyblood je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 10.03.2005
mjesto: U bekstvu
prilozi: 106
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
posetite sajt: http://www.jupin.info/Geol_rudar_gradj.htm
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 08.05.2005, 09:51
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
TRESLA SE GORA, RODIO SE MIS!
U knjizi "Adaptacija i sanacija" izdanja Tehnicke knjige Bg,
detaljno je objasnjen princip isusivanja zidova primenom niskog jednosmernog napona, i ta tehnika se u svetu koristi decenijama, pa se pitam sta to ovi patentiraju?
Od svog onog teksta, samo onaj Hidroloski detektor sluzi za nekakvo traganje, i ocigledno da je rec o tipicnoj LRL spravi(lepo napravljene raslje). Papir trpi svasta, a sajtovi bas trpe svasta.
Ruzno je da se takvi uredjaji promovisu zajedno sa drugim stvarnim tehnickim uredjajima, pa se jos koriste teske reci kao patenti, geologija, medjunarodna priznanja itd.
Ko ozbiljno ne poznaje ovu problematiku (velika vecina), sasvim sigurno ce biti zaveden da kupi LRL, misleci da se radi o novim tehnologijama, odnosno Hi-Tech uredjaju.
Doticni Zvonimir, je mom poznaniku svojevremeno uzeo 300DM da locira izvesnu prostoriju pod zemljom, posle cega su ljudi 3 godine besuspesno prekopali tone i tone zemlje. Koga zanima, neka me kontaktira na email, dacu mu telefon da se licno uveri u moju pricu.
Inace, ja se ovom temom vise nemam namere baviti.
Pozdrav!
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!