Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 06.03.2007, 01:04
imperator16
Gost
 
prilozi: n/a
pomoc oko kupovini m.d

mozda neko moze da pomogne?Zivim u svedsku i planiram poceti tragati ali nisam siguran za koji metal detektor da se odlucim sa obzirom da sam prilicno nov tu.U moj rodni kraj imam minelabov model i nije mi los.Ovde zemja je puna granitnih stena i mnogo kamenje tako da je mogucnost minerala velika.Ni sam bas siguran i zato trazim neku preporuka oko kupovine....ili neko mislenje....
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 06.03.2007, 10:34
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Ma Minelab je ok ,uzmi njega i kreni u lov na blago.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 06.03.2007, 13:30
imperator16
Gost
 
prilozi: n/a
Da budem iskren to sam i planirao ali neznam dali da se odlucim za neki poskupi...npr.Explor er ili Quattro MP.Za Explorera kao sto sam citao na forumu dosta je komplikovan za rad a izgleda i dosta osetliv na minerale?Dali isto vazi i za Quattra MP ili je on mozda laksi za rad..a i jeftiniji je.mislim da nije bas mnogo pricano na forumu za njega ili se varam?Mozda neko ima iskustvo sa ovog aparata pa moze da napise nesto o njemu kako se ponasa na teren,dubine...
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 06.03.2007, 14:40
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
poz. imperator16 , za koji god da se odlucis a obzirom da se radi o zemljistu sa puno minerala mislim da ces zadovoljniji biti ako odaberes detektor koji ima manuelno stelovanje mineralizacije , ok su i oni sa automatskim mada mislim da oni cesto na terenima sa puno minerala vise izgube na dubini , znam jer sam trazio malo nesto sa White (inace odlican detektor ali na extremno mineralnom zemljistu nijedan sitan novcic tj.folis nisam izvadio dublje od 5cm sa njime )
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 07.03.2007, 21:16
imperator16
Gost
 
prilozi: n/a
Nisam naj sigurniji ali moguce je biti mnogo minerala.Ako je tako znaci ova dva od minelaba otpadaju jer oni kao sto znam nemaju manuelno stelovanje za mineralno zemjiste...?Onda koji bi bio dobar za ovde,jel moze neka preporuka....tereni su 80% njive
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 07.03.2007, 23:12
Korisnička slika od Stef74
Stef74 Stef74 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 27.08.2006
mjesto: Negde izmedju
Starost: 49
prilozi: 701
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Da se prikljucim ovoj temi da ne bih postavio novu

Preporucite i meni jedan detector za 90% livade i pasnjaka.
Lako je vama po oranju traziti, vidi se cigla, opeka... po cemu da se orjentisem po livadama i pasnjacima kada se ni gola zemlja ne vidi kamo li neko parce cigle.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
* [I]Zabluda je videti ono što ne postoji, ali i ne videti ono što postoji.[/I]
* [I]Kad imaš sve, ne vidiš ništa. Progledaš tek kad nemaš ništa.[/I]
[I]* Naše malo može biti mnogo za one koji nemaju ni malo.[/I]
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 07.03.2007, 23:40
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Stef za tebe jedan XP sa sto vecom sondom sa kojom ces brzo i za dosta kratko vreme veliku povrsinu moci da pretrazis , bice tu i dosta dobokih rupa ali gledaj to sa pozitivne strane ...
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 07.03.2007, 23:44
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od imperator16 Prikažite prilog
Nisam naj sigurniji ali moguce je biti mnogo minerala.Ako je tako znaci ova dva od minelaba otpadaju jer oni kao sto znam nemaju manuelno stelovanje za mineralno zemjiste...?Onda koji bi bio dobar za ovde,jel moze neka preporuka....tereni su 80% njive
pozdrav imperator.upravo je explorer odlican za minerale zbog DD sonde koju poseduje u standardnom paketu,moj explorer 2 je isto kupljen tu od guldstroma,jedino sto su tu skuplji nego u austriji ili nemackoj za nekih 300-400 evra bar sam ga ja tako platio 15.000 kruna.o exploreru je na forumu i previse pisano,da ti ne ponavljam uglavnom detektor vredi pare koje se daju,quatro je isto to samo je spoljasnost drugacija ali je softver isti.imas naseg kolegu u danskoj pa ako hoces mozete da se cujete.pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 07.03.2007, 23:47
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od imperator16 Prikažite prilog
Nisam naj sigurniji ali moguce je biti mnogo minerala.Ako je tako znaci ova dva od minelaba otpadaju jer oni kao sto znam nemaju manuelno stelovanje za mineralno zemjiste...?Onda koji bi bio dobar za ovde,jel moze neka preporuka....tereni su 80% njive
ne zelim da te odvracam od bilo cega
nisam nista lose rekao za one sa automatskim stelovanjem naprotiv odlicni su za one koji se ne vole brinuti o toj vrsti stelovanja vec samo upale doteraju zeljenu diskriminaciju i picu po njivi uzdajuci se u tu njegovu automatiku .. individualna stvar je to
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 08.03.2007, 01:51
imperator16
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala na savjetima!Sta da kazem sad tu imam dva razlicita misljena?Ne okrivujem nikog znam da je individuelna stvar koji ces da odaberes.Znam samo da se moram brzo resiti jer sve ce da mi se pobrka ako pocnem da se zamaram oko ovim.Ipak hvala puno na preporuci.Inace za explorera znam da je mnogo pricano u fopumu i kao sto vidim mislenja su podeljena,postoje mnoge dileme.Pdragan ako se ne varam i ti si imao dosta problema sa explorerom ili to je bilo samo pocetak..?Ipak ti ga posedjues ako kazes vredi para OK onda sigurno vredi neces valjda da reklamiras minelab...salim se..,a kazes quatro da je ista stvar...dali mu je jacina ista .mislim na dubinu do kojoj ide?mozda da uzmem njega.Razlika u ceni,a ista stvar....?pozdrav
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Help.....pomoc.... rammstein Priče...legende...itd 41 13.04.2008 22:09
Pomoc delove za XLT ! vespazianus Vrste i namjena 6 17.01.2007 20:19


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!