Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 08.12.2006, 02:29
Korisnička slika od rajan
rajan rajan je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.06.2006
mjesto: o Pirote mOj kraj Nisave
prilozi: 133
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
nisu mrtvi dok je nas. nisu ni sanjali da ce neko da ih prepricava na "" internetu""
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 25.12.2006, 22:55
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pdragan
pozdrav max.nemas srece da se konsultujes sa ramstainom ,on je inace fanatik za ove price ,

Samo polako momci tu je rammstein,koliko vidim imate neki problem,samo polako i opusteno sve se da rjesiti.Price o hajducima i njihovom blagu su ogromne.Naravno ako covek sve uzme u obzir kao istinito(onda bi najverovatnije poludeo )Mogu vam reci iz mog dosadasnjeg iskustva,jer se puno bavim tim pricama i legendama,da je u svemu tome najvazniji pocetak price,onda se preko price ide kroz istorijsko usporedjivanje i analiziranje i na kraju se dobije rezultat i resenje enigme.Koji moze biti pozitivan ili negativan sve u svemu ipak se dobije rezultat mukotrpnog rada.Da ne objasnjavam sad puno jer se ima puno toga pisat i objasnjavat.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 27.12.2006, 14:30
max-fred
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od rammstein

Samo polako momci tu je rammstein,koliko vidim imate neki problem,samo polako i opusteno sve se da rjesiti.Price o hajducima i njihovom blagu su ogromne.Naravno ako covek sve uzme u obzir kao istinito
Veliki pozdrav Rami, bilo bi mi veliko zadovoljstvo cuti od tebe nesto o hajduckom pismu ili nesto sl. bilo istinito ili ne, naravno kad budes imao vremena

Promijenjeno od Vumi (15.11.2007 u 18:01 sati)
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 31.12.2006, 02:32
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav max,kao sto sam i rekao nisam toliko upoznat sa hajduckim pismom,jednom prilikom nesto o tome pricao mi je profesor istorije u srednjoj skoli,ali tada sam bio totalno nezainteresovan.Tako da ti o pismu nemogu puno reci.Sto se tice nekih simbola ili znakova koje su oni koristili to naravno stoji,pisano je o tome na forumu ovde,medjutim nemoze se sa tacnoscu utvrditi njihovo znacenje.Jer se pojavljuje razlicita misljenja i tumacenja.Hajduci kao hajduci su ljudi koji su zaista postojali,ato potvrdjuje i istorija gde se spominju.Naravno s druge strane ostale su price u narodu o njima.E sada svima nam mora biti jasno jedno,da su te price nasminkane,narod ko narod,ali se istina mora potraziti godinama i godinama unazad.Turska imperija je bila veoma jaka i bogata to svi znamo.Koliko su muka hajduci zadavali turcima u to vreme svedoci i ta cinjenica da su cak i turskoj istoriji poznati,a u to sam se imao prilike i sam uveriti u jednom razgovoru sa jednim starijim turkom ovde.Istina o njihovom blagu lezi i nalazi se duboko duboko skrivena u brdima i pecinama.Jer su brda bila njihov dom,a pecine danasnji trezori.Oni nisu imali kuda trositi taj novac,jedino zasta im je novac bio potreban,je da su njime placali svoje jatake gde bi zimovali,a ostatak naravno sakrivali i cuvali za neko bolje vreme,koje nazalost nisu ni docekali.Jer propastom turske imperije formira se druga vlast koja ih ganja hvata sudi i ubija u vatrenim obracunima,raspisuju se poternice za njima i stavljaju se nagrade za Ziv ili Mrtav.Kao sto je bio i slucaj sa poznatim homoljskim hajdukom Ivan Babejic(samo jedan od primera) koji je nastradao u selu Ivankovcu od svog jataka.

Promijenjeno od rammstein (31.12.2006 u 02:45 sati)
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 30.01.2007, 05:21
grca976
Gost
 
prilozi: n/a
hajducko pismo stvarno postoji , ukolikoje stvar koju sam video zaista "HAJDUCKI DNEVNIK". Ustvari to i nije neko pismo vec 30-ak znakova koji su bili u neku ruku neke tajne sifre koje su koristili hajduci,(valjda da ih ne startuje murija zato sto pljackaju bespomocne i jadne turke). Na suvoj planini postoji vrh DIVNA GORICA 1389m gde se nalazi i cuveni STOZER kamen pored koga je pecina HAJDUCKA BOLNICA. U toj pecini postoji jedno takvo pismo koje je uklesano u steni.Licno sam tamo bio i video to pismo ali o tome sta tu pise niko nema poima. Ako znas nekog ko ima hajducki dnevmik tamo ces videti kako to pismo izgleda
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 14.11.2007, 01:56
Korisnička slika od rajan
rajan rajan je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.06.2006
mjesto: o Pirote mOj kraj Nisave
prilozi: 133
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
da se ta pecina pored stozer kamena ne zove -zvecara-? u njoj pise da kad udjes videces pismo na steni.
__________________
док не пробам лава,за мене је свиња краљ животиња!
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 20.09.2014, 12:36
eli4kato
Gost
 
prilozi: n/a
http://dox.bg/files/dw?a=7c81220c72
Tova e hajdickoto pismo
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 22.09.2014, 00:33
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
братовчед,с което се фотографира? ......c фиксиран телефон?
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 09.10.2014, 10:30
eli4kato
Gost
 
prilozi: n/a
http://snimki.be/view.php?id=81818
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 09.10.2014, 10:46
eli4kato
Gost
 
prilozi: n/a
http://snimki.be/view.php?id=81819

http://snimki.be/view.php?id=81820
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Desifrovanje lineara B rammstein Praistorija 0 03.02.2006 23:10


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!