Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #31  
Staro 02.08.2005, 01:24
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Odgovor

U pravu si za reklamiranje a sa druge strane i nisi jer forumi i sluze da se pita i ako moze da se dobiju odgovori sta vec koga interesuje od clanova foruma.Ako bi se ono bas uvela stroga pravila po tom pitanju onda bi bilo najbolje da se citava komunikacija odvija iza zatvornih vrata(putem maila npr.) a ne javno.A to sto sam pitao,garantujem da zanima sve clanove foruma(bar one koji su redovni clanovi).Ali nema veze,od sada cu ti slati pitanja mailom sto me zanima).Pozdrav!!!
odgoovorite sa citatom
  #32  
Staro 03.08.2005, 00:24
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Ne vidim razloga zasto se ne bi vasa diskusija,nastavila ovde na forumu.
Ipak mislim da je ovaj forum bas zato i stvoren da bi se na njemu pisalo,da bi se misljenja i iskustva razmenila,pa i da se nesto novo nauci......
Kada bi svako od nas poceo da putem PP caska o ovakvim stvarima,onda ovaj forum ne bi trebao ni da radi vise.......
odgoovorite sa citatom
  #33  
Staro 03.08.2005, 02:28
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Odgovor

U pravu si da znas Rammstain )))
Pozdrav!!!
odgoovorite sa citatom
  #34  
Staro 03.08.2005, 03:11
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Pitanje

Pozdrav svim clanovima foruma!!!
Imam jos nekoliko pitanja za tebe Zeljko:
-Da li je tacno da mnogi detektori u zavrsnoj fazi proizvodnje uopste
se ne podesavaju na najbolje parametre rada i da se kao takvi pustaju u prodaju?
-Oni koji se podesavaju se opet steluju po principu "Od svega pomalo"
tako da im je podesenost bar za nase teren diskutabilna.Cinjeni ca je da ogroman broj nalaza bar iz rimskog perioda je od bronze(preko 85%).
Znam da si jednom vec pricao o podesavanjima MD ali nisi dotakao temu dali se moze detektor posebno nastelovati "iskljucivo"na bronzu i koliko se time moze dobiti na senzitivnosti u vezi samih bronzanih nalaza.Dali si ti vrsio takva podesavanja i ako jesi,kakvi su rezultati?
Pozdrav....
odgoovorite sa citatom
  #35  
Staro 03.08.2005, 23:13
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od x_lav
U pravu si da znas Rammstain )))
Pozdrav!!!
Pozdrav i tebi lave ,a evo odmah da iskoristim priliku da pozdravim i jacka .......
Pa ja mislim da sam u pravu,na kraju krajeva sta znam.Ali ipak mislim da kao sto sam rekao nema potrebe da se pise na PP,kada je tema veoma zanimljiva,a dobro dodje svima da nesto nauce novo o detektorima.......
odgoovorite sa citatom
  #36  
Staro 05.08.2005, 00:55
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Veliki broj modela cak i nema sva potrebna podesavanja.
Ali ako sonda nije izvedena kako treba, nikakvo podesavanje to ne moze popraviti.
Upravo sam popodne popravio jedan Minelabov Musketar Advantaz (tako nekako). Zamislite, iscupao se konektor, koji spaja prednju masku i plocu. To znaci da jos u fabrici nije bio dobro utaknut, jer da jeste, povratni zubac ne bi dozvolio da se iscupa.
Takav fuseraj danas imate u svoj tehnici, ali kod detektora moze biti poguban za performanse.
Inace, taj Musketar, sa sondom 27cm, nije mogao registrovati manji bakarni bakrac 18cm precnika, u rupi 60cm, sa dnom okrenutim na gore i na 45cm od povrsine zemlje. Taj bakrac nije mogao videti ni Garrett 1000 sa slicnom sondom, ni Minelabov Relic Hawk sa 38cm sondom, a jedva ga je video Puls star 3 sa sondom 38cm (zato sto je od bakra), dok ga dosta drugih, starijih modela lepo vidi. Eto vam nekoliko prakticnih podataka.
Za sitne i srednje bronze, Vlf ce uvek biti mnogo korisniji od Pulseva.
Svaki Vlf ili Pulsni detektor, ce u osnovi uvek registrovati apsolutno sve vrste metala (bolje ili losije), a stvar je same elektronike, do koje mere izvesne metale moze ignorisati, ili istaci. Moguce je podesiti detektor da izvestan metal vidi bolje od drugih, ali to se placa kompromisom da zemlja tada nije neutralna, te lazni signali ne daju da se to iskoristi (tipican primer Whites Spectrum, kome zemlja nikad nije u nuli, vec u minusu).
Onako kako klasicni MD sada izgledaju, sa sondama u proseku oko 30cm, malim baterijama itd, nista novo ili bolje se ne moze postici vec 15 godina. Da je to moguce, neka od mnogih firmi bi to uradila, kako bi pobedila ostale na trzistu. Oni su se odavno pomirili sa tehnoloskim (zakoni fizike) ogranicenjima, i vise su orjentisani na to kako da reklamom i sitnim modifikacijama postojecih modela (displeji itd) uzmu sto vise para. Odnosno, svi se bave kvantitetom, a ne kvalitetom.
Uostalom, svi proizvodjaci metal detektora (pa i ja) znaju, da koliko god truda i para ulozili u razvoj nekog modela, tragaci nikada nece biti potpuno zadovoljni.
odgoovorite sa citatom
  #37  
Staro 06.08.2005, 02:47
x_lav
Gost
 
prilozi: n/a
Odgovor

Veliki pozdrav Zeljki kao i svim ostalim clanovima foruma!!!
Imam jos dva pitanja za tebe Zeljko:
1.Vise puta spominjes stare modele MD koji te puno odusevljavaju(i sam si rekao da mnogi novi modeli ne mogu da se porede sa starim klasicnim aparatima po pitanju perfomansi).I sam si vidim dosta njih testirao,pa me zanima koji su to modeli koji su na tebe ostavili posebna utisak i sta ti konkretno preporucuje svim onim tragacima koji planiraju mozda i da kupe polovan MD?
2.Pominjes cesto takodje i sam pojam o nultnim parametrima podesenosti prema zemlji koje mora da ima svaki MD da bih funkcionisao ispravno.Koji to modeli imaju takvu podesenost i sta uraditi po tom pitanju,konkretno sta sve utice na MD da mu se taj parametar u vezi same zemlje ne pobrka.Konstrukcija,
fabricka podesenost,spoljasnj i faktori,itd?I na sta svaki tragac mora da obrati paznju?
odgoovorite sa citatom
  #38  
Staro 06.08.2005, 15:07
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Delimicno si me pogresno razumeo po pitanju starijih i novijih modela. Nisu stariji modeli jaci, nego se sa njima mnogo lakse rukuje, i lakse ih je drzati pod kontrolom, jer nemaju kontrolere koji "sami razmisljaju" kako treba podesiti parametre.
Generalno gledano, ima previse razlicitih modela (i starih i novih), da bi se nesto moglo generalizovati. Svaki model je specifican na svoj nacin, pa se cak i verzije istog modela razlikuju (X, XB, XL itd.). Tesko je tu dati nekakvo univerzalno uputstvo za tretiranje zemlje ili Disc sistema. Mogucnosti takodje puno variraju i od tipa i dimenzija sonde koja je dosla uz detektor (obicno ih ima vise u ponudi).
Pa onda, od dva ista modela, jedan moze raditi super, a drugi katastrofalno, samo zbog sonde.
I sta ja da preporucim?
Generalno su se za numizmatiku dobro pokazali Fisheri 1236 i 1266 (Nikako 1280, jer je plitak zbog nize frekvencije), i Whites Clasic III koji im je veoma slican, ali prostiji. Vecina Bandido detektora su takodje veoma slicni navedenim Fisherima. Svakako mi je najomiljeniji Fisher 1266, koji je pokupio ubedljivo najvise numizmatike (bar u Srbiji).
Za dublje traganje prosto nemam sta da preporucim, jer medju fabrickim detektorima takav jos nisam isprobao.
Garrette i Whites nisam pominjao jer nisu najpogodniji za numizmatiku jer su veoma spori za rad, iako znaju i malo dublje pronaci predmete od gorepomenutih. A od Minelabova mi je stvarno muka, jer osim ubedljivo najboljeg marketinskog pristupa trzistu (sto im je omogucilo visoke cene i super prodaju), jos nisam pronasao neki njihov drugi kvalitet (bar za sada), a bili bi to dobri detektori, kada bi im poceli raditi koplanarne sonde.
odgoovorite sa citatom
  #39  
Staro 17.08.2005, 12:01
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Citat:
A od Minelabova mi je stvarno muka, jer osim ubedljivo najboljeg marketinskog pristupa trzistu (sto im je omogucilo visoke cene i super prodaju), jos nisam pronasao neki njihov drugi kvalitet
Ne razumijem sto ti je od minelabovih detektora muka. Ja sam bio u posjedu Advantage-a (jos uvijek sam ali se neki dan pokvario) i mogu reci da sam sa njime pronalazio stvarno dosta numizmatike i da je bio stvarno dosta osjetljiv na sitne obojene metale. Sto se tice dubine i tu sam bio jako zadovoljan. Jedini problem kod njega je bio da nije mogao bas pronaci recimo novcic koji je lezao pokraj zeljeznoga predmeta.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #40  
Staro 18.08.2005, 01:09
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Eto ti ga sad..........
A ja bas planirao da kupim Minelabov detektor.....
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!