Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Novi vijek
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Novi vijek Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period, od ca.1500 godine do današnjeg dana

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 25.11.2014, 18:35
Korisnička slika od Solidus1
Solidus1 Solidus1 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.07.2014
prilozi: 829
Zahvaljivao se: 583
Dobio je 1.144 zahvalnice(a/u) za 388 priloga
Arheolog

Da je naš hobi najljepši na svijetu to svi znamo. Nažalost istina je i da se u svim zemljama ne tretira jednako. Evo jednog priloga http://www.glas-slavonije.hr/Crna-Kronika
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 25.11.2014, 18:43
Korisnička slika od Trojanac
Trojanac Trojanac je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 07.01.2013
prilozi: 962
Zahvaljivao se: 872
Dobio je 1.309 zahvalnice(a/u) za 405 priloga
Kada je u pitanju registrirani arheološki lokalitet, zakoni u većini zemalja su skoro pa isti tj. nema kopanja i otuđenja pokretnog arh. materijala. Na nekim koji se polj. obrađuju postoje i mjere zabrane oranja preko 25 cm.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 25.11.2014, 23:23
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
pa i u nasim krajevima je bilo "arheologa za iskaznicom i nalogom" koji su nosili detektore a drugi detektorasi su bili oznaceni kao pljackasi.
znaci nema zakona,nema pravila...
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 26.11.2014, 18:44
Korisnička slika od Solidus1
Solidus1 Solidus1 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.07.2014
prilozi: 829
Zahvaljivao se: 583
Dobio je 1.144 zahvalnice(a/u) za 388 priloga
Citat:
citat od Trojanac Prikažite prilog
Kada je u pitanju registrirani arheološki lokalitet, zakoni u većini zemalja su skoro pa isti tj. nema kopanja i otuđenja pokretnog arh. materijala. Na nekim koji se polj. obrađuju postoje i mjere zabrane oranja preko 25 cm.
Ovo jako lijepo zvuči, ali kad se pročitaju godišnji izvještaji pojedinih muzeja sve djeluje nekako sumnjivo i nelogično. Napr. neki Pero u nekom selu koje je gotovo cijelo zaštićeni arheološki lokalitet (naravno on nije iz tog sela) pronađe neki antički srebrni predmet na njivi NAKON ORANJA i odmah ga ponudi muzeju na prodaju koji ga procijeni i odkupi. E, sad se ja pitam 1. kako je muzej to mogao otkupiti, 2. da li je provjerio na čijoj je njivi to Pero pronašao jer Pero je dvostruki lopov jer je uzeo sa zaštićenog arheološkog lokaliteta i jer je uzeo sa tuđe njive. Taj isti Pero pronalazi i u drugim selima POSLIJE ORANJA razne stvari i muzej ih otkupljuje. I da završim, nije Pero jedini koji tako prodaje. A ovom što su ga zaskočili muzejski procjenitelj napisat će za tih par hrđavih novčića da su neprocjenjivo arheološko blago i strpat će ga u ćorku.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 26.11.2014, 20:04
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Slucajno

Slucajno sam pritisnuo na "Hvala", inace nemam komentar na prilog.
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku apostata na prilogu
  #6  
Staro 26.11.2014, 21:21
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
namjerno sam stisnuo hvala ....ali nemam neki osobit komentar. sve se zna,nista se ne zna. idemo dalje
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 26.11.2014, 22:14
Korisnička slika od Trojanac
Trojanac Trojanac je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 07.01.2013
prilozi: 962
Zahvaljivao se: 872
Dobio je 1.309 zahvalnice(a/u) za 405 priloga
...U subotu u noćnim satima policajci su na baranjskom arheološkom lokalitetu “Pogan” između Popovca i Branjinog Vrha, zatekli 47-godišnjaka koji je iskopavao stare predmete...

-Da krši zakon, sigurno je znao jer u suprotnom to ne bi radio pod okriljem noći. Što se tiče toga Pere i ove "noćne ptice" razlike u suštini nema. Obojica krše zakon ako iskopavaju na registriranom arh.lokalitetu. Pa čak da su obojica i arheolozi, bez pribavljenih odobrenja,ako kopaju na tom lokalitetu i odnose artefaktev također krše zakon.
Ja se posljednjih mjeseci sve više držim one stare hajdučke -"Šuma ti mati - brda se lati" jer tamo nema policjota, muzejskih procjenitelja i zrak je puno čišći. Što veća vukohebina to veće zadovoljstvo a ponešto se i pronađe.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 26.11.2014, 22:44
Korisnička slika od LazarS
LazarS LazarS je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 28.09.2012
prilozi: 226
Zahvaljivao se: 134
Dobio je 101 zahvalnice(a/u) za 59 priloga
Da se link ne zagubi : http://www.glas-slavonije.hr/253610/...otiv-arheologa

Nego, niko ne spominje posedovanje gandže? Da nije to zbog uticaja skitskih artefakata. jer su pra-jamajčanski predaleko lol
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku LazarS na prilogu
  #9  
Staro 26.11.2014, 22:49
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
Ima i po sumi ,ne opustaj se. nije ko na njivi ali ipak oprez.
ja nosim kamuflaznu jaknu i slusalice pa me nisu vidjeli kad su prolazili...sumar i nekakav sa iskaznicom(neki inspektor) su prosli 20 m od mene. nisu trazili arheologe garant ali nikad ne znas.
stare izvidjacke i vojne vjestine pomognu ponekad ....uvijek obezbjediti odstupnicu
mene je skoro na njivi jedan prolaznik malo slikao u prolazu pa sam ga morao sustici da pitam u cemu je problem
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 26.11.2014, 22:50
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od LazarS Prikažite prilog
Da se link ne zagubi : http://www.glas-slavonije.hr/253610/...otiv-arheologa

Nego, niko ne spominje posedovanje gandže? Da nije to zbog uticaja skitskih artefakata. jer su pra-jamajčanski predaleko lol
to je valjda normalno.sta je gandza?nista . sad je bitno da se "vrijedno arheolosko blago" skupi i odlozi na "sigurno"
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Makedonski arheolog SVERCER IVLIANVS Zanimljivosti 3 17.07.2013 11:56
Arheolog umro nakon desifrovanja kletve zeljketa Zanimljivosti 5 05.12.2009 18:43


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!