Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 05.09.2005, 23:09
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Nesto za Jackdetekta :)

Pretpostavljam da ce biti interesantno cuti misljenje od Jackdetekta sto se tice ove naprave
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*

Promijenjeno od Vumi (31.12.2007 u 16:01 sati)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 05.09.2005, 23:58
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Mislim da je ovo prava stvar za mene..........:36_11 _1[1
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 06.09.2005, 00:36
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
nije samo za tebe, jedino je pitanje da li i funkcionise, sacekajmo jacka da navrne
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 06.09.2005, 12:35
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Veoma je slabo opisano, nema ni tehnickih podataka . Sumnjiva stvar?
Pozdrav Lovac
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 06.09.2005, 15:07
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Nema tu nikakvih tehnickih podataka, koje bi mogli da iznesu. Jedino mi mogli da razglabaju o parapsihologiji.
Vumi, to ti je jos jedan od stotina modela Lasera, ili LRL kako ih oni zovu. Ne bih vas savetovao da bacate pare na takve stvari. Ali, ako Dzo voli - Dzo plati - Dzo pati.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 06.09.2005, 22:29
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Jack, samo sam zelio cuti tvoje misljenje o kupovini nije bilo rijec
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 06.09.2005, 23:38
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
nije samo za tebe, jedino je pitanje da li i funkcionise,
Pa kozna kako funkcionise.Nemoze se to znati dok se tacno ne isproba na terenu.......:36_1_1 2[1
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 06.09.2005, 23:48
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od jackdetect
Nema tu nikakvih tehnickih podataka, koje bi mogli da iznesu. .
Jack pogledaj dole navedeni link....
http://www.mineoro.com/campo01.htm
Zanima me kakve veze imaju ona elektromagnetna dejstva(elektrostati ci),polovi ...........itd sa prvenstveno ovim detektorom.........
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 06.09.2005, 23:55
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Znam dosta ljudi koji vec mnogo godina isprobavaju takve uredjaje na terenu, bez uspeha. Uvek neko pogresno "zracenje" ili minerali ometu nalazenje pravih stvari.
Ovakvi proizvodjaci dobro znaju da dobar deo lovaca na blago u svetu, ne poznaje dobro naucnu pozadinu uredjaja za traganja pod zemljom, te im mogu podmetnuti bilo sta. Mnogim ljudima je nelogicno da neko reklamira i prodaje elektronski uredjaj za veliki novac, a da pritom ne funkcionise onako kako proizvodjac tvrdi (ili nikako).
Ali eto, to jeste upravo tako, jer niko ne moze dokazati ni da ne funkcionisu. Kada bi ih neko ozbiljan i jak tuzio za prevaru, sigurno bi ih dobio, ali uz dosta muke i mnogo potrosenih para.
Potpuno sam siguran, da ce jednog dana neko to uraditi, pa ce takvi proizvodjaci proci isto kao TV proroci u Srbiji posle promene vlasti.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 07.09.2005, 00:22
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Sta da kazem. Ovakvi grafikoni predstavljaju vredjanje nauke. Tacno je da postoji elektrostaticki potencijal iznad zemlje, prema jonosferi, pri cemu je zemlja minus pol. Ali je zemlja jako dobar provodnik, te el. staticko polje ne moze egzistirati pod zemljom, niti moze izazivati kretanje jona prema povrsini. Cak i da je sve to moguce, koliki bi efekt na to moglo izazivati nekakvo blago dimenzija recimo 1m x 1m? NIKAKAV! A kod njih taj efekt jos putuje prema severu. Ovo je LEPOTA POROKA ili poigravanje sa ljudima.
Naravno, postoje spontani potencijali pod zemljom, to su mali naponi koje izazivaju rastvori elektrolita, tektonski poremecaji i sl. Ali, to nije el.staticko polje.
Ovo je u principu ista stvar, kao podzemne vode, i njihov "uticaj" na zdravlje ljudi. Jedini "pouzdan" uredjaji, kojima se mogu locirati takve stvari su jos uvek VISAK i RASLJE.
ISTO TAKO, je uredjaj za merenje intenziteta ljudske bio-energije, cista laz. Takvo nesto nauka jos nije izmislila, ali ga izvesni ljudi prave, koriste i izdaju ateste bioenergeticarima (sto vise platis, bolji si bioenergeticar).
Ovim nisam rekao da pojave kao sto su vidovitost, radiestezija i bioenergija ne postoje, vec da elektronika u tim oblastima jos uvek ne moze biti efikasna. Elektronika, istina, moze imati izvesnog uticaja u stimulativnom smislu (em polja, mozdani talasi, impulsi zanimljivih frekvencija kroz zemlju itd.).
Ali, svako ko tvrdi da ima pouzdan uredjaj za trazenje na daljinu, budite sigurni da laze.
Narode, uzalud gubimo vreme na stvari koje nemaju bas nikakvu upotrebnu vrednost.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Nesto o vikinzima Vumi Zanimljivosti 0 24.11.2004 16:02
Nesto iz mikenskoga doba Vumi Zanimljivosti 0 24.11.2004 15:23


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!