Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #41  
Staro 18.08.2005, 13:27
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Rammstein, kupi si jedan XP Goldmaxx, zadivio me je sa osjetljivoscu i dubinom na kojoj nalazi predmete
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #42  
Staro 20.08.2005, 03:28
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Pa vidis Vumi, ko god potrazi detektor za vece dubine, vi mu preporucite Minelabove modele. A pri tom ih uopste niste testirali na takve dubine, vec o njihovim kvalitetu zakljucujete na osnovu marketinskih prospekata. Sustina je da Minelab VLF jesu precizni za dubine do 20tak cm, a na vecim dubinama su uglavnom slabiji od konkurentskih modela. To je realnost, iako reklame tvrde drugcije, ja verujem samo onome sto utvrdim testiranjem u vazduhu i na poligonu.
Isto za GP seriju. Pa to su najobicniji pulsni detektori sa poboljsanim sistemom za potiskivanje minerala, i ni po cemu ne mogu biti dublji ili bolji od ostalih pulseva.
Meni je jasno zasto se Minelab favorizuje, kao i oni koji prodaju njihove detektore, ali mi nije jasno zasto ih favorizuju ljudi koji nemaju pravi uvid u njihove mogucnosti. Zbog toga neko moze da potrosi 3500 US $, i kasnije shvati da je dobio sasvim obican detektor.
odgoovorite sa citatom
  #43  
Staro 20.08.2005, 04:47
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Jedno i ti moras da razlikujes a to je testiranje detektora u vazduhu i na terenu, jedno sa drugim nema nikakve veze. Ono sto dobijes prilikom testiranja u vazduhu, mozes objesiti macku o rep a pravi primjer je bas taj minelabov GP Extreme koji u vazduhu ne postize ama bas nikakve rezultate dok na terenu postize zavidne. Kada vec spominjes minelaba i nisi zadovoljan njime, reci nam onda koji su to za tebe bolji detektori od njih. Navedi primjer koji je to bolji od GP Extreme-a a da koristi normalne sonde
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #44  
Staro 20.08.2005, 12:58
jackdetect
Gost
 
prilozi: n/a
Naravno da se svakom detektoru prvo radi vazdusni test, jer tu se najpouzdanije uporedjuju medjusobno. Podjednako je vazan i test na poligonu, sa zakopanim predmetima i realnim uslovima zemlje i minerala.
KAKO DRUGACIJE UPOREDJIVATI DETEKTORE?
Pusti ti rekla-kazala sistem: "ja sam nasao ovo ili ono na toj i toj dubini" . To su uglavnom Lovacke price.
Postoji citav niz profesionalnih VLF i pulsnih detektora, koji sigurno nadmasuju vase GP SuperStars. Takvi su recimo GEM sistemi za pronalazenje UXO, pa PROTOVALE detektori, i slicni. Ali to su ozbiljne firme koje rade detektore za profesionalne sluzbe (gde se vrte milijarde dolara), i nisu zainteresovano za tragace blaga, te se i ne reklamiraju na Minelab ili Future nacin.
Ali Vumi, u krajnjoj liniji, mozda je i lepo verovati u nesto, pa makar to ne bilo istina. Ljudi uostalom moraju o necem mastati!
odgoovorite sa citatom
  #45  
Staro 20.08.2005, 14:13
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od jackdetect
Podjednako je vazan i test na poligonu, sa zakopanim predmetima i realnim uslovima zemlje i minerala.
KAKO DRUGACIJE UPOREDJIVATI DETEKTORE
?
Ok.Ako je tako onda,kakve veze ima vremenska starost zakopanog predmeta i oksidacioni sloj oko samog tog predmeta sa efikassnoscu samog tog detektora........
Da li tu postoji neka veza ili povezanost zbog koje detektor daje bolje signale i rezultate ili nema nikakve veze sa tim........
odgoovorite sa citatom
  #46  
Staro 20.08.2005, 14:25
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od jackdetect
Ali Vumi, u krajnjoj liniji, mozda je i lepo verovati u nesto, pa makar to ne bilo istina. Ljudi uostalom moraju o necem mastati!
Jos nesto sam zaboravio da dodam.....
Po ovome sto ja citam do sada i sto sam nacitao po forumu o detektorima,dosao sam do zakljucka da ni jedan detektor od poznatih proizvodjaca koji svoje proizvode nude godinama na trziste,NE VALJAJU.
Pa sam se upitao ako je tako, kako su te firme ili proizvodjaci opstale do sada na trziste sa proizvodima,ako vec dugi niz godina serviraju kupcima lazi.
Ok.Slazem se sa time da u svemu tome postoji i nasminkana reklama za proizvode koje nude,ali da bas toliko ne valjaju i da su losi,e to je vec stvar o kojoj covek treba dobro razmisliti.
Ova danasnja elektronika i sve ostale stvari vezane za nju je toliko otisla u buducnost,a po ovome sto se pise na forumu jedino je napredak detektora zaostao u napredovanju........
odgoovorite sa citatom
  #47  
Staro 20.08.2005, 15:01
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
kakve veze ima vremenska starost zakopanog predmeta i oksidacioni sloj oko samog tog predmeta sa efikassnoscu samog tog detektora........
Radi se koliko je meni poznato samo o povecanju volumena samoga predmeta. Znaci ta oksidacija se nalazi i u okolnom zemljistu gdje se doticni predmet nalazi i samim tim predmet "izgleda" veci...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #48  
Staro 20.08.2005, 19:38
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Znaci ta oksidacija se nalazi i u okolnom zemljistu gdje se doticni predmet nalazi i samim tim predmet "izgleda" veci...
Predmet izgleda veci ili sto veci sloj i veca starost oksidacije,daje jace zracenje i detektor ga lakse , brze,i dublje nalazi..........
U cemu je stos......
odgoovorite sa citatom
  #49  
Staro 20.08.2005, 21:02
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
nema tu zracenja, cisto se povecava (pod navodnim znacima) predmet jer se oksid prosirio i na zemljiste u kojem se predmet nalazi. Pokusaj zamisliti zrno pasulja kada ga stavis u vlaznu zemlju....nabubri... tako se isto desava sa predmetom koji u zemlji oksidiraju...oksid se siri u zemljistu oko predmeta i samim tim veca je zapremina istoga. Ne znam da li sam dovoljno jasno rekao....pokusajmo ovako....kada komad zeljeza stoji dugo u zemlji i ti ga nadjes on nece imati istu velicinu kao onoga trenutka kada je dospio u zemlju. Oko njega se stvorio korozioni sloj i njegov se izgled promijenio sto se tice same velicine. Kada taj predmet izvadis iz zemlje, na samom mjestu gdje je lezao ostace jos uvijek dijelovi korozije (mozes i nju pokupiti zajedno sa zemljom ali ne vjerujem da ce ti koristiti ) tako da ces u dosta slucajeva kada predmet izvadis iz zemlje na tom mjestu imati jos uvijek signal...
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #50  
Staro 20.08.2005, 21:22
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Ponekad se i ja sam pitam.Koji li cu detektor do kraja da kupim......:00000964 :
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!