Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 27.07.2005, 23:51
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Epa, na greskama se najbolje uci. Sta je za vas gastarbajteri, da zaradite izvesnu kolicinu hiljada evrica?
Ti rammstain, kupis jedan Future, a ti Vumi, onaj Pulsni sto vidi zlatni lanac na 1,5m (a ostave verovatno na 5-6m dubine). Dodjete lepo sa tim masinama, uzmete knjigu od popa Martina Himovica, i krenete. Teoretski bi mogli veoma brzo postati milijarderi.
Zar to nije prosto za izvesti? Sta cekate?
Ah, da! Uzmite i jedan od onih skupljih lasera, koji garantovano rade do 1 kilometar, i 30tak metara dubine, da se mnogo ne mucite (jer i za njih proizvodjaci garantuju efikasnost).
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 28.07.2005, 00:02
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Gdje si ti cuo da gastarbeiteri mogu lako zaraditi nekoliko hiljada evrica i tek tako ih potrositi na detektore???
Ja bih detektor o kom sam pricao uzeo samo pod uslovom da mi na terenu licno pokaze da li je u stanju tako nesto da uradi i to ne na njegovom terenu nego na terenu koji ja izaberem. Tada mi nebo bilo tesko platiti i nekoliko radnika da kopaju rupe za testiranje . U slucaju kada bi se to desilo i kada bi sve to stimalo sto se navodi, onda bih dosao dolje kod vas i nebih uzeo knjigu toga popa nego bih ga nasao sa detektorom
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 28.07.2005, 01:20
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od jackdetect
Epa, na greskama se najbolje uci. Sta je za vas gastarbajteri, da zaradite izvesnu kolicinu hiljada evrica?
Ti rammstain, kupis jedan Future, a ti Vumi, onaj Pulsni sto vidi zlatni lanac na 1,5m (a ostave verovatno na 5-6m dubine). Dodjete lepo sa tim masinama, uzmete knjigu od popa Martina Himovica, i krenete. Teoretski bi mogli veoma brzo postati milijarderi.
Zar to nije prosto za izvesti? Sta cekate?
Ah, da! Uzmite i jedan od onih skupljih lasera, koji garantovano rade do 1 kilometar, i 30tak metara dubine, da se mnogo ne mucite (jer i za njih proizvodjaci garantuju efikasnost).
Par hiljada evrica se ovde u inostranstvu moze zaraditi i preko noci,ali sve zavisi sa kojim poslom bi se neko bavio .
Inace ovako na neki normalniji nacin to vec ide teze kao sto je vumi rekao.
Kao sto sam vec negde rekao u prilogu.Tema i borba oko ovih spravica jos uvek traje,misljenja su razlicita,i podeljena....
Licno kao sto ste vec mozda primetili,ne ulazim u raspravu o ovim stvarima,ali zato skupljam i sklapam mozaike od vas ovde i od stranih sajtova,kao i od samih proizvodjaca.
Kada se jednom budem i na terenu uverio u njihovu efikasnost odose 20 000 eurica sa konta.
Nadam se i ne uzalud.....
i onda sve teorije padaju u vodu.
Nadam se........
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 28.07.2005, 02:19
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Nisam ni ja rekao da se mogu lako zaraditi, ali se ipak mogu zaraditi.
Svaku taze iskopanu, pa zatrpanu rupu, pulsni ce osecati, i ne moras nikakav metal ni stavljati u nju. Tu ce ti svaki pulsni detektor proci sve moguce i nemoguce testove.
Ljudi, neka veruje ko u sta hoce! To je demokratija. Poslusajte samo nase politicare, a posebno ekonomiste. Svi su veoma ubedljivi, i tvrde da govore istinu. Ali svakoga dana imate njihova javna suceljavanja gde iznose potpuno suprotne argumente i izjave. Logika kaze da od dva kontradiktorna stava, jedan (ili oba), mora biti neistina. A njihova delatnost svakako ima MNOGO vecu tezinu od proizvodnje sprava za lov na blago, i reklamiranje istih.
Kome uopste verovati u danasnje vreme je veoma tesko pitanje, jer smo se uverili mnogo puta da SVI LAZU kako bi ostvarili nekakve interese.
E sada mi vi recite, ako predsednici drzava, ministri, senatori, ambasadori, novinari i mnogi drugi - LAZU, zarad ostvarivanja izvesnih ciljeva, a pri tom redovno nude "DOKAZE", koji potvrdjuju njihove lazi, zasto vam je tako tesko da poverujete da i nekakvi belosvetski proizvodjaci sprava za lov na blago (koji je u principu svuda zabranjen), mogu lagati o performansama svojih uredjaja, kako bi ih bolje prodavali?
Ako vi licno poverujete lazi nekog politicara, to vas nece nista kostati.
Ali, ako poverujete u lazi nekog od proizvodjaca tih skupih geo lokatora, te za neku lepo upakovanu sarenu lazu date visegodisnju mucno stecenu zaradu, onda ste uradili ozbiljnu zivotnu gresku.
A ja sam za ovih 10tak godina upoznao i previse takvih ljudi, te sam na puno nacina pokusao da pomognem onima, koji se spremaju na istu gresku, iako me se to licno ne mora ticati.
I mozda je ovo grubo, ali nas narod ima jednu izreku, koja je ovde apsolutno na mestu: "Ovce su za sisanje"
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 28.07.2005, 08:18
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ok, ovce su za sisanje, samo ja nisam primjetio da je iko rekao da ce da kupi bilo nesto od navedenih stvari. Radi se cisto o radoznalosti da li je sve tako kako se ovdje navodi. Niko nije lud izdvojiti tolike pare za tamo neke radare ili sta ti ja znam sta. Uzimam sebe kao primjer. I kada bi posjedovao tako neku spravicu, sta da radim sa njom ovdje gdje sam, kada sam na nekom drugom mjestu (u zavicaju) imam previse drugih poslova da bih mogao da se setam sa radarima po njivama ili sumama i da kopam metrima duboke rupe. Ako uspijem otici koji sat sa obicnim detektorom, uspijem. Dosta mi je da tih par sati "pustim mozak na pasu" i zaboravim sve druge probleme. Ove masine kada bi i bile u mogucnosti da sve ovo urade sto se navodi za njih, trebale bi citav tim ljudi koji bi je opsluzivali i koji se nicim drugim nebi bavili osim kopanjem. Sada mi recite ko ima vremena za tako nesto- ja bar nemam. Ja ako iskopam rupu dublju od 40cm i ako u njoj ne pronadjem nista, odustajem jer ne zelim ostati tih nekoliko slobodnih sati pored te jedne rupe da bih na kraju iskopao neku granatu zaostalu iz II s.rata. Ja sam zadovoljan i ovim detektorima koje trenutno imam i nemam namjeru uzimati nesto drugo...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 28.07.2005, 12:26
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Da Vumi, to ti verujem. Ova polemika se uostalom ne tice samo nas nekolicine. Svuda u svetu, pa i kod nas, postoji veliki broj avanturista-tragaca spremnih na takve poduhvate. I ovakve diskusije su pre upucene njima. Ti si relativno dobro informisan, i sposoban da i sam uvidis istinu o pojedinim takvim uredjajima.
Problem imaju oni ljudi, koji nemaju osnovna tehnicka predznanja i ne poznaju strane jezike, ali imaju jaku volju za ozbiljnim traganjem. Oni su glavne zrtve, u nasoj prici.
Crvic sumnje, koji unosimo ovakvim diskusijama, bice sasvim dovoljan da ti ljudi postanu veoma oprezni, i pocnu verovati samo onome sto licno isprobaju. Na takav nacin, sigurno nece praviti fatalne greske pri kupovini uredjaja za traganje.
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 28.07.2005, 19:43
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
No Comment.......:hallo : ..............
Vreme ce pokazati svoje........
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!