Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Tema je zatvorena
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 22.09.2005, 03:39
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Upravo je tu jedna velika razlika izmedju Pulsnih i Vlf. Kako Pulsni uglavnom rade na niskim frekvencijama (reda 100Hz), i monosondom (samo jedan kalem okolo), sa vecim sondama jako lose vide male predmete. Medjutim, kod Vlf su frekvencije reda 5Khz i koncentricni kalemovi, te i velike sonde odlicno vide male predmete. Takodje, svaka vrsta detektora ima metale koje bolje ili losije vidi. Pulsni najdublje vide gvozdja, a bronze i srebra znatno losije. Vlf, pak, najbolje vide bronze i srebra, a gvozdene predmete nesto slabije.
Kako je zlato izmedju gvozdja i bronze, oba tipa detektora ga podjednako dobro vide.
Pulsni odlicno ignorise minerale, ali je ipak veoma osetljiv na zemlju, koja menja kapacitivnost sonde i prilikom priblizavanja zemlji, on utisava trash signal, ali kod izmicanja sonde od zemlje, daje signal kao da ima metala. Tu nema pomoci, jer je kod pulsnih nemoguce izvesti Ground sistem za kapacitivne smetnje, i jedini spas je da se sonda veoma pazljivo nosi 20tak cm iznad zemlje, sto svakako smanjuje domet.
Kod vazdusnog testa, mogu se iznositi dva parametra:
-Maksimalni teoretski domet, odnosno gde postoji jedva cujna registracija predmeta i
-Domet sigurne detekcije, gde predmet izaziva jak, upotrebljiv signal.
U vazduhu, moji detektori sa sondom 50cm, u tune modu rade otprilike ovako:
sesterac: jak signal na 50tak cm, a oseca ga i na 70cm
bronza precnika 10cm: jak signal na 80cm, a oseca ga do 1,1m
mesingani tanjir precnika 20cm: jak signal na 1m, a oseca ga do 1,4m
gusani tocak precnika 90cm: jak signal na 1,8m, a oseca ga i na 2,5m
automobile registruje na 3-4 metra.
I jedna veoma vazna napomena. Pre 10tak i vise godina, kada sam eksperimentisao sa povecanjem dometa na mojim prvim modifikacijama Cscope i Whitesa, mogao sam lako postizati ogromne domete u vazduhu (i vece od gore pomenutih), ali ti detektori su tada postajali kapacitivno i fazno toliko nestabilni, da se sa njima uopste nije moglo raditi na terenu. Osecali su recimo ruku bez metala na 0,5 metara, ili napolju, zemlju sa visine od 1m, a o mineralnom kamenju da i ne govorim. ZNACI, ne jede se sve sto leti.
VLF extreme serija, bez obzira na veliki domet, ima i odlicnu stabilnost, i imunost na smetnje. Kapacitivne smetnje uopste ne postoje, znaci ruku, vlaznu travu i sl. uopste ne konstatuje. Uz dobro fazno podesavanje na rimsku ciglu, takodje je nece primetiti, makar je provlacili neposredno pored sonde itd. U DISC modu, od 1 do 3, kakve god vruce minerale provlacili pored sonde, za detektor nece postojati, ili iza 6, moj gvozdeni otpad od nekoliko stotina kg za njega ne postoji (osim na skali, koja radi na sve metale i poludi). Takodje, posle kise ili jake rose, provlacim sondu kroz visoku travu, i ne dobijam nikakav signal. Ja to zovem stabilnost.
Videce on i novcice jako duboko, ali je njih veoma tesko izolovati na zagadjenim terenima (u njivama, gde se decenijama izvozi stajnjak sa svim mogucim otpadom konzervi folija i sl.), zbog velikih dimenzija sonde. Tako osetljiv detektor nikako ne voli istovremeno vise predmeta u polju sonde.
Ali, na neobradivim zemljistima, brdima, ili cak i na njivama kada se iskopa sonda 20tak cm i skloni sav otpad, ovaj detektor je pravi ubica mekog srca, i ja za sada ne znam da postoji neki model (bez obzira koliko kostao), koji bi i priblizno duboko mogao pronalaziti manje i srednje velike bronze, i ostale obojene metale.
Kada se govori o dubincima, svi odmah gledaji Pulsne modele sa velikim sondama, Two Box detektore, i naravno, razne geo lokatore. Ali cinjenica je, da ni jedan od njih, gotovo da ne konstatuje predmete manje od 20tak cm ni pored sondi, a kamo li na nekim dubinama u zemlji. A takvih predmeta, ustvari najvise i ima.
  #12  
Staro 22.09.2005, 10:46
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Hvala

Sta da kazem osim jedne proste cinjenice "SVAKA CAST MAJSTORE"
upravo skidam upustvo za rukovanje i ako bog da kupicu ga,da imam pravi detektor za citav zivot.Upustvo je strava !!!Hvala
Veliki pozdrav nasem Nikoli Tesli
  #13  
Staro 22.09.2005, 16:22
baki
Gost
 
prilozi: n/a
najjednostavnije je videti

prvi put sam ovde. nisam neki iskusni tragac mada sam dosada procitao gomilu literature na tu temu, a mogu da kazem da sam cak i u nekim radovima na terenu imao srece mada mi rezultati nisu spektakularni. jos nemam svoj detektor iz prostog razloga sto nisam mogao da se odlucim sta da kupim u moru silnih ponuda na internetu i van njega. jos kada sam poceo da citam clanke na ovom forumu, nastupila je totalna konfuzija...
igrom slucaja natrcao sam na broj telefona od jackdetect-a i posle kontakta sam odlucio da odem do njega. da ne duzim mnogo, posle dva sata razgovora i upoznavanja sa njegovim detektorom, odlucio sam da ga bezuslovno kupim. dovoljno ce da bude ako kazem da su dubine (razdaljine) na kojima je ovaj uredjaj detektovao metalne predmete zapanjujuce. ne bih voleo da neko ovo shvati kao reklamu, jer sam ja samo izneo ono u sta sam se licno uverio.
uputstvo koje je od strane jackdetect-a postavljeno na ovom forumu je u pravom smislu reci zlatni poklon za svakog tragaca.
sledece nedelje preuzimam svoj detektor pa ce cu onda vise o samim impresijama sa terena.
p.s. za Vumija: zivim i radim u becu pa ako iskopas malo vremena mogli bi i da uprilicimo neki susret iduceg meseca
pozdrav za sve od bakija
  #14  
Staro 22.09.2005, 16:24
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
I ja sam kopirao to uputstvo na mom Kompu - ko zna cemu moze da posluzi !
  #15  
Staro 22.09.2005, 17:10
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Baki, budi pozdravljen i budi takodje siguran da cemo se upoznati jednoga dana jer ja radim u Becu a takodje nisam sam na forumu koji su ili rade u Becu. Ako taj detektor doneses u Austriju mozemo zajedno i na terene da izlazimo, nije nikakav problem....u svakom slucaju drago mi je da si odlucio da se javis
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #16  
Staro 22.09.2005, 18:59
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Covece koliko nas je ovde .........
  #17  
Staro 23.09.2005, 09:27
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Ima nas i dosta vise.
Lovac
  #18  
Staro 23.09.2005, 11:58
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
@lovac , pa sto se ne javis covjece. Imas li detektor ovdje ili samo trazis kada si u rodnom kraju ?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
  #19  
Staro 23.09.2005, 15:02
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Samo dole.Licno mislim da su nasi krajevi mnogo bogatiji od ovih ovde.
Problem je vreme ali i to se nade.
Pozdrav
Lovac
  #20  
Staro 23.09.2005, 21:13
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Pa jesu bogatiji samo nismo ni mi dolje nego ovdje. Ipak i ovdje ponekad naidje nesto interesantno
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
Tema je zatvorena

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
osnovno uputstvo pdragan Testiranje detektora 10 20.09.2005 04:30


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!