Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 18.11.2007, 21:52
kele 78
Gost
 
prilozi: n/a
Porodicno blago iz prve ruke-

Cuo sam puno prica i legendi o porodicnom blagu.Ali samo jedna me je zainteresovala jer se radi, o porodicnom blagu koje su moji pradedovi,tacnije cukundedovi isopali i ponovo zakopali.
Radnja se desava krajem 19 og veka u periodu izmedju 1880-1900g.U tom periodu su na mom imanju u mom placu zivela tri brata(moji cukun dedovi) ,dvojica su bili ozenjeni a treci nije.Ziveli su svi pod jednim krovom sa zenama i decom.Jedno dete koje se zvalo Milan(moj pradeda)je kasnije sa jos jednim bratom ostao da zivi u tom placu s tim sto su plac podelili.A ostali su dobili drugi plac ili su se prizenili.
Ali da se vratim na sustinu i pricu sta su njihovi ocevi pronasli prilikom osancavanjajednog od placeva.Godinama unazat se jedna reka u blizini izlivala, pa braca ko braca nisu znali koji je ciji deo jer je jedna parcela podeljena na tri dela .Pa su oni resili da Asovima obeleze i bratski podele tu parcelu.Prilikom tog rada nakon nekoliko asova dubine(predpostavlja m ne vise od 2)oni su primetili da se nesto sija iz zemlje,ubrzo su to iskopali i doneli u kucu.Kada su sve dukate ili zlatnike prosuli na pod, pozvali su i zene, da to na ravne casti podele.U tom momentu su se obrusila sa komina i pala na sred ognjista par velika kamena zelenca,zene su pocele da kukaju a deca da placu.Posto je u to vreme a narocito ljudi koji su ziveli na selu, bili sujeverni i verovali da im je bog poslao poruku da je to prokleto i nije njima namenjeno.Oni su se dogovorili da sve to vrate tamo odakle je i doslo da im nebi decu neko prokletstvo stiglo.
Ali posle puno godina kasnije pradeda Milan vodi mog dedu na taj isti plac i pokazuje mu, ali tvdi da on nezna da li su vratili na isto mesto ili mozda negde drugde.Moj rodjeni deda je jos pre trideset godina dovodio italijana sa detekorom (posto je radio u italiji) ali na zalost bez uspeha.
Deda je doveo italijana ,zato sto je jedan od komsija navodno u mom dvoristu pre tridesetak god. video bogojavljansku vatru.I to mu je bio jedan od razloga.

Pouzdano znam da se nijedan od gore navedenih dedova nije naglo obogatio unazat 100god.

ja sam teren pretrazio malim detektorom jer je teren za dubinca sa velikom sondo nepristupacan,a jos otezavaju situaciju dalekovodi koji se nalaze u blizini.

Tako da se ova prica prepricava i dan danas u mojoj familiji ali se jos nikom nije posrecilo.
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 19.11.2007, 00:16
Korisnička slika od Stef74
Stef74 Stef74 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 27.08.2006
mjesto: Negde izmedju
Starost: 49
prilozi: 701
Zahvaljivao se: 0
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Naruci bager i udri 2.50m u dubinu kroz ceo plac.
ako nema cupa pravi bazen .
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
* [I]Zabluda je videti ono što ne postoji, ali i ne videti ono što postoji.[/I]
* [I]Kad imaš sve, ne vidiš ništa. Progledaš tek kad nemaš ništa.[/I]
[I]* Naše malo može biti mnogo za one koji nemaju ni malo.[/I]
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 19.11.2007, 00:41
kele 78
Gost
 
prilozi: n/a
KELE 78

Citat:
citat od Stef74 Prikažite prilog
Naruci bager i udri 2.50m u dubinu kroz ceo plac.
ako nema cupa pravi bazen .
Dobra ideja Stefi ,ja sam bukvalno to i uradio ali ,,corak,,.ali ima tu jos drugih zanimnjivih detalja...npr.u blizini postoji jedan stari zapis(hrast)star odprilike 300god .ali moracu malo vise paznje da posvetim tome kada odem na odmor.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 14.12.2007, 18:03
galbin
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kele 78 Prikažite prilog
Dobra ideja Stefi ,ja sam bukvalno to i uradio ali ,,corak,,.ali ima tu jos drugih zanimnjivih detalja...npr.u blizini postoji jedan stari zapis(hrast)star odprilike 300god .ali moracu malo vise paznje da posvetim tome kada odem na odmor.
dryuze dali si imao prilike da vidiz ljude koji su prirodno obdareni za pronalazenju takvih stvari.imam osobu koja mize da ti locira na 300metara ako neverujes mozemo da demonstriramo kot tebe kuci sakri sta imas od nakita u kuci i pozovi da dodjemo.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 14.12.2007, 18:16
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od galbin Prikažite prilog
dryuze dali si imao prilike da vidiz ljude koji su prirodno obdareni za pronalazenju takvih stvari.imam osobu koja mize da ti locira na 300metara ako neverujes mozemo da demonstriramo kot tebe kuci sakri sta imas od nakita u kuci i pozovi da dodjemo.
ako se nista ne nadje ,sta onda?ja znam za gomilu prica gde su ljudi pukli po 1000-2000 evra da mu taj neko kaze gde je zlato,kaze dosao covek ispred stene i kaze kopajte tu na vrhu planine 30 metara u steni ima nekoliko tovara.covek podje UZME PARE i ljudi zapocese kopanje dinamitom,stigli do 9 metara,u medjuvremenu im se pokvari agregat,doslo do svadje ko ce da plati popravku i naravno umesala se i policija,kraj nebih da vam dalje pricam
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 14.12.2007, 18:44
Korisnička slika od sirmium
sirmium sirmium je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 09.09.2006
Starost: 47
prilozi: 668
Zahvaljivao se: 26
Dobio je 85 zahvalnice(a/u) za 33 priloga
Ja isto proricem to,das mi somica i kazem dubinu, popijem rakicu i pali kuci a one ostavim da kopaju pa posle da me obaveste dali je to to! Ko hoce neka se javi, od skoro radim i telefonski i preko pisama!uspeh zagarantovan ( meni) !
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 14.12.2007, 18:48
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od galbin Prikažite prilog
dryuze dali si imao prilike da vidiz ljude koji su prirodno obdareni za pronalazenju takvih stvari.imam osobu koja mize da ti locira na 300metara ako neverujes mozemo da demonstriramo kot tebe kuci sakri sta imas od nakita u kuci i pozovi da dodjemo.
Cuo sam takve price i licno upoznao jednog takvog ovde u Becu. Samo me cudi kako ti vidovnjaci ne pronadju za sebe neku silnu gomilu zlata i koje cega da ne zive u bedi!
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 14.12.2007, 19:13
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od sirmium Prikažite prilog
Ja isto proricem to,das mi somica i kazem dubinu, popijem rakicu i pali kuci a one ostavim da kopaju pa posle da me obaveste dali je to to! Ko hoce neka se javi, od skoro radim i telefonski i preko pisama!uspeh zagarantovan ( meni) !
kolega sirmijum,
uljudno bih vas zamolio da ne uskacete na moj teren,ili da lepo podelimo rejone delovanja
s obzirom na moje dugogodisnje bavljenje vracanjem, skidanjem crne magije,pronalazenjem i vracanjem mlade/mladozenje/u maticnu kucu,proricanjem sudbine,ljubavne jade,porodicne probleme,citanjem proslosti, poboljsavanjem sadasnjosti,kao i uticajem na buducnost zahvaljujuci belim magijama,isto tako zahvaljujuci bio energiji koju posedujem lecim iskljucivo nerotkinje ...
da se vise ne bih hvalio svojim decenijskim bavljenjem paranormalnim delovanjem samo bih napomenuo da sam se u zadnje vreme zaokupio traganjem za izgubljenim vrednostima,skriveni m blagom, zakopanim ostavama,rimskim kovnicama,hajduckim tovarima,turskim ukletim zlatom...
naravno posle mnogo uspeha resio sam da se istim bavim profesionalno, elem, svima kojima je potrebno nesto ovako /a dok ne postavim sajt sa ovom temom dopustite mi da se izreklamiram na dragom nam vumiju/ moze da mi se obrati i preko telefona,e maila a moze i telepatski, placanje je avansno tj. solarno/pare na sunce i to unapred/+ 10% od zlata
pozdrav svim unesrecenim nerotkinjama kao i onima kojima su potrebne usluge dr.mg.dipl.ing.vidov itog hadzi sai sifu baneta
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 14.12.2007, 19:23
kele 78
Gost
 
prilozi: n/a
pOZDRAV

Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Cuo sam takve price i licno upoznao jednog takvog ovde u Becu. Samo me cudi kako ti vidovnjaci ne pronadju za sebe neku silnu gomilu zlata i koje cega da ne zive u bedi!
Dolazio je kod mene jedan sa nekim modernim rasljama kaze njegov tata je konstruiso te raslje jer on radi u institutu u Vinci kaze da su mu nudili 20000e pa proda patent ali on to nije uradio ima neke patrone ako recimo trazi zlato on ima zlatan patron ,srebro-srebrni itd.Doticni gospodin je kod mane u placu utvrdio da imam dva potencionalna mesta od koga je jedno na 12m dubine a drugo na 7m.Kada sam ga ja upitao jel to sigurno on kaze jeste ja kazem ajde onda da kopamo ,a on mi odgovori da njega to neinteresuje i da nece da prisustvuje posle ceka se pokupio i otisao.Pa nisam lud toliko da kopam toliku rupu usred dvorista to je van svake pameti.

Sreca da mu nisam nista platio inace on to radi za honorar od 500e.

Doticni gospodin je iz Negotina.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 14.12.2007, 19:25
kele 78
Gost
 
prilozi: n/a
Pozdrav

Citat:
citat od galbin Prikažite prilog
dryuze dali si imao prilike da vidiz ljude koji su prirodno obdareni za pronalazenju takvih stvari.imam osobu koja mize da ti locira na 300metara ako neverujes mozemo da demonstriramo kot tebe kuci sakri sta imas od nakita u kuci i pozovi da dodjemo.
Sa istim pristupom me je doticni Vidonjak startovao..
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Pop Martinovo blago pdragan Priče...legende...itd 346 13.12.2014 23:11
Porodicno blago Vumi Priče...legende...itd 8 15.11.2007 18:11
Zidovarsko blago rammstein Zanimljivosti 2 16.06.2007 15:50
blago iz Boscoreale zeljketa Zanimljivosti 0 09.06.2007 20:29


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!