Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 06.06.2005, 17:38
azdaja
Gost
 
prilozi: n/a
mislim da je Dragan zadovoljan mojim odgovorom i da je razumeo , marku i tip nisam zapamtio ali znam da se radi o nekoj Americkoj a imali su i Nemacke samo sto su one malo kao losije , hvala lavu sto si dopunio moj odgovor ali nisam bio tu pa nisam mogao ja da odgovorim.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 27.10.2005, 21:21
Zeka
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav svima. imam i ja nesto da dodam u vezi kamera. vec dugo razmisljam o kupovini jednog ´´skenera´´ adrresa je www.dti-gmbh.de zove se FUTURE 2005 cena mu je malo veca ali neznam... trazim misljenje od svih vas.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 28.10.2005, 15:51
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pozdrav Zeko
Ne vjerujem da ce ti iko nesto reci o tim spravama jer ne vjerujem da ih neko sa foruma i posjeduje. Koliko ja znam, radi se o skupim spravicama a da li necemu sluze ne znam. Pretpostavljam ipak da se za tu cijenu nesto i nudi, koliko ne znam. Bilo je ovdje na forumu dosta price (citaj svadje) oko tih spravica...pretrazi malo forum i nacices nesto
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 29.10.2005, 01:09
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Zeka
Pozdrav svima. imam i ja nesto da dodam u vezi kamera. vec dugo razmisljam o kupovini jednog ´´skenera´´ adrresa je www.dti-gmbh.de zove se FUTURE 2005 cena mu je malo veca ali neznam... trazim misljenje od svih vas.
Ma ja bih na tom mjestu doobro razmislio i za tu lovu otišao isprobati ????
Jer priča se u gradu i šire.....




Using GPR Future 2004
« on: March 23, 2005, 0954 pm »

Hello,
I got a GPR since 2 years from Germany and I never succeeded to have a clear image of something.
Passing over the same place give always different results.
I put a metal box 30x20 at 70cm in earth and no picture can show it !
Does someone have the chance to find something with a GPR ?
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 29.10.2005, 02:48
dragan3
Gost
 
prilozi: n/a
Dragan3

Infrared and thermal camera i Future 2005 su dva razlicita pojma.Ukucaj u svoj pretrazivac na kompu "infrared and thermal camera"ili "Flir" ili Raytek ili samo thermal pa ces videti sta sve tamo ima. Dok je future veoma komplikovan za rad , termalnom kamerom mozes takoreci odmah poceti sa radom. Usput svaki aparat ti moze oduzeti policija a termalna kamera izgleda kao obicna kamera i mozes se samo praviti blesav da snimas prirodu.Kada izlistas sve kamere ukapiraces da one vide u zemlji cak i do tri metra, ali na drugom sistemu. Sve je to super OK samo ti treba izmedju 11500-15000 evrica osim ako je nabavljas u SAD.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 29.10.2005, 12:03
zlatkovics
Gost
 
prilozi: n/a
Pozrav svima
Dragan3 je lepo rekao ic kamere i termalne kamere su dva razlicita pojma i rade na potpuno razlicite nacine.
IC (infrared) kamera radi isto ko i svaka s` tim sto u nocnim uslovima vidis sve skoro kao po danu samo sto je slika zelenkasta (naravno da bi video nocu moras imati ICreflektor kojim ces osvetljivati posmatrani teren)
Termalna kamera takodje vidi kao i obicna s` tim sto se glava za prijem signala hladi na -?? i registruje sve sto ima temperaturu vecu od te.
Oko slike (tela,predmeta) se vidi aura u dnevnim uslovima a nocu se vide samo obrisi tela sa nekim izvorom toplote.

Moram reci da je i jedno i drugo namenjeno za osmatrnje u nocnim uslovima i da pod zemljom ne vide ni milimetar a kamoli do 3 metra to je cista navlakusa za uzimanje para .

Za dubinska istrazivanja su naj bolji ultrazvucni aparti .
Nadam se da sam malo pomogao i razjasnio princip rada ic i termalnih kamera.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!