Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 10.06.2005, 09:48
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
kupnja detektora

Pozdrav najprije svima sa ovog foruma!
Evo moje price!
Poslije X mjeseci kopanja po netu plus naravno tekstovi iz ovog foruma.....
Odlucih kupiti Garrett MH CX+ sa dodatnom zavojnicom od 12,5"

USA online pa trazi pogodni "site" KELLYCO ne trza na moj prvi mail, tek neki "lijevi" www.metaldetector.com ali onda nakon natezanja koliko je postarina i etc. kaze moze da bi na kraju rekli ovo"Thank you for your patience. Unfortunately, American Express cannot verify
a shipping address in your country", onda ja uredno odustajem i saljem im nazad mail da placanje preko banke bi samo povecalo troskove.
Inace tu karticu koristim vec X puta za online placanje.


Veceras dobijem od KELLYCO-a nakon ponovnog dopisa da: "Our company does ship to Europe. Unfortunately, our contract with Minelab,
White and Fisher doesn't allow us to ship there metal detectors to the
United Kingdom. Other areas are accepted."

U prevodu idem dalje s nijma probati ostaje samo dvojba izmedju modela iz subjekta ili
SOVEREIGN ELITE W/TORNADO 1000(10") SLIMLINE COIL $594.95
uz to bi trebalo dodati jos od 30-69$ UPS troskova.
ili novi Sovereign GT w/10" Tornado 1000 Slimline Coil $679.00 $679.00


Ovaj vikend cu jos malo mozgati pa sto Fortuna da, to cu kupiti.

Ima li li ko mozda koju pametniju ideju u klasi do 700$ naravski na to ide jos i 22% PDV i carina od 5-10% u danasnjem razgovoru sa sluzbenikom nisam primjetio da se brani uvoz??? barem u ovim krajevima(Hr) ili je cova neinformiran
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 10.06.2005, 15:03
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Kao prvo budi pozdravljen od strane nas sa foruma (uzimam si za pravo da to ucinim u ime svih ) !!!
Ne znam zasto kupujes u americi detektor, jeste da je cijena manja ali kada se doda PDV i carina ti ces opet doci na neku cijenu za koju mozes cak i ovdje u evropi kupiti takav detektor (672+217pdv i carina=896$). Ok, cijena je manja za nekih 150 pa mozda cak i 200 evra od "evropske" ali kada pomislis da ako se nesto desi moras da ga saljes nazad za ameriku i da to moze da traje nekoliko mjeseci (mislim na popravke uz garanciju), mislim da ces biti bolje usluzen u nekoj evropskoj zemlji. Ne znam da li ti je ovo prvi detektor koji zelis da si nabavis a ako jeste ja bih ti preporucio da si nabavis prvo jedan dobar polovan od neke poznate firme i da sa njim probas. Cisto da ne bude poslije nekoliko dana trazenja (i ne pronadjenog cupa sa dukatima ) razocarenje i odustajanje od ovoga hobija... Ovo je samo moje licno razmiljanje sa kojim ne zelim da te nagovaram da promijenis svoje planove...

U svakom slucaju zelim ti dosta uspjeha u trazenju i nadam se da cemo i ovdje vidjeti nesto od tvojih pronalazaka
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 10.06.2005, 16:57
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
Kao prvo budi pozdravljen od strane nas sa foruma (uzimam si za pravo da to ucinim u ime svih ) !!!
Hvala!

Citat:
Ne znam zasto kupujes u americi detektor, jeste da je cijena manja ali kada se doda PDV i carina ti ces opet doci na neku cijenu za koju mozes cak i ovdje u evropi kupiti takav detektor (672+217pdv i carina=896$).
Ma znam ali PDV+carina otpada samo u slucaju da presvercam a u suprotnom
dobijem jos veci Pdv&carinu jer je osnovica veća npr.
1.042,00 +IVA u Italiji. a popravak, lose mi se pise ovako i onako ako ga moram opet izvesti a nisam platio porez. ovako ga uvjek mogu odnesti do Italije na popravak naravski bez priznanja garancije.

Citat:
se nesto desi moras da ga saljes nazad za ameriku i da to moze da traje nekoliko mjeseci (mislim na popravke uz garanciju), mislim da ces biti bolje usluzen u nekoj evropskoj zemlji. Ne znam da li ti je ovo prvi detektor koji zelis da si nabavis a ako jeste ja bih ti preporucio da si nabavis prvo jedan dobar polovan od neke poznate firme i da sa njim probas. Cisto da ne bude poslije nekoliko dana trazenja (i ne pronadjenog cupa sa dukatima
Citat:
U svakom slucaju zelim ti dosta uspjeha u trazenju i nadam se da cemo i ovdje vidjeti nesto od tvojih pronalazaka
Ma to je dugotrajnija investicija, ne idem sam u to, nego nas dvoje a primarna ce uloga biti za edukaciju klinaca na VSA a ostalo ce biti samo dodatni "gust"
nadam se da taj model dobro lovi i željezne meteorite osim plemenitih metala.-))) . U principu mi je frend naglasio da bas ne idemo na "donju" klasu
uredjaja. Je prvi, ali tehnika mi ide.-)))

Naravski da imam provjeriti neke stvari ali osim mojih u mom kraju stosta jos treba provjeriti.

Muci me mozda i to da sa tim uredjajem ne budem mogao u more a za PI(u istom cjenovnom razredu) detektore nisam nacisto koliko su su univerzalni za kopnene pretrage i u samoj diskriminaciji kod zagajenih terena.

Promijenjeno od Vumi (10.06.2005 u 17:13 sati)
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 10.06.2005, 17:13
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
Muci me mozda i to da sa tim uredjajem ne budem mogao u more
Na koji model to mislis? Ili sam pogresno razumio ili mislis na ronjenje ili samo trazenje oko mora i u morskim plicacima?
Sto se tice svih minelabovih modela, imaju odlicnu diskriminaciju, jedino ne znam tacno da ti kazem da li npr.Sovereign ima ugradjen predfilter za zeljezo...ali o tome mozes procitati na dosta mjesta, ono sto mogu reci to je da se radi o veoma jakom detektoru (imao sam prilike da ga vidim na terenu)...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 10.06.2005, 18:40
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Na koji model to mislis? Ili sam pogresno razumio ili mislis na ronjenje ili samo trazenje oko mora i u morskim plicacima?
Sto se tice svih minelabovih modela, imaju odlicnu diskriminaciju, jedino ne znam tacno da ti kazem da li npr.Sovereign ima ugradjen predfilter za zeljezo...ali o tome mozes procitati na dosta mjesta, ono sto mogu reci to je da se radi o veoma jakom detektoru (imao sam prilike da ga vidim na terenu)...
Jedno i drugo za prvo znam da vecinu sondi mogu gurnuti u plicak ali uz to ronim na zrak ali to bi mi bilo sekundarno. Ma mislio sam da li mogu iskljuciti "with iron mask..Automatic Iron Mask" znaci bez ikakvog filtriranja metala....

Modes: All Metals/Pinpoint:
Detects ferrous/non-ferrous metals
Disc/Iron Mask: Rejects ferrous/
unwanted non-ferrous metals

Ma moze koliko kuzim.-)))

Znaci dobro sam odlucio po pitanju modela.-)))
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 10.06.2005, 19:29
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Model je ok (ovdje mislim na Sovereign) samo sto nije za podvodno trazenje. Od minelabovih koliko znam, trenutno je u prodaji Exalibur i sluzi za podvodno istrazivanje...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Adrese za kupovinu detektora Vumi Vrste i namjena 9 31.12.2006 02:50
Elektricne sheme detektora... Vumi Vrste i namjena 17 03.05.2005 15:09
Cudo od detektora... Vumi Vrste i namjena 2 15.03.2005 00:05


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!