Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 08.08.2006, 21:20
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
E vidis u tome i jeste stvar nije isto Spektrum XLT i MXT oni su gluvi u odnosu na DFX. MXT u paralelnom radu nemoze da registruje 2 Eura na 20 cm dubine dok DFX to radi sa lakocom. Proba u tvrdoj zemlji a pjesak je valjda laksi za rad, bar nije tesko kopati.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 08.08.2006, 22:37
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Eurici nisu problem,probaj na koju dubinu ce registrovati neki zlatni lancic ili neku zlatnu narukvicu pa nam javi.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 09.08.2006, 03:52
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Ljudi svi mi manje vise imamo dobre aparate i stvar je vrlo prosta ako zelite da pronadjete zlatno lance morate smanjiti disk i neizbezno vaditi raznorazni sljam zapusace itd. To je neizbezno za sve aparate i resenja nema izbacite li foliju i zapusace znaci malo tvrdji disk zlatno lance mozete videti samo u izlogu zlatare ali ce vam aparat ipak naci prsten ili mindjusu od zlata a iskusni tragaci znaju da se tu sada radi o obliku predmeta a ne o materijalu -jer svi aparati tesko registruju tanke izduzene predmete u odnosu na okrugle
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 09.08.2006, 10:23
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Video, i to mora da su plze u Italiji Grckoj ili tome slicno. Daleko smo mi od toga kad trazimo na gradskoj Dunavskoj plazi!
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 09.08.2006, 15:42
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Ja samo reko da je zlato po sastavu blize bakru nego aluminijumu. A koliko znam dobro se raspoznaju sesteri sitna bronza od srebra i drugih materijala. Mislim da nebi trebalo da ako je dobar aparat da pravi takvu gresku. Sa takvim trazenjem po plazama nemam iskustva pa vam nemogu osporiti nista sto kazete.
Bitno je da funkcionise pa sad kako, nije ni bitno.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 09.08.2006, 17:15
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Jos jedan problem je na plazi! Na primer gde ja trazim ima od prilike na svakih 10-20cm alu folije, i to zguzvanie u kuglice od 1-3cm sto je najgore, plus obicnih komada i komadica razne velicine. Ako se kojim slucajem (a lako je moguce pri toj kolicini folije) neki predmet od zlata nalazi u toj blizini ili ispod alu folije ona je veoma tesko odrediti po skali sta je u pitanju. Tu i najbilji detektori moraju zakazati. Mislim da se pre kupovine detektora treba dobro razmisliti gde se i koliko taj zeljeni detektor moze najbolje upotrebiti i gde ga zelimo koristiti. Na kakvom terenu najvise trazimo. Predmeti od zlata i srebra se na plazi najvise mogu naci u vodi pri obali, tu se najvise gubi prstenje,lancici,min djuse, satovi itd. Razlog sto se toliko stvari tu gube je sto se u vodi
(posebno slanoj) koza i mosici skupljaju. Najbolje je odabrati dubinu vode od 80-140cm za trazenje. Zato sto se tu ljudi rashladjuju pri ulasku u dublju vodu, igraju sa decom ili nekim predmetima, skacu itd.
Ako neko ima slicno iskustvo sa trazenjem novcica i nakita na plazama neka ga podeli sa nama i napise ovde, sigurno ce nam koristiti da saznamo nesto novo.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 10.08.2006, 00:15
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
To je vec nesto drugo kad su predmeti razlicitog sastava u neposrednoj blizini tj. sirini sonde. Uvjek ce jaci signal biti onog veceg predmeta al tu sad dolazi iskustvo na red, naime kod nekih detektora dolaze do izrazaja pojedini tonovi, koji se rutinom pamte i reaguje se na svaki takav zvuk. Bar nije tesko po pjesku kopati.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 10.08.2006, 19:47
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Ovde je sama nabivena zemlja a na povrsini ugazena trava, jos kako to sve tvrdo izgleda posle ove zege ne pitaj. Lopata se zacas polomi!
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 10.08.2006, 19:58
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Tu do izrazaja dolazi mali kramp odlican je za takvu zemlju
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
poligon za testiranje banebeograd Testiranje detektora 13 30.12.2007 21:59
Kupovina detektora metala zeljketa Vrste i namjena 7 15.06.2006 12:33
Upotreba detektora metala zeljketa Vrste i namjena 1 12.06.2006 23:13
Principi rada detektora metala zeljketa Vrste i namjena 2 11.06.2006 12:34


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!