Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 20.10.2005, 20:28
terminus
Gost
 
prilozi: n/a
Oto, nisu li to možda okamenjeni tartufi. Možda nebi bilo loše da ih probaš zagrist. Iskreno govoreći, meni sve to liči na nešto posve drugo.
Pozdrav iz kišnoga Zadra!!!!!
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 20.10.2005, 21:08
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od terminus
Oto, nisu li to možda okamenjeni tartufi. Možda nebi bilo loše da ih probaš zagrist. Iskreno govoreći, meni sve to liči na nešto posve drugo.
Pozdrav iz kišnoga Zadra!!!!!
Ne, jer ne rastu kod nas na njih imaju monopol oni oko doline rijeke Mirne ,Motovunci i Buzećani
Je, to mi je danas isto rekla frendica da ča to g***a držim na stolu.
Za metal detektor bi bilo bolje da su.
Inaće par kila toga +drveni ugljen, pa za sat vremena imaš dovoljno prvoklasnog željeza za iskovati kosir, rankun, katanu i još ti ostane za matiku.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 20.10.2005, 23:14
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Izvini Oto ali moram da te pitam...sta su kosir i rankun ?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 21.10.2005, 02:40
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Izvini Oto ali moram da te pitam...sta su kosir i rankun ?
Regionalno sportsko oružje.
sljedeći put kada idem na selo bude fotkao da vidiš, jer na žalost na netu nisam našao ni jednu sliku.

Istra ti je u zadnjih tisuću i kusur godina bila malo po strani događanja pa su se neovisno o uvozu različitih etničkih grupacija( dali su dolazili kaoHrvati,Taljani,Ar banasi,Dalmatinci li Crnogorci) ovi prihvaćali neka pomalo arhaična oruđa od predhodnika, negdje sam našao da je u mediteranskom krugu
slično oruđe postojalo još tamo od brončanog doba. Kosir izgleda poput
upitnika ili skraćenog ili zadebljanog srpa, jednoručno oruđe ima ih od malih za deranje ili sitno rezbarenje, srednjih univerzalnih i velikih šumskih, nož se ovdje prije jako rijetko koristio osim u kući za rezanje kruha ili kod klanja prasaca , bez kosira se do prije tridesetak godina nije na selu išlo niti u krevet a kamoli van iz kuće, nosio se za pasom na leđima na kukici u obliku slova N . Jako opasno kao hladno oružje u sukobima, nož mu ne može parirati a rane znaju biti jako opasne(nanose se povratnim trzajem).
Rankun ti je kosir nasađen na dugi štap(toporišče) koji na leđima ima jedan račvat dodatak a služi za čišćenje zaraslih šuma od trnja , kupine i sitnog raslinja kojom obiluju makije u ovim krajevima.
I da ne zaboravim postoji još i kosirica a to ti je đepni kosir na rasklapanje.:-))
Da sad isti tekst napišem na dijalektu bilo bi ko u filmu "Zona Zamfirova"...

Da mi je naći jedan antički bio bih sretniji nego sa škrinjom....
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 21.10.2005, 05:08
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Mislis li na ovako nesto ?
http://www.vumidet.net/forum/showthr...rednjovjekovni
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!