Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 18.11.2005, 00:18
dragan3
Gost
 
prilozi: n/a
Dragan3

Uzmi za pocetak napravi obicne L zice od bakra, mesinga,srebra ili najbolje zlata. Neka ti drska bude duzine oko 10 cm a krak oko 35cm. Probaj da na kracem delu napravis neku drsku sa nekim biksnama ili malim lagerima , tako da se sama moze okretati bez uticaja tvojih ruku. Kada napravis 2 komada pocni sa probama za drzanje i ispitivanje na obicnoj cesmi tako sto ces vodu pustati i zaustavljati. Zice se drze sa rukama ispruzenim ispred sebe, jedna ruka pored druge i paralelno.Kreces se po terenu polagano i na kom mestu se zice ukrste ,stanes i zabelezis, i tako na nekoliko mesta dok ne dobijes liniju gde se krece voda. Kada odredis liniju , izaberes mesto gde bi busio bunar, i pocinjes da se kreces od te tacke pod pravim uglom u odnosi na onu prethodnu liniju, i sada trazis mesto gde ce se zice otvoriti. Kada nadjes tu tacku, meris koliko ima do one prethodne , a onda to proveravas i na suprotnu stranu.To rastojanje je ustvari dubina ali treba da se ta rastojanja poklapaju osim u slucaju kada je teren strm. Kada se zice malo ukrste voda je slaba a ako se ukrste do kraja voda je jaka. Kada se odredjuje dubina treba ici i dalje od prvog otvaranja jer mozda postoje dve ili tri zice vode ali se obavezno pregleda i na suprotnu stranu i moraju se bar priblizno poklapati zavisno od terena. Sa rasljama se isto tako radi samo je problem sa drzanjem u rukama.
ps. Sada si mi napravio problem sa promasenom temom i mozda je bolje da sam ti ovo poslao na pp.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 18.11.2005, 09:56
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
U ovom forumu nema promasene teme
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!