Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #71  
Staro 03.02.2011, 10:42
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pa i pokojni Zeljko je samo pravio kopije i koristio tudja znanja. Svi ovi koji prave detektore u uclanjeni u forume, od amerike, engleske pa sve do rusije. Svi oni prave a koriste ove druge, originalne. Eclipse, cini mi se da si i ti presao na originalne
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #72  
Staro 03.02.2011, 14:45
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
ja sam promenio misljenje kad sam uzeo prvi od pokojnog zeljka
a tek drugi

al ako je prica zabranjena zabranjena je....ziveli.
nisam razumeo, jesi li ti zadovoljan ili nezadovoljan sa tim aparatom?
ja sam imao njegov detektor i kad sam izasao na teren a tek posle price koju mi je on ispricao kao opravdanje zasto aparat ne radi dobio sam neopisivu zelju da mu isti olupam o glavu
to se nije desilo jer je tog jutra kad sam dosao kod njega umro
detektor me je kostao preko 700 evra a zavrsio je u zameni za tri puta jeftiniji polovan garet ace250 koji je po mom misljenju bio pet puta bolji detektor od zeljkovog
svi ovdasnji konstruktori skidaju tudje sheme i to je normalno, razlika je sto neki majstori to urade sa vise ili manje znanja, srece i mogucnosti,
pa od toga i zavisi kakav ce detektor da bude na terenu,
zalosno je sto je ogromna verovatnoca da ce taj neki veliki mag elektronike koji prodaje svoje rucne radove svoje neznanje i aljkavost prikrije lazima i da tako bukvalno svojih ruku delo uvali nekome ko ne poznaje tu tematiku.
primera za takvo nesto imas u svakim halooglasima gde se prodaju aparati koji novcic vide na metar a cupove na sedam do dvanaest metara hahahah
odgoovorite sa citatom
  #73  
Staro 04.02.2011, 00:03
Polanski
Gost
 
prilozi: n/a
uzimao sam i ja od jednog"poznatog majstora"detektor odlicno vidi kamenje, smetamu trava i sitno rastinje.a precizan je da za paricu treba da iskopas rupu 1x1m,i ako je na dubini od citavih 10cm
odgoovorite sa citatom
  #74  
Staro 04.02.2011, 09:16
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Pa i pokojni Zeljko je samo pravio kopije i koristio tudja znanja. Svi ovi koji prave detektore u uclanjeni u forume, od amerike, engleske pa sve do rusije. Svi oni prave a koriste ove druge, originalne. Eclipse, cini mi se da si i ti presao na originalne
da,jesam....sad ja neznam kako bih se pravilno izrazio,zapravo pisuci ne moze covek da docara sve sto zeli reci.

probacu najprostije sto mogu.ima momenata kad recimo model koji ja sad imam i svoj prethodni jednostavno ne mogu da se upored tj. cena fabrickog i rad jednako je nula u odnosu na *********** i njegovu cenu i kvalitet.
s druge strane ima momenata kad opravdava svaki cent koji je dat.

ako me pitate za konacno misljenje.razlika u ceni i kvalitetu ne opravdava ulozeni novac.

to vam je od mene najiskrenije.jer mene bate ne placa ni xp nit tamo neki samogradilac detektora za reklamu,nit sam dobio na poklon nista od njih.
da ne napominjem ono sto si mi izastao u susret oko neispravne sonde.

opet zavisi ko radi,koliko poznaje detektor,u kakvoj zemlji radi i jos trista ***** palaca sto bi reko rambo amadeus.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #75  
Staro 04.02.2011, 09:27
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od banebeograd Prikažite prilog
nisam razumeo, jesi li ti zadovoljan ili nezadovoljan sa tim aparatom?
ja sam imao njegov detektor i kad sam izasao na teren a tek posle price koju mi je on ispricao kao opravdanje zasto aparat ne radi dobio sam neopisivu zelju da mu isti olupam o glavu
to se nije desilo jer je tog jutra kad sam dosao kod njega umro
detektor me je kostao preko 700 evra a zavrsio je u zameni za tri puta jeftiniji polovan garet ace250 koji je po mom misljenju bio pet puta bolji detektor od zeljkovog
svi ovdasnji konstruktori skidaju tudje sheme i to je normalno, razlika je sto neki majstori to urade sa vise ili manje znanja, srece i mogucnosti,
pa od toga i zavisi kakav ce detektor da bude na terenu,
zalosno je sto je ogromna verovatnoca da ce taj neki veliki mag elektronike koji prodaje svoje rucne radove svoje neznanje i aljkavost prikrije lazima i da tako bukvalno svojih ruku delo uvali nekome ko ne poznaje tu tematiku.
primera za takvo nesto imas u svakim halooglasima gde se prodaju aparati koji novcic vide na metar a cupove na sedam do dvanaest metara hahahah
baki pricali smo na ovu temu,ne secam se da li bese ovde na forumu ili privatno,pa sm ti tada i objasnio.

evo jos jednom,dakle posle narucenog detektora i datuma kad trebam ici po njega...da ne duzim,otisao sam kod njega kuci a nije mi bio ni malo blizu,na opste zaprepascenje detektor nije bio ni na pola,kako bi smo postigli neki dogovor,covek mi je rekao ili da mi da svoj detektor koji je sta vise licio na neindetifikovani leteci objekat (dno sonde od kofe,kutija je bila od saksije cveca,sipka 5 kila ko zna od cega je bila isecena,znaci komikus) ili da mi plati put,iskreno kad sam video na sta mu lici kuca,zena,malo dete.....ne bih mu ni uzeo pare za put.da sad ne bi ispalo glupo,mada kao sto kazes malo je mozda falilo da mu isti olupim o glavu,reko daj da ga probamo da vidim sta radi.....i kad mi je pokazao sta radi.....ja sam ostao bez teksta i istog sam ga momenta i uzeo.detektor je bio formula 1,nemam razlog da lazem,nit da promovisem nekog koji to vise i ne radi.neka mu je laka crna zemlja.a vidis ti si uzeo drugi model posle mog sto je on napravio.
taj detektor sam na svoju zalost pre**bao kad sam ga metnuo na akku od 24 volti i vise ga niko nije mogao oziveti,kasnije sam video da on zapravo radi ali nema zvuk (potenciometar mu se pomerao)....kad smo ga kod jednog majstora probali,dubina mu nije bila ni stoti deo vise od toga kolika je bila.

eto to je otprilike to.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #76  
Staro 04.02.2011, 10:36
Stuka
Gost
 
prilozi: n/a
Nije problem napraviti metal detektor, ali samo metal detektor, za takvo što vam mogu dati shemu koja provjereno radi i poprilično je precizan. Naravno to je stroj bez ikakve diskriminacije i pišti te skvići na sve živo što ima imalo metala u sebi, (poput jeftinog kineskog alata za traženje žica u zidu)...... e ali napraviti kvalitetan aparat sa diskriminacijom... hm... e tu je već problem.
Na internetu ima mala milijarda foruma sa takom tematikom, al dovoljno je pogledati sheme što su postavljene i "majstore" koji se kunu da to radi... svako malo shema doživi kojekakih ispravaka.
Ipak, za napraviti dobar detektor treba dobra oprema i malo više znanja.
odgoovorite sa citatom
  #77  
Staro 04.02.2011, 16:56
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od predator Prikažite prilog
Poštovani

Planiro sam si kupit metalni detektor garret ace 250.Zanima me vase misljenje,da li se isplati uzimati ovakav detektor, ako ne kojog vi priporočujete u rangu do 300 eura ako su takvi kvalitetni ?Početnik sam ,nisam još imao detektora.

Hvala !
Predator
Pozdrav.Kratki ti je uglavnom sve rekao.Ja mislim da je to solidan detektor.Moj prijatelj ga koristi i u brdovitim terenima gde pokazuje sasvim solidne karakteristike.Skupl ji su i najverovatnije bolji.Mislim da ti niko ovde nemože preporučiti konkretni model.To moraš sam odlučiti kroz dalja iskustva na terenu
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Garrett.... adrijano Vrste i namjena 12 14.06.2009 22:34
Garret ADS Ljuba Vrste i namjena 12 21.04.2008 09:24
Instruction manual za garret master hunter ads7 Ljuba Vrste i namjena 4 06.04.2008 00:20
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 03:30


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!