Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Prikažite rezultate ispitivanja: Koje detektore koristite ???
Fisher 36 33,64%
Minelab 20 18,69%
Whites 18 16,82%
Tesoro 4 3,74%
Troy 1 0,93%
Ostali 33 30,84%
XP 11 10,28%
Multiple-Choice-ispitivanje. Učesnika: 107. Nemate pravo glasanja.

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #41  
Staro 25.12.2007, 23:26
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
ko je rekao da se sreca ne moze kupiti novcem nije znao gde da kupuje

da kazem i ja cime se sluzim.imam vec 6 godina white,s eagle spectrum i poprilicno sam zadovoljan sa njim.nije od najgorih ni od najboljih zlatna sredina.a nije ni od najsretnijih no ima vremena.imao sam i dubinac pull star 2 koji mi je dosadio verovatno zato sto ga nisam znao koristiti.
  #42  
Staro 07.01.2008, 21:26
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
pozdrav svim kolegama
evo i ja da kazem nesto nadam se pametno(korisno)
trenutno radim sa whites eagle spectrum-om imam standardnu i magnum 15" sondu (prevedeno uputstvo koje je slicno kao za xlt neko je trazio cini mi se)
i fisher cz 5 quicksilver sa 10" spider sondom
oba detektora sam modifikovao svojim potrebama i zadovoljan sam njima
spektrum koristim za prljave terene jer ima dobru diskriminaciju a podesavanjem moze da dobije i solidnu dubinu dok je cz5 dubok aparat ali treba dosta kopati jer mu je diskriminacija dosta ne pouzdana.
ako neko ima nekih pitanja ili neka iskustva za razmenu za ova dva detektora(sonde programi i slicno) BICE MI ZADOVOLJSTVO
  #43  
Staro 13.01.2008, 22:55
Votis
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Ganga Prikažite prilog
Pozdrav svim posetiocima Vumisa i jedno pitanje za sve one koji se razumeju u tehniku.......
Naime sa drugarom se spremam da kupim jednu spravicu koja se zove
Locailezer 3000 Pro Plus Američkog proizvođača, ona košta nešto oko 23000 dolara bez carine, pa se jednostavno interesujem dali je ona toliko moćna kao što na sajtu piše tj. dalise iko sretao sa njom na terenu?
Ako želite da pogledate ovu i ostale "moćne " spravice pođite do www.com u isčekivanju odgovora puno pozdrava za celu ekipu.
Ganga............... ..
OKM je Nemacka firma!, localizer nije pravi georadar, to je magnetometar sa data logerom, kao i ostali njihovi uredjaji, nisam cuo rec hvale ni za jedan njihov uredjaj ni kod nas a ni u inostranstvu, medju njima ni za localizer, ako vec dajes toliku lovu, dodaj jos i kupi pravi GPR!

Promijenjeno od Vumi (07.03.2008 u 20:28 sati)
  #44  
Staro 28.01.2008, 23:29
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Merac dubine na detectoru

Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Pokazivac dubine na detektoru je relativna stvar i ne znaci da je tacan. Svaki pokazivac dubine je stelovan na odredjene predmete tako da pri pronalasku nekih drugih predmeta on ne pokazuje tacnu dubinu. Ne znam kako radi tvoj detektor ali recimo fisherov CZ 7 ima takodje pokazivac dubine. On je stelovan (justiran) na americke srebrne novcice (ne znam sad tacno koje). Znaci kada bi ti trazio te novcice onda bi ti detektor mozda i pokazao prilicno tacno dubinu na kojoj se isti nalaze, stime da bi oni morali lezati vodoravno u zemlji. Ja o tome razmisljam ovako: ako pokazivac, na skali od 1-10, pokaze da se predmet nalazi recimo na 8 (sto bi odgovaralo ca 20cm ako se ne varam) i ja iskopam recimo 20 cm duboko i jos uvijek ne pronadjem predmet, za mene to znaci da se radi o vecem predmetu na vecoj dubini. Takodje se moze reci da se tu nalazi i manji predmet ali na manjoj dubini. Nadam se da me razumijes sta sam htio reci. Znaci ako pokazivac pokazuje da se radi o srebrnom 1$ i on se nalazi (po pokazivacu) na 20cm i ti na toj dubini ne pronadjes taj novcic onda se na vecoj dubini nalazi predmet veci od toga novcica. Znaci ovdje se moze pricati o nekakvoj proporcionalnosti velicina-dubina. Na samom pocetku trazenja sa fisherom ja sam gledao na kojoj se dubini nalazi pronadjeni predmet sto je cisto gubljenje vremena. Sada jednostavno kopam. Svi ti pokazivaci su relativna stvar i cesto grijese. Ovo poznajem i kod Explorera II, posto moj prijatelj takodje ima problema sa tumacenjem vrijednosti prikazane na displayu . Sve prikazane vrijednosti zavise od velicine, dubine i polozaja pronadjenoga predmeta a mi ne znamo kako on u zemlji lezi da bi mogli tacno protumaciti dobijenu vrijednost. Znaci bolje je i koji put vise kopati nego ostaviti neiskopano .
Ja bih imao da dopunim nesto u vezi meraca za dubinu nalaza.Merac dubine na svim detektorima na kojima je ugradjen iskljucivo pokazuje oko 12 inca.To nije u vecini slucajeva stvarna dubina detektora.Ovaj merac sluzi da ako detektor poka ze cilj pod pretpostavkom vece dubine da se pazljivo kopa i tek kada merac pocne da registruje treba biti obazriv kod nalaza jer moze u zemlji biti:eksploziv,moze se ostetiti predmet u zemlji i sl.To govorim zbog toga jer naprimer:u prospektu za neki detektor stoji dubina traganja 1,2m onda je besmisleno poverovati da i merac pokazuje takvu dubinu kod detekcije.Primam kritiku ako neko zeli da me ispravi u tome Ljuba
  #45  
Staro 28.01.2008, 23:39
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Fisher cz5 quicksilver

Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
pozdrav svim kolegama
evo i ja da kazem nesto nadam se pametno(korisno)
trenutno radim sa whites eagle spectrum-om imam standardnu i magnum 15" sondu (prevedeno uputstvo koje je slicno kao za xlt neko je trazio cini mi se)
i fisher cz 5 quicksilver sa 10" spider sondom
oba detektora sam modifikovao svojim potrebama i zadovoljan sam njima
spektrum koristim za prljave terene jer ima dobru diskriminaciju a podesavanjem moze da dobije i solidnu dubinu dok je cz5 dubok aparat ali treba dosta kopati jer mu je diskriminacija dosta ne pouzdana.
ako neko ima nekih pitanja ili neka iskustva za razmenu za ova dva detektora(sonde programi i slicno) BICE MI ZADOVOLJSTVO
Pozdrav,rdio sam sa ovim aparatom i primetio sam kod testa u vazduhu da ispod obicne cigle ne vidi zlatni dukat u diskriminaciji a kamo li kod rimske cigle pa i kod obe u zemlji je stvarno lose.Kad eliminises ciglu on dukat ne vidi uopste i na 10 sm u zemlji
  #46  
Staro 28.01.2008, 23:52
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Ljuba Prikažite prilog
Pozdrav,rdio sam sa ovim aparatom i primetio sam kod testa u vazduhu da ispod obicne cigle ne vidi zlatni dukat u diskriminaciji a kamo li kod rimske cigle pa i kod obe u zemlji je stvarno lose.Kad eliminises ciglu on dukat ne vidi uopste i na 10 sm u zemlji
mislim da nijedan detektror ispod rimske cigle ne vidi novcice
  #47  
Staro 29.01.2008, 00:03
Korisnička slika od Stef74
Stef74 Stef74 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 27.08.2006
mjesto: Negde izmedju
Starost: 49
prilozi: 701
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Lose mislis
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
* [I]Zabluda je videti ono što ne postoji, ali i ne videti ono što postoji.[/I]
* [I]Kad imaš sve, ne vidiš ništa. Progledaš tek kad nemaš ništa.[/I]
[I]* Naše malo može biti mnogo za one koji nemaju ni malo.[/I]
  #48  
Staro 29.01.2008, 00:12
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
:ec lipsee_
Citat:
citat od Stef74 Prikažite prilog
Lose mislis
  #49  
Staro 29.01.2008, 01:21
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Ispod cigle vidi XP ko neveruje dajem detektor ako nije tako
  #50  
Staro 29.01.2008, 01:41
laki
Gost
 
prilozi: n/a
i tesoro tejon registruje novcic ispod cigle ...skoro smo testirali tejona i cz3d koji na zalost to isto nije registrovao...
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Detektori i njihove cijene Vumi Vrste i namjena 33 04.04.2008 10:20


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!