Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 28.03.2012, 13:50
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Prvih 100m sa Deusom

Posto sam prekljuce dobio novu masinu, htio bih napisati malo utisaka o njoj, posto sam napravio prvih 100m na terenu .
Jedan moj poznanik iz Austrije, inace vlasnik austrijskog foruma o ovoj istoj temi a usput i clan naseg foruma (iako ne zna nas jezik ), otisli smo sinoc na "teren" da isprobam moj novi detektor. Posto je na pravom terenu vec porasla zelena trava i on nije bio za to da tu trazimo, prebacili smo se malo dalje u stari vinograd. Odmah da kazem, nalaza nije bilo (onih dobrih), osim olovnih plombi i komadica alu zice, tako da sa te strane ne mogu da se pohvalim. Ah, da, uspio sam naci i jedan novcic, austrijski 1 Grosch a i on je pronasao 1 Fening i pola kg plombi, kao i ja.
Nisam se igrao sa stelovanjima, posto je bio mrak i nemam zivaca to raditi po mraku, ukljucio sam fabricki program "Deus Fast", podesio diskriminator na, koliko se sjecam oko vrijednosti "6", Notch filter je bio iskljucen (mozda sam ga trebao ukljuciti zbog ovih plombi, ali to cu vjerovatno koristiti kada malo sakupim iskustvo), vrijeme reakcije je naravno bilo podeseno na vrijednost "3", posto je bilo prilicno zeljeznog smeca. Na osnovu tih sat vremena mogu reci da Deus ipak ima nesto posebno. Dugo sam trazio sa Goldmaxx-om, koji je takodje, za mene, odlican detektor, ali mislim da Deus ima vecu snagu (imao sam na njemu malu standardnu sondu), vecu brzinu reakcije (napominjem da sam trazio u programu Deus Fast, koji je, kako navodi proizvodjac, po reakciji brzi od GMP-a) i bolje otkriva predmete u blizini zeljeza (olovne plombe su mu sinoc bile poslastica ). Iskopavao sam razne alu zicice, plombe, komade alu plehova i pored samih zeljeznih komada, jer sam nakon kopanja, uvijek provjeravao iskopanu rupu i u nekoliko njih sam dobijao cist zeljezni signal iako je prethodno tu bio pozitivan (napominjem da sam taj pozitivan signal iskopao i taj predmet vise nije bio u toj rupi vec kod mene u dzepu ). Razlika izmedju Deusa i GMP-a se vidi u mirnoci samog detektora, posto sam radio na max senzitivnosti i nisam imao ono zvrckanje kao kod GMP-a kada se senzitivnost pojaca do kraja. Ground balans sam nastimao manuelno tj vrijednost sam podesio na "90" i nisam se vise time igrao, posto nisam imao nikakve lazne signale od samog terena. O tezini samog detektora ne treba govoriti, kao da sam imao djeciju igracku, elektroniku sam nosio u dzepu i nisam je ni koristo, osim prvih stelovanja. Jedva cekam da ga isprobam na pravom terenu pa cu onda moci i nesto vise reci.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 28.03.2012, 15:45
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Eeee cestitam na novoj makini, nek te lepo sluzi i da se zazuti ispod sonde
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 29.03.2012, 01:32
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Spremaj asov i makinu, cekam te kod ostruznice u digivireno vreme.
Koliko cujem, vec nas je mala armija sa deusima
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 29.03.2012, 02:00
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
sad zamisljam kako gazda firme xp-a ide na more porodicno s nasim parama
a mi trazimo po njivama njegovim masinama
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 29.03.2012, 11:22
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Ide taj i na more, krstarenje, zimovanje i ko zna gde jos...
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 29.03.2012, 11:41
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Ma sta nas briga za njim . Nigrianvs, dogovor stoji i nadam se da ce vrijeme dozvoliti da se vidimo i odemo malo u trazenje.
Kratki, iz tvojih usta u bozije usi , valjda cemo konacno izaci na teren, zadnji put je to bilo cini mi se prosle godine
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 30.03.2012, 08:53
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Ako stignes u subotu, u Bg je medjunarodni sajam numizmatike
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 02.04.2012, 16:51
Pero68
Gost
 
prilozi: n/a
Jedno laičko pitanje.Možda mi je nešto promakolo ali...Spominje se baterija u sondi.A također se spominje da je sonda hermetički zatvorena.Baterija je čini mi se najslabiji dio svake opreme.Šta kada ode baterija u sondi?Mjenja se komplet sonda?
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 02.04.2012, 17:28
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Mijenja se samo baterija, ne cijela sonda
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 02.04.2012, 19:11
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Evo ga...
http://www.youtube.com/watch?v=bND5Ius163o
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!