Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 05.10.2005, 03:15
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
nabavka detektora tri mjeseca kasnije

Nakon skoro šest mjeseci traženja po internetu učenja terminologije, plus ovaj forum&strani forumi te Jackdetect&njegova knjiga, pa lutanja na relaciji od Master Hunter CX Plus preko Sovereign GT, da bi na kraju prevagnula jednostavno Jackdetectovo "kupi fisher 1266-X" najprije je bilo
???.
Novog teško naći polovni mi se nije kupovao ipak su to spravice koje se na-pate na terenu.

Niš, ako je to tako, uzeo sam na kraju ono što bi trebalo biti blizu toga po karakteristikama , 1270. Gdje, USA , jeftiniji od EU cak i sa svim peripetijama koje cu kasnije opisati i ako nekom treba pomoc po pitanju nabavke imam iz USA slobodno mi se moze obratiti.

Onda su poceli problemi
Hrpa meilova vrijeme prolazi a odgovora nigdje, "Kellyco" je tipican primjer za to, malo sam se kasno sjetio za potez "đonom" u rukavicama .
To je u prijevodu značilo da sam "popi****" i poslao svim jedan fini kulturni meil o "neposlovičnosti i neprofesionalnosti i da nikad nisam doživio od jedne tako ozbil.. USA firme" tako nešto i to na sve adrese,
samo sto sam se kasno sjetio i već sam imao dogovoren "dil" sa drugom koja nazalost ne prima non-USA kreditne(kao ni večina ostalih firmi
osim Kellyco ) kartice i do me je koštalo nepovoljiji kurs + 200kn preko Western Union Bank.

Čekanje je trajalo dvadesetak dana što je opet više nego moje ostale kupovine u USA(partial airmail) i svi moji višestruki kontakti sa carinom su se pokazali da nema nikakvih problema oko uvoza što se pokazalo istinom.
Gotovo veća mi je briga bila to što ne možeš poslati normalno 10€ čovjeku u Srbiju ili obratno na jednostavan način.

U debelom zakašnjenju od plana stigla mi je tako knjiga(od jackdetecta) i 1270 da bi vrhunac bio da sam sljedeci dan zavrsio u lokalnim novinama kako "istražujem" sa metal detektorom tek otkriveno kasno broncano nalaziste u središtu jednog gradića a ja jadan tek sam prvi put spustio detektor na zemlju na tom mjestu, na kojem nikad ni ne bi saznali da im je gradić stariji od srednjeg vijeka da lokalna faca nije odlucila iskopati bazen osim u teoriji nisam imao pojma ni kako zvuci "pinganje" a kamoli posteno traženje na hrpi kamenja .!!!

I da zavrsim traktat ono malo vremena sto sam od ljeta turističke sezone i ostalih poslova mogao "vježbati" raditi sa 1270 (nekih dvadesetak sati ukupno) a to su bila sajmišta, polja putovi i jedna gradina od Histra komad bronze, čavao, komad sjekire na nekih 40cm dubine), nožic(ili nešto slično tome) i gomila SFRJ dinara iz pedesetih godina.(budem sutra "postao" koju sliku)

Zadovoljan sam detektorom još mi preostaje nabavka patika bez i grama metala, načina da mi alat za kopanje ne smeta, vježbanje "all-metal ground balanced moda" a na plažama i objasnjena turistima da ne tražim mine, policiji priče o izgubljenom lančiću.....
poslije me čeka hm... mozda neka ozbiljnija lokacija..e.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 05.10.2005, 07:15
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Oto, budi pozdravljen. Interesantna prica. I ovdje u Austriji pa i u njemackoj se stalno razglaba oko toga da li se vise isplati kupovati detektor u USA ili je ipak bolje kupiti ga u EU. Neki kupuju tamo a vecina kupuje ipak u EU. Sto se tice Fisherovog 1270...nisam imao prilike da radim sa njime osim da cujem price od onih koji ga posjeduju. Svi hvale 1266-u ali se svi takodje slazu da je 1270 jos bolji. Pogodan je za trazenje na zagadjenim prostorima a takodje je pogodan za trazenje u sumi. Zelim ti puno uspjeha u trazenju i nadam se da cemo uskoro moci vidjeti i prve rezultate na ovom forumu .
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 05.10.2005, 08:33
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Nabavka iz USA

Ja sam svoj Fisher Coin Strike kupio kod firme Kellyco u USA. Posto zivim ovde u Austriji i imam Master-card to u opste nije bio problem.Detektor sam imao u rukama posle 3 nedelje.Samo sam popunio formular za narucivanje ,upisao broj svoje kartice i neke kodove,svoju adresu i posle nedelju dana uredaj je bio na putu za Evropu.U trecoj nedelji sam dobio pismo od carine ,posle toga mi je uredaj bio poslat kuci ali posto sam u to vreme radio ostavili su mi pismo sa adresom kde da ga podignem i ujedno platim carinu. U mojem slucaju je sve funkcionisalo super.
Oto slazem se sa tobom da ovo iz Yuge je mnogo komplikovanije ali mogu i njih da razumem da oni nisu navikli na komplikovan nacin trgovine nego na trgovinu u Americi i sa kreditnim karticama.
Pozdrav Lovac
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 05.10.2005, 09:16
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od lovac
Ja sam svoj Fisher Coin Strike kupio kod firme Kellyco u USA. Posto zivim ovde u Austriji i imam Master-card to u opste nije bio problem.Detektor sam imao u rukama posle 3 nedelje.Samo sam popunio formular za narucivanje ,upisao broj svoje kartice i neke kodove,svoju adresu i posle nedelju dana uredaj je bio na putu za Evropu.
Ma možda sam bio malo nejasan, Kellyco radi sa internacionalnim kreditnim karticama samo što mi je trebalo pola mjeseca da dobijem tu informaciju, ostal manje firme rade problem sa karticama.
" IMPORTANT NEW INTERNATIONAL BANKING INFORMATION



for all Bank Wire Transfers, add $30.00 US (thirty) dollars to the total of
your order. The banks in the USA will deduct this amount from the total
transferred to pay for bank transfer services. This $30.00 USD is in
addition to any charges imposed upon you by your bank.

WESTERN UNION QUICK PAY

we have a special arrangement with Western Union for our international
customers to make payments via their Quick Pay service. International
customers may send up to $3000.00 USD and should not be charged more than a
total of $15.00 USD per transaction.


OTHER ACCEPTED METHODS OF PAYMENT FOR INTERNATIONAL CUSTOMERS;

All international orders may be pre-paid by Credit Card (American Express,
MasterCard, Visa, Discover), bank transfer, or Western Union.
No letters of credit or cash against documents will be accepted"

Ma dobro bitno je da ja imam svoju makinu.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 05.10.2005, 09:16
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Lovac, mozes li mi reci koliko te je izasao jeftinije detektor u USA nego da si ga kupio ovdje. Mislim sa svim troskovima (carina i sl)?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 05.10.2005, 11:17
lovac
Gost
 
prilozi: n/a
Moram napomenuti da sam Fisher Coin Strike nabavio pocetkom 2004 godine.Zbog niskog kursa dolara je bilo isplatljivo.Sa svim troskovima
cene uredaja,transporta i carine me je izasao negde izmedu 900 i 950 eura.Sada bi taj isti preko Kellyco firme izasao negde oko 850 eura.
Lovac
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!