Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 16.07.2005, 17:43
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Miki
zdravo Jackdetekt e a mene zanima dali ti posedujes te georadare i dali ih iznajmljujes na par dana ?
Miki jel georadarom planiras da trazis novcice..........
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 16.07.2005, 19:44
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pored smetnji koje je naveo jackdetekt ja bih naveo i elektronske smetnje (smog)
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 16.07.2005, 22:52
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Rami - ja sam vec shvatio zasta sluze Georadari ! Samo ime ti kaze Geoloski-Radari : mere vece promene u zemljistu , e zato me to i interesuje , zelim da nadjem nesto sto znam da je tu negde ali neznam tacno gde je !
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 16.07.2005, 23:08
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pa kako ne znas gdje je kad sam kazes da je tu negdje ?
Ok, salim se malo.....a smijem li pitati o cemu se radi
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 16.07.2005, 23:23
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Taj izraz: Geo radari, je pomalo nesretan, jer se odnosi na samo jednu grupaciju Geo lokatora, i to GPR (mikrotalasni radar koji prodire kroz zemlju). GPR nikada nije postao glavni uredjaj arheologa, jer ima vise ogranicenja, nego dobrih osobina, i to je duga prica.
Trenutno verovatno najmocnija tehnika za podzemna istrazivanja predstavlja resistivity tomografija, koja moze dati veoma precizne podzemne snimke u 1D, 2D, pa cak i 3D, do dubina i do nekoliko kilometara. Naravno, sto je dubina veca, preciznost snimaka je manja, ali na dubinama do 10tak metara i vecom gustinom elektroda, stvarno cini cuda. Ovu tehniku ja jos uvek osvajam, uz saradnju sa nekim kolegama u svetu, koji su dobro opremljeni vaznim informacijama. Radio sam testove u svom dvoristu i dobio odlicne rezultate. Nazalost, eksperimentalni uredjaj jos uvek nije u fazi za poneti na teren, i ima tu jos puno da se radi. Ovakvih uredjaja nema na trzistu ispod 10000 US $ (i to najslabiji). Iznajmljivanje i prodaja su moguci tek iduce godine.
Od Geo lokatora treba jos pomenuti Magnetometre i Gradiometre, kao veoma efikasne u arheoloskim istrazivanjima, kao i Elektromagnetne skenere, koje recimo americka vlada stavlja na prvo mesto kod lociranja UXO (neeksplodiranih projektila pod zemljom).
Znaci, Geo radare nemam, i ne ceznem za njima kao tragac. Ali cu narednih godina trzistu ponuditi neke druge geo lokatore - skenere. A skener bi tu znacio lokator sposoban da uskladisti u racunar veci broj merenja, te od njih formira sliku (viziju) podzemnih sadrzaja.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!