Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > XP
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

XP Svi xp modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 16.11.2011, 21:07
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
poznat sam po tome sto imam zlatno srce
ja imam dvije DD sonde...22 i 27 icu. e sada ,dobro bi mi dosla uporedba sa 27 com...da mi se ne desi da kupim sondu sa istim karakteristikama.
pa kad stignes napisi sta o tome .
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 16.11.2011, 21:17
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Definitivno je Detechova sonda dublja od Xp-eove, e sad koliko i isplati li se ulaganje to cu videti kad obavim test.
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 16.11.2011, 22:55
crni
Gost
 
prilozi: n/a
Ako ti treba koja sonda na test sredjujem ti direktno od proizvodjaca na pozajmicu
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 17.11.2011, 01:47
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
Citat:
citat od Miralem Prikažite prilog
...imali smo i klasicnih komercijalnih zadataka,iskopavanje obiteljskog zlata koje su ljudi zakopali ranih 90tih bjezeci pred ratnim dejstvima. nista krupno,male tegle sa prstenjem,lancicima i sl. to smo naplacivali u euricima,cisto da se malo pocastimo nakon teskog posla
Svaka ČAST!!!
Pitanje... ili dva
1. Na koju dubinu ljudi zakopavaju ostavice...???
2. Kako zvuče na detektoru (... kako ih prepoznati)

Danas sam bio do BGa pa i do prijatelja u sremu,...
Imaju staru kuću sa dvorištem za koje se priča... da su švabe zakopale... pre bežanije 45'

...Po Vojvodini ima dosta takvih priča, a imam i poziva...
Pošto je dvorište u pitanju dosta je zagađeno ekserima,...
Na par mesta sam imao "solidnije" signale,... ali ništa (osim nešto dinara iz SFRJ)

BTW...
Pošto su u blizini Rimski tereni imamo dogovor da dođem i ranije jedan dan (ovo je bilo više usput da okušamo sreću)

Simpatična je priča bake... mogla bi da se svrsta u detektoraške legende... da je komšija svojevremeno našao ključ... pitam kakav ključ, pokaza jedno 30cm... reko... pa dobro koji metal, a ona će: "Zlatan ključ, kila i dvesto"...
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 17.11.2011, 20:43
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
pa druze ne znam na koju dubinu inace ljudi zakopavaju jer smo nasli jednu a dvije su jos na cekanju. jednu nismo mogli naci ,mozda zato sto je vec neko nasao i pokupio ali opet cu se tamo vratiti sa velikom sondom definitivno.
ljudi su zakopavali kako su stigli jer je bilo u frci vjerovatno i taj koji je zakopavao se nadao da ce uskoro doci ponovo u priliku da to iskopa...garant nisu kopali dublje od 50 cm .
ostavica je bila na 35-40 cm...kutijica od cedevite i pokrivena smecem.
mozda da nije bilo mesingane stare "pipe" tj. cesme ne bismo nasli ni tu kutijicu.
blizu je bila djedova radionica i cudo smeca od aluminijuma i bakarnih sajbica te zileta i pivskih cepova.
zvukovi md-a su bili ko iz filma strave i uzasa dok ne sijevnu par tonova,razliciti ali jako snazni.
prvo smo udarili na kutiju a dok smo je otkopavali i prosirivali rupu udarimo i na pipu koja je bila malo plica od nje.
da je bila neka stara ostavica u keramickoj kutiji ne znam kako bi svirala.
da je u metalnoj bila onda bi valjda bilo malo maske ali bi je GMAXX "procitao " ko bukvar garantujem.
a za kljuceve znam da se nisu pravili od zlata sigurno. premeko i prevrijedno da bi se zakljucavalo nesto pa sta god da je. skup kljuc brate
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 17.11.2011, 21:50
Cezar Veliki
Gost
 
prilozi: n/a
Sta je bilo u kutijici?
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 17.11.2011, 22:17
Rosuljac
Gost
 
prilozi: n/a
Pa cedevita Cezare
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 17.11.2011, 22:26
Korisnička slika od Darko
Darko Darko je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 03.09.2011
Starost: 47
prilozi: 638
Zahvaljivao se: 579
Dobio je 155 zahvalnice(a/u) za 54 priloga
@Miralem...
HVALA na odgovoru...
Ljudi često misle da ako je u pitanju nešto vredno onda je duboko... ne shvataju da je često pod nogama, ali je najveći trik znati gde treba da se kopa...

Moja je pretpostavka bila da tražim dobar signal ili više zasebnih a zanimljivih...

BTW našao sam i plavu šerpu, ali je nismo otkopavali (prijatelji su obećali da će je oni otkopati...)

Ako nađem negde nešto (dao bog... )... Postavim Fotke
__________________
Iskopaće tebe Bili...
"Arheologija je puna iznenađenja... Tražiš jedno, nađeš drugo!"
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 17.11.2011, 22:52
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Sve zavisi o kojoj se ostavi radi, Bronzanodobne su na preo 60 cm. Rimske od 40-60cm i vecinom se nalaze ispod gradjevine na nekome cosku iste.Ponekada i na 70 cm ako se radi o zemunici. Sredjevekovne se pretezno jako plitko nalaze na nekih 40 cm vecinom slepleni jedan za drugi i deluju kao neka sipkica. Razlog je sto su bili najverovatnije u koznoj kesi duguljastoj. Takve ostave po mojoj pretpostavci nisu zakopavane vec u nekoj frci ili za vreme tvrdoga sna da kolege to nemanu nekim malo debljim prutom se ubusivala rupa u zemlji i kesa se spustala u istu, na kraju je obicno bio kozni oput ili konac da bi se lakse izvadila.
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 18.11.2011, 00:15
Lotr Lotr je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 05.10.2010
prilozi: 217
Zahvaljivao se: 48
Dobio je 92 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Pozdrav kolege. Da i ja malo doprinesem ovoj temi.Niame, koristim SEF sondu 30x38cm na goldmaxx-u vec par meseci i ukratko, izuzetno duboka za krupne predmete(preko 25cm), detektuje dobrim izuzetno dobrim signalom preko 75-80cm. izuzetno stabilna, (potreban je nizi stepen ground reject-a) istovremeno dubina je veca nego kog standardne 22.5cm sonde. Za sitne predmete, novcici oko 11-12mm dubina i osetljivost se uopste ne gubi samo je kod SEF sonde potrebno malo usporiti mahanje sondom(sweep speed). O max dubini ne bih da nagadjam samo bih napisao da sam nalazio predmete na preko 80 cm na veoma mineralizovanom zemljistu. Za sumske terene je izuzetna, dok bih za gvozdjem zaprljane terene preporucio 22-ku(mozda je i 27-ca dobra ali je nemam ).
Nadam se da sam bio od pomoci.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Hitler’s Gold: Uncovering the Biggest Bank Heist in History banebeograd Novi vijek 1 17.07.2010 15:40
Fisher gold bug 2 RUAH Vrste i namjena 3 02.05.2010 17:33


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!