Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 13.01.2007, 19:40
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
perune!!! pricamo o "MINELAB relic hawk" detektoru nesto si pomesao teme
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 14.01.2007, 13:29
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Ma znam samo hocu da kazem uzmite jednostavniji.
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 16.01.2007, 09:08
pufka
Gost
 
prilozi: n/a
Da se javim kako sam i obecao.Biosam juce na teren sa drugarom i kako je rekao pdragan relik hawk sam stelovao.Dobro je radio na diskriminaciji samo nije bio miran ponekad sa balansiranjem pocve malo sam se namucio.Ali na all metal je mnogo mirniji mogu reci skroz nego na diskriminaciji tek posle jedno pola sata se skoro smirio na diskriminaciji.I to je to.Ako budem ista imao problema obrati cu se opet,Inace sam ovde na forumu svaki dan.Pozdrav svima!!!!!!
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 16.01.2007, 12:13
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav pufka.nisam ni ocekivao da ces vec prvog izlaska da nesto I umes da podesis a tek ne I da razumes zasto tako a ne ovako.U all metal modu nema sanse da bude stabilniji nego u disc modu ZASTO?-kad si ukljucio disc mod prelaskom preko gvozdenih predmeta detector “guta”metu ili uopste je ne registruje pa imas dojam da detector cvrci I nema jasne tonove ,dok u all metalu imas veoma ciste tonove I za gvozdje I za dobre mete.ako se smirio posle pola sata verovatno si izasao iz prljavog terena,znaci detektor nije nestabilan u disc modu nego jednostavno diskriminise mete koje si odabrao da ne registruje,ako ti nije jasno ,kad vidis da cvrci i nije cist ton prebaci na all metal i dobices jasan ton .

Oko stabilnosti detektora mozes podesavati samo na sensitivitet , balance, I promenom frekvencije na S-L-M modu .ako ti je sve to tesko jednostavno balance ukljuci na fix I S-L-M ukljuci na S. ALI OPET KAZEM .treba ti bar dve ,tri nedelje svakodnevnog rada da vidis kako na sta reaguje.uzmi jedan “Slobodan” dan odaberi jedno mesto gde nema nikakvih meta I zakopaj jedan esker,tvoj “stobi”,bronzani novcic ,olovni predmet … I zezaj se ceo dan vise ces da ukapiras nego kad udjes u teren gde ima sve I svasta.

Tezak je ovaj hobi ako se nema volje I brzo se odustaje,ali pravi rezultati dolaze tek kasnije.pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 16.01.2007, 20:21
pufka
Gost
 
prilozi: n/a
Dobro si to rekao pdragan bas tako je bilo i danas sam bio sa prijateljem on ima XLT,stavio na diskriminaciju balans na pocvu jedva sam podesio pa i ponekad cvrk,cvrk dozem na metu on titne jedan je to ton samo je malo kako kazes ponekad cvrkne,a kod prijatelja je bas lepo na ekran se vidi otprilike 90 posto sta je da ne bi kopao ako je u minusu zna se gvozdze ako je u plus ili olovo ili obojen metal a tu i brojkama moze tocnije da vidi dali je olovo.Ali? ja kad sam uklucio na all metal nadzem metu i da ne bih kopao za dzabe kazem dodzi vidi kaze neuhvatam nista.Dosta je dobar u dubini samo malo tezak i u rukama dosta tezi nego XLT,a ima samo jedan ton.Nije ko nekih sto imaju deblji ili tanji tonovi ono gvozdze ili obojen.Za odustajenje neide u obzir bar zasad.Fin hobi malo se izduvas pa sta bude nek bude.Treba muzjaka za kopanje.hehehehe ruke ko Li Heni.Pozdrav cucemo se opet.Recicu ti dokle sam stigo.
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 17.01.2007, 00:02
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
pa bas taj "cvrk,cvrk" je gvozdje a cist ton je dobra meta .preporucio bih ti da nabavis jedan detektor tipa DFX,XLT ,explorer II ili neki za povrsinsko traganje.ovakav detektor kakav ti imas je veoma dubok detektor i radjen je uglavnom za vece predmete,tako da ce ti biti veoma tesko za rad kao pocetniku sa njim.pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 17.01.2007, 14:55
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
pdragane jel to DFX nemoze dublje da nadje predmete, znaci samo povrsinske?
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 17.01.2007, 19:19
BOKI
Gost
 
prilozi: n/a
Moze i dublje da"hvata" naravno tu je sonda bitna...
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 17.01.2007, 19:26
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
A jesili kad Boki radio sa tim aparatom?
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 17.01.2007, 20:15
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od perun
pdragane jel to DFX nemoze dublje da nadje predmete, znaci samo povrsinske?
moze perune kako da ne moze.ja sam najvise radio sa whites eagle spectrum to ti je serija pre XLT ,i radio sam sa DFX, u principu su isti.To sto sam rekao pufki da nadje dfx za povrsinsko trazenje ,rekao sam mu zato sto je u odnosu na relic hawk mnogo,mnogo plici i lakse za rad,ne laksi sto se tice programiranja ili stelovanja vec zato sto ima manju sondu i predvidjen je za sitnije predmete,a relic hawk za vece ,To ti je kao kad si posao kombajnom da beres pecurke .Naravno da i dfx bi recimo vojni asov nasao na nekih 60 cm. a relic hawk na nekih 1.2m. DFX ce registrovati zlatnu mindjusu na 10 cm. a ovaj drugi ne -u tome je stos .
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Avarski pojas rammstein Antika 36 23.11.2023 09:56
Arheologija Zanimljivosti rammstein Zanimljivosti 19 11.03.2007 14:49
Mislim da se radi o prvom zlatu... Vumi Nakit 12 02.01.2007 17:41
Ostava rimskog srebrnog novca iz Donjeg Crniljeva rammstein Antika 0 15.10.2005 21:59


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!