Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 27.12.2005, 16:01
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
nisam je rastavio samo sam otvorio kuciste posto je bilo naprslo i da nije usla voda .inace ovo gde su kalemovi sve je na svom mestu ,a ono crno sam procitao i na forumima a i ovi nasi"majstori"kazu da je grafit .pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 27.12.2005, 17:05
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ako majstori kazu da je grafit onda neka i bude grafit (mozda misle to zbog toga sto je kod minelaba ta masa crne boje , dok je kod drugih bijele, plave ili neke druge ). Jedan savjet od mene (nisam nikakav majstor ), uzmi sondu i dobro je osusi (stavi je nekoliko dana na radijator ili blizu peci ali nikako u nju ). Kada mislis da je suva onda je prikljuci na detektor i vidi kako reaguje. Ako je sve u redu onda ce biti da je ipak negdje naprsla i da u nju ulazii vlaga. To mozes isprobati tako sto ces je staviti u vodu i posmatrati (slusati, bolje receno) promjene u ponasanju detektora. Kablove si vjerovatno vec provjerio (losi kontakti i sl). Da li su zaletovani na tacna mjesta (uporedis to sa drugom sondom), jer i sam sam imao problema sa tim kada sam prikljucio novu sondu na detektor i nije htjela da radi (2 kabla bila su pogresno zaletovana). Osim toga mozes malo i kontakte na stekerima da ocistis kao i kontakte za baterije itd itd ...
Ah, da, umalo zaboravih, vjerovatno znas da se grafit materijal koji provodi struju tako da se cuda mogu desiti ako udje vlaga u njega i popusti usput izolacija na kalemovima... mozda ce ti ovo pomoci oko toga da li se radi o grafitu ili ne (uostalom provjeri koliko moze izdrzati pritisak jedna grafitna olovka i zamisli da je sa tim materijalom zalivena sonda...ustvari, ja nisam ni znao da ima tecni grafit )
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 27.12.2005, 22:01
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav Vumi.Video sam da je I pacatianusu poznat grafit na minelabovim sondama,to je tanak sloj koji se veoma lako skida grebanjem ili se oljusti na nekim mestima,grafit postoji u tecnom stanju I ja ga imam u spreju,nesto kao sprej za farbanje(auto-lak). Sto se tice sonde nju vec vise od dva meseca ne koristim a I drzim je u stanu tako da je sva vlaga do sada otisla ako je bila.jos uvek mislim da je doslo do nekog spoja u kalemu jer jedna sonda od 10.5 od minelaba ne moze bas da ima toliku razliku u otporu kalema mozda za 10-20% ali ne za 100% ili vise,ovaj drugi kalem je u redu,ili sto je rekao pacatianus da kalemovi vise nisu izbalansirani.ja bih mozda mogao da je popravim samo sto mi nedostaje 1.osciloskop,2.malo znanja iz elektronike,3.parame tri…………itd.
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 27.12.2005, 22:27
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ok, cini mi se da sam obecao pokusati saznati te parametre pa cu to sada i uciniti (naravno ako oni koji imaju takav detektor imaju i vremena i znanja da to urade )....meni jos nije jasno to oko grafita
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 28.12.2005, 00:42
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
http://www.thunting.com/geotech/foru...ad.php4?t=6783 ne bih da reklamiram drugi forum .da znam engleski vec bih do sada sredio sondu.ali nemam pojma tek svaku petu rec razumem. a GRAFIT je grafit .nego nema ga ramstain da nije u neku pecinu .pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 28.12.2005, 00:50
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ne znam sta je sa rammsteinom, ne javlja se vec duze vrijeme, niti odgovara na email... Sto se tice prevoda tu ti ne mogu pomoci.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 29.12.2005, 14:03
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
vumi ako nadjes negde parametre mozda naidjes i na neku sliku oko izrade nove sonde ili opravke stare.video sam da na explorer ide i mono sonda ali nisam isto nasao nista oko izrade.rusi imaju neke sajtove ali opet je to na ruskom i engleskom. pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 29.12.2005, 19:33
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.893
Zahvaljivao se: 153
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Nadam se da cu ih dobiti ali to nece biti prije druge sedmice januara, posto ja sutra putujem na manji godisnji odmor...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 29.12.2005, 23:19
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
e pa lepo se provedi , i puno srece
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 30.12.2005, 00:46
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
pa kako cemo slaviti bez tebe ove praznike na forumu.salim se.lepo se provedi(ponesi makinu za svaki slucaj) .pozdrav dragan
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Moje uputstvo za rad sa detektorom jackdetect Vrste i namjena 43 07.10.2005 13:25
sonde....... rammstein Vrste i namjena 1 06.02.2005 23:48


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!