Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 26.04.2005, 03:00
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Elektricne sheme detektora...

Za sve one koji zele pokusati sami napraviti detektor ovdje imaju elektricne sheme pojedinih...

GOLDMASTER:
http://www./pages/metdet/schematics/GoldMaster66.pdf

BANDIDO II uMAX
http://www./pages/metdet/schematics/BandidoIIuMax/BandidoIIuMax.pdf

Ostale mozete naci na toj istoj web stranici....pa sa srecom
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*

Promijenjeno od Vumi (17.01.2009 u 23:51 sati)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 28.04.2005, 09:57
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
.. A ako (citaj: kad sigurno) naletite na probleme, te ako se desi da su oni jaci od vas, nemojte ocajavati. Donesite mi tu skalameriju, i ja cu vam od nje napraviti pristojan detektor, za odgovarajucu novcanu nadoknadu razume se, osim ako nije "skroz ubiven" kako bi rekli kolege servi**** iz mog kraja.
Isto vazi i za neispravne , ili lose fabricke modele.
Konacno da se i ja malo izreklamiram, ako mi ne uklone ovaj post.
Pozdrav svima i sretni uskrsnji praznici,
Zeljko (ili za strance: Jackdetect)

Promijenjeno od Vumi (17.01.2009 u 23:51 sati)
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 28.04.2005, 13:18
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od jackdetect
.. Konacno da se i ja malo izreklamiram, ako mi ne uklone ovaj post.
Ma nema problema jackdetect, lezarina na forumu i nije toliko skupa, ja cu cekati 1 godinu pa cu ti poslati racun ...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 28.04.2005, 21:24
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Zdravo Jackdetekt -Ma nema Vumi nista protiv toga , mada bi mogao istom merom da mu uzvratis ( mislim na ono sa reklamiranjem ) a za racune neznam - to je stvar dogovora hahahahaha . U svakom slucaju je dobro da nas je sve vise i vise ...... a dobro je i to da medjusobno saradjujemo. Miki
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 29.04.2005, 01:08
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Pa mogao bih malo da se zabrinem, ako pogledam cene reklamiranja na zapadu. Ali, sta je tu je, valjda ce nesto moci da se prebije u naturi, recimo neka sondica od 2-3 metra ili slicno.
Mislim, sta reci, ima nas malo, al smo dobri tehnicari!?
Pogledajte malo kakva je ludnica na stranim treasure hunt forumima. Bar cemo dokazati da nas jos uvek nisu uspeli izbrisali sa karte sveta.

Pozdrav.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 30.04.2005, 00:45
azdaja
Gost
 
prilozi: n/a
ma sta se sekiras - ti si jack-detekt , samo da ti krene posao , moci ces sve da nas kupis - Azdaja !!!
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 01.05.2005, 11:32
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Ako mi krene posao (mislim onaj pravi, sa izvozom), onda cu moci svima vama da pomognem, da dobijete bolje masine, za manje para. Ja tako gledam na stvar.
Takodje imam viziju da formiramo klub tragaca, okupljanja, takmicenja sa detektorima, nagrade itd. Bas kao i nase kolege na zapadu.
Velika vecina tragaca su obrazovani, inteligentni i veoma zanimljivi ljudi, pomalo skloni mistici, avanturizmu i u stalnom traganju za novim saznanjima. I ja sam takav, pa mi je po logici stvari i potrebno druzenje sa takvim ljudima.
Uostalom, svi moji dobri prijatelji su upravo tragaci.
Nimalo ne sumnjam, da je isto i sa ljudima sa ovog foruma, iako ih jos uvek nisam licno upoznao. Ali, vreme je pred nama, kao i zadatak da i mi konacno postanemo gradjani sveta i Evrope.
Koristim ovu priliku da svima cestitam Uskrs,
HRISTOS VASKRSE!
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 01.05.2005, 13:05
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
VAISTINU VASKRS , takodje i ja da cestitam svima Uskrs . Klub Tragaca , Okupljanja , Takmicenja i Nagrade ti i nije tako losa ideja , Moglo bi to jednom godisnje na primer , odredjenog dana na odredjenom mestu ali ko bi delio nagrade ? ili mislis da postoji i neka mala Clanarina koja bi se platila a koju bi onda pobednik dobio ili bi osobe koje imaju ,,Detektor Firme,, spremile nagrade ? Miki
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 01.05.2005, 20:48
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Meni nije problem da jednom godisnje poklonim nekoliko detektora i mojih knjiga u reklamne svrhe. No generalno, klub tragaca bi mogao imati i znacajnijih uloga. Prvo i glavno bilo bi popularisanje tog hobija u javnom mnjenju kroz razne aktivnosti. Recimo gostovanje tragaca u TV emisijama, prilozi itd. Takodje je bilo govora sa drugim tragacima da se sa dovoljno potpisa mozda moze stopirati neki los zakon po nas ili slicno.
Ima nas puno, i konacno organizovani mozemo formirati svoj lobi, imati svoje advokate, pravne tumace i sl.
Postoji citav niz aktivnosti koje niko ne moze zabraniti. Takva je recimo lov na zlatno grumenje i meteorite, za sta su opet najefikasniji detektori.
Kao klubovi radio amatera, tako mozemo i mi. Naravno, to je dug proces, ali i put od hiljadu milja pocinje jednim korakom. Pa treba jednom krenuti s tim.
Verujte mi da postoji na hiljade tragaca, ali svi se uglavnom kriju i nerado pricaju o tome. Aktivnosti kakve predlazem, okrenule bi stvar, i ljudi bi se otvorili.
U Engleskoj, cak jedna Crkvena zajednica organizuje takmicenje detektorista. Zakopa se veci broj mesinganih plocica, i pobednik je onaj ko pronadje najvise.
Mada, kao i kod drugih lovaca, najbitnije je druzenje sa pravim ljudima, vo na raznju, gitare itd.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 01.05.2005, 21:01
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Evo i ja onako u niskom preletu da dam neko svoje kratko misljenje za pocetak-a kasnije cu izneti celokupno misljenje o svemu ovome.
Jackdetect-ideja ti je super,to je nesto najbolje i najpametnije sto sam do sad procitao u vezi ovog hobija,bilo da je to Net,novine,ili kozna sta vec.
Podrzavam tvoju ideju(govorim o sebi) i uvek sam na raspolaganju ako treba pomoc ili bilo sta u vezi ove ideje.
Ako vec planiras da napravis listu sa potpisima hobi tragaca,
mmene stavi prvog
  1. rammstein
toliko za sada za neki duzi komentar sada nemam vremena.
Ali sve u svemu ima se o ovoj temi sta pricati.
P.S. da nebismo mesali babe i zabe mislim da je najbolje da se otvori posebna tema u vezi ovoga.
Posto si ti Jackdetect inicijator ove ideje prepustam tebi da otvoris novu temu u vezi ovoga.Posto vec ima jos misljenja koja su izneta od nekih clanova na forumu,ali su odgovori i misljenja rasuti po celom forumu.Zato bi bilo najbolje da otvoris novu temu kako bi misljenja o tvojoj ideji i predlogu bila na jednom mestu.

Promijenjeno od rammstein (01.05.2005 u 21:12 sati)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!