Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 29.02.2012, 20:13
Stevan
Gost
 
prilozi: n/a
Fisher 1270 GB i funkcije?

Postovane kolege,
Kao ne iskusan tragac, potrebna su mi neka pojasnjenja.
Model Fisher 1270, 8 inca sonda,polazno stelovanje SENS 6, normal disc odlicno registruje metal (gvozdje) do cifre 5-6 , vec na 7 ili vise ne reaguje, kada se prebaci u sekundarni IRON DISC pocinje da reaguje kako ne ocekujem.
Po mojoj logici i ocekivanju, IRON DISC sa manjim brojem odbacuje manje metale, na vecim ciframa 8-9-10 bi trebali da eliminise skoro totalno gvozdje sto kod mene nije slucaj. Registrovao je klin od oko 100 grama na 40 cm.
Jel moze neko ovo da mi pojasni?
Jos jedno pitanje, GB se po uputstvu radi u all metal modu "pumpajuci" sondu dok se istovremeno povecava vrednost na potenciometru za SENS.
Meni to nekako ne uspeva jer dodjem ili do 10 da se ne cuje nikakav zvuk i onda prilikom kretanja sonde levo-desno dobijam neprestane signale ili se u toku stelovanja (podizanja cifre na SENS) stalno cuje blizu zemlje signal detektovanja, ispod sigurno nema metala.
Hvala svima unapred na pomoci
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 29.02.2012, 21:14
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Sto se tice prvog problema, mogao bih reci da je to normalno da aparat na vecoj dubini ne moze razlikovati vrstu metala, disk je slab ili uopste ne funkcionise.
U tim uslovima daje pozitivan signal, posebno kod vecih predmeta od gvozdja, kao da je obojeni metal ispod sonde.
Za problem sa G.B. neznam sta bi moglo biti.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 29.02.2012, 22:38
Stevan
Gost
 
prilozi: n/a
Da li radim kako treba a nesto se samo trenutno desilo pa nisam mogao da nastelujem?
Inace, zadovoljan sam jacinom detektora i na NORMAL DISC-u, radi sa automatskim GB na nuli, posto nema smetnje pretpostavljam da i ne moram da radim rucni GB, zar ne?
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 08.03.2012, 13:23
Stevan
Gost
 
prilozi: n/a
Kolege, sada vec imam konkretnu situaciju sa terena pa mi je potreban odgovor od iskusnijih tragaca.
na zemljistu gde je nekada ziveo vrlo imucan covek i sa podatkom da negde "nesto" postoji, krenuo sam na teren.
na sredini tog placa dobio sam cist signal na jednom mestu.
da bih izvrsio selekciju povecavao sam diskriminaciju dok nisam dosao do maksimuma: Normal disc na 10, Sens na 6, Silencer ON, Iron Disc ON... i dalje sam dobijao cist signal na jednom mestu, dok metalnu kapiju pored detektor vise uopste nije registrovao kao ni metalnu sipku koju sam pronasao na povrsini.
U PIN POINT modu, sonda i dalje daje signal u jednoj polovini rupe (dubina 40cm, sirina 50 cm) dok u drugoj polovini ne reaguje, mada mi je ogranicen prostor za kretanje sonde u rupi.
Da li ovo sve znaci da je iskljucivo plemeniti metal na tom mestu (ako uopste ima necega) i da li je moguce da sam nesto registrovao na dubini vecoj od 40 cm sa ovakvim stelovanjem?
Da li mozda ogranicen prostor za kretanje sonde izaziva smetnje koje za rezultat daju signale u ovom modu detektora.
Zemlja je tvrdo-lepljiva, tesko se kopa, temperatura je bila oko +1'C
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 08.03.2012, 15:09
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
samo da kazem iako nemam Fisher da prejako nastelovan detektor moze da fula obojene metale,naravno one manje ,i da smanji dubinu. mislim da nije lose i da hvata i pokoji zeljezni predmet. moze se po zvuku razlikovati stari komad od novog neishrdjalog ili sa nekom legurom koja stvara dvostruki zvuk.
samo umjereno i ne pretjerivati ni sa GB ni sa diskriminacijom.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 08.03.2012, 20:14
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Stevane, pa jesi li iskopao to do kraja ili nisi, da jesi znao bi odgovor . Zasto nebi bilo moguce da sa bilo kakvim stelovanjima otkrijes nesto na dubini vecoj od 40cm? Pa nikada se ne zna koliko je velik taj predmet u zemlji. To sto si pomenuo da ti je disc bio maksimalno "odvrnut", moze pokazati da se u zemlji nalazi samo plemeniti metal, nije iskljuceno. Sto se tice dobijanja tona u rupi a da se ustvari tu ne nalazi nikakav predmet, vec je govoreno na forumu. Ali, ipak se taj zvuk malo razlikuje od normalnog zvuka koji daje nekakav predmet. Uostaklom, prosiri rupu i pokusaj normalno pokretati sondu .
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 08.03.2012, 20:30
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Mozda je u rupi traktor mog komsije Djure, ukradose mu ga pre neki mesec i suska se da su ga lopovi zatrpali negde u njivama da zametnu trag..........
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 09.03.2012, 19:39
Cule68
Gost
 
prilozi: n/a
imao sam fishera dugi niz godina a i 1270 dobrih dve god tako da ga dobro znam...ako si disk. odvrnuo do daske to jest na 10 svi plemeniti metali su ti off,diskriminisani,o staje ti jedino da u rupi moze biti Djurin traktor,neki smederevac,i tako neka malo veca gvozdena naprava...na kraju mozda i neka ostava u plekanom uvoju..salim se ali to ti je to,sigurno neka cev ,neki veci gvozdeni predmet....
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 09.03.2012, 21:50
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Mozda je i ostava, ko ce ga znati....
Ja to sigurno ne bih ostavio neiskopano.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 09.03.2012, 22:06
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
ja i kolega Pero smo danas morali ostaviti jedan signal ispod panja...mnogo debelih zila,kopali smo preko pola metra ispod debele zile ali nema sanse da iskopamo a detektor svira ko lud. visok ko suza cist ton. sledeci put idemo sa velikim asovom i sjekirom. danas nista nismo mogli ni nakon pola sata kopanja. vjerujem da su zile splele oko neceg lijepog (obojenog)
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Fisher 1270-X Desert Walker Fisher 79 04.03.2012 10:24
Fisher CZ5 Ljuba Testiranje detektora 3 08.09.2008 11:42
Fisher 1270 X IVLIANVS Vrste i namjena 3 15.08.2008 17:02
Fisher 1270 ili Minelab Musketeer Advantage Marisav Vrste i namjena 61 07.02.2008 20:07
fisher F75 laki Testiranje detektora 2 31.01.2008 19:32


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!