Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 21.09.2005, 01:07
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Moje uputstvo za rad sa detektorom

Evo konacno prve verzije mog uputstva. Jos uvek nema slika, ali bice uskoro. Nadam se da vam moze pomoci da, uopsteno, malo bolje spoznate ove sprave.
Vumi, ova tvoja softverska skalamerija mi prijavljuje gresku prilikom upload-a prostog PDFa od 150kb. Ako ne prodje, poslacu ti uputstvo emailom, pa ga ti stavi negde na forum, ako mislis da vredi da se tu nadje.

Promijenjeno od Vumi (21.09.2005 u 13:27 sati)
  #2  
Staro 21.09.2005, 01:48
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Moja softverska skalamerija...pa nije moja...stvar je u tome da je upload ogranicen na ca 100kb, nije bitno o kakvom se dokumentu radi. Nego ti sve to lijepo komprimiraj na tu velicinu i bice sve ok
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #3  
Staro 21.09.2005, 02:16
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pokusaj ponovno, povecao sam max upload na 200kb (u slucaju da si pogrijesio u velicini )
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #4  
Staro 21.09.2005, 04:35
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Odgovor

Jedva cekamo da se nadje na forumu upustvo,hvala Zeljko sto si ispunio obecanje
Pozdrav svima!!!
  #5  
Staro 21.09.2005, 14:06
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Jackdetect
Sada kada sam procitao ovaj text vidim da se ovdje radi o nekom tvom detektoru a ne o objasnjenju kako se uopste radi sa detektorima. Mislio sam da ces objasniti uopste rad sa nekim od vrsta detektora....nema veze, neka ostane sada ovako
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #6  
Staro 21.09.2005, 17:13
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Vumi, svi Vlf detektori rade na istom principu. I svi modeli bilo sa dugmicima, ili digitalnim kontrolama, moraju imati podesavanja kao kod mog modela. Naravno, kontrole se cesto zovu drugacije, ali su sve to varijacije na istu temu. Jedino sto u drugim uputstvima ne mozes pronaci sta u stvari rade pojedine kontrole, i naravno da je tesko shvatiti sustinu rada sa Vlf detektorima.
Ja vec odavno prodajem knjigu, koja temeljno opisuje sve vrste detektora i nacine rada sa njima.
A eto, ovo vam poklanjam. I siguran sam da ko dobro prouci delove koji opisuju TUNE, GROUND i DISC sisteme, moze bolje razumeti svoje detektore.
Grundiranje, recimo, imas i kod mnogih Fisherovih, Minelabovih, Whitesovih itd. detektora, kao i osale funkcije.
Poklonjenom konju zubi se ne gledaju! Ali, ako smatras da ovo uputstvo ne moze biti od koristi tragacima, bice mi drago da ga povuces sa foruma.
  #7  
Staro 21.09.2005, 17:36
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
nisam rekao da ne moze da pomogne tragacima...vise se radi o reklamiranju tog tvog detektora...na to sam mislio...jos samo nedostaje cijena i gdje i kako da se nabavi
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #8  
Staro 21.09.2005, 20:20
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Ako tako vidis stvari, onda te ja zaista molim da taj Pdf povuces sa foruma, ili jos bolje, izbrises citavu ovu temu.
Meni ovakav vid reklamiranja zaista nije potreban, i ne volim reklamiranja po forumima.
Sve sto sam naveo u svom uputstvu je prosto istina. Uostalom, vise ljudi sa ovog foruma je upravo i trazilo od mene da uradim prikaz svog detektora.
Vidis, zanimljivo je to, vi redovno reklamirate nekakve Australijske detektore, koji se prodaju po neopravdano visokim cenama, a da pri tom vecinu modela niste ni videli, ni probali. Njihovih prikaza ima dosta. Medjutim, zasmetao ti je jedan jedini prikaz domaceg detektora, koji je usput, i duplo jaci od ovih, i pet puta jeftiniji.
Da li mislis da je tako nesto nemoguce?
Nemoj zaboraviti nekoliko Spskih glava, koje su iz opanaka otisli preko okeana, i promenili koncepciju ovoga sveta.
Znas li kako je tesko i ziveti u Srbiji, a kamoli baviti se naucnim radom, i finansirati dugogodisnji razvoj nekog sofisticiranog uredjaja. Da li takvi napori zasluzuju da se bar tretiraju na isti nacin, kao onih iz razvijenog sveta?
  #9  
Staro 21.09.2005, 20:42
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pa vidis da nisam izbrisao temu, znaci ostaje...nema ljutnje
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #10  
Staro 22.09.2005, 01:15
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
pozdrav jackdetect

upustvo za svaku pohvalu.ako moze jos jedan pdf oko dubine (u vazduhu)valjda svi tako proveravaju .na koliko hvata denar,veliku bronzu i tako to.vece predmete verujem da hvata duboko bas zbog VELIKE sonde ali problem je naci sitne .mislim da svako moze da uyporadi ove tvoje opcije sa tvog aparata na njihove(na mom ne mogu bas)ali mi i dalje nije jasno da kao pulsni detektor ima problema sa mineralima.sada sam to malo sredio sa opcijom gain.pozdrav zeljko .samo napred
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
osnovno uputstvo pdragan Testiranje detektora 10 20.09.2005 04:30


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!