Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 05.09.2007, 09:50
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Kad smo vec kod DFX-sa neki kazu da je dobar neki kazu suprotno. Moje licno iskustvo sa njim je malo, probao sam ga par puta i nisam bio zadovoljan posebno zbog toga sto je komplikovan i potrebno je puno vremena upoznati ga i naci pravo stelovanje. Uostalom kad odem na teren idem da trazim a ne da stelujem detektor dva sata. Kao drugo proslog meseca sam trazio sa drugom koji poseduje DFX i trazio je na dva metra od mene, ja sam imao XP G-Maxxa. Kod jednog signala koji je bio dubok (kod XP-ea je moguce odrediti dubinu po signalu) probali smo oba detektora, DFX je bio mrtav dok je G-maxx davao dobar signal, iskopali smo rimsku bronzanu alku precnika oko 3 cm na oko 30cm dubine. Pitanje je dali je DFX bio lose nastelovan ili slab?
Kao drugo svi testovi sto su napravljeni su realni i bez ikakvih interesa!
To sto ti dobro nalazis DFX-om je mozda dobro stelovanje i poznvanje detektora a mozda je i sreca. Sreca je najveci faktor!
Sman sa G-maxx-om je moguce pojacati ga do 40% sa velikom sondom. Sto znaci sto je veca sonda to veci predmet detektovanja, to pravilo ne vazi za sitne novcice, ako je novcic davao signal na 10cm nece ga pojacati do 40%. Ako je predmet neka ostava ili figura onda mozemo ocekivati taj rezultat od 40%.
Imao sam Lorenza DeepMaxx 3 sa sondom od 35cm i 45cm, mogu ti reci da nije nista puno jaci od G-maxxa u dubini ali je zato komplikovan toliko da se to pokazalo kao minus a ne plus.
Sledeci test ce biti izmedju DFX-sa i Gmaxxa sa standardnim stelovanjem i sondama, posto sam slucajno zastupnik Whajtovih detektora u Austriji !
Pozdrav!!!

Promijenjeno od Vumi (02.12.2007 u 23:14 sati)
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 06.09.2007, 12:30
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Citat:
citat od IVLIANVS Prikažite prilog
Znaci ti i kratki valjate XP detektore.
Niko ovdje ne "valja" nista, nije droga u pitanju niti je kakav drugi ilegalan posao. Ni jedan od njih nema veze sa time, uostalom, kako je i sam rekao, "kratki" zastupa Whitesove detektore u Austriji.
Za tvoju informaciju, XP detektori se prodaju u Bosni i Hercegovini, sasvim legalno (cak se i racun dobija...cisto radi garancije ), kao carinjena roba i kao direktno uvezena roba od proizvodjaca...sta to znaci, vjerovatno mozes i sam zakljuciti
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 06.09.2007, 15:37
IVLIANVS
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Kad smo vec kod DFX-sa neki kazu da je dobar neki kazu suprotno. Moje licno iskustvo sa njim je malo, probao sam ga par puta i nisam bio zadovoljan posebno zbog toga sto je komplikovan i potrebno je puno vremena upoznati ga i naci pravo stelovanje. Uostalom kad odem na teren idem da trazim a ne da stelujem detektor dva sata. Kao drugo proslog meseca sam trazio sa drugom koji poseduje DFX i trazio je na dva metra od mene, ja sam imao XP G-Maxxa. Kod jednog signala koji je bio dubok (kod XP-ea je moguce odrediti dubinu po signalu) probali smo oba detektora, DFX je bio mrtav dok je G-maxx davao dobar signal, iskopali smo rimsku bronzanu alku precnika oko 3 cm na oko 30cm dubine. Pitanje je dali je DFX bio lose nastelovan ili slab?


Kao drugo svi testovi sto su napravljeni su realni i bez ikakvih interesa!
To sto ti dobro nalazis DFX-om je mozda dobro stelovanje i poznvanje detektora a mozda je i sreca. Sreca je najveci faktor!
Sman sa G-maxx-om je moguce pojacati ga do 40% sa velikom sondom. Sto znaci sto je veca sonda to veci predmet detektovanja, to pravilo ne vazi za sitne novcice, ako je novcic davao signal na 10cm nece ga pojacati do 40%. Ako je predmet neka ostava ili figura onda mozemo ocekivati taj rezultat od 40%.
Imao sam Lorenza DeepMaxx 3 sa sondom od 35cm i 45cm, mogu ti reci da nije nista puno jaci od G-maxxa u dubini ali je zato komplikovan toliko da se to pokazalo kao minus a ne plus.
Sledeci test ce biti izmedju DFX-sa i Gmaxxa sa standardnim stelovanjem i sondama, posto sam slucajno zastupnik Whajtovih detektora u Austriji . Pozdrav!!!
Kratki za stelovanje DFX na terenu ti je potrebno oko 2 minuta,ne 2 sata.Drugo kako mozes da testiras aparat kad nemas iskustva s njim.Sta ce ti onda taj test pokazati?Naravno nista.
Realno bi bilo da ja idem sa mojim DFX-om a ti sa tvojim XP.Onda bi se mogli uporediti.
Fabricki programi u DFX-u su za indijanske strele i sta ti ja znam...za Kasterovu dugmad
Rimsku alku precnika 3 cm ce DFX da javi kao od sale.
Inace slazem se sa tobom da je sreca najveci faktor

Promijenjeno od Vumi (02.12.2007 u 23:14 sati)
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 06.09.2007, 19:44
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
To je problem sto sa standardnim programom ne mozes poceti puno. DFX mi nikada nije bio simpatican i nece ni biti zbog toga sto je sve digitalno i ne prakticno. Zato se nisam ni trudio da naucim raditi sa njim. Za pravljenje testa sa DFX-om je tu moj kolega holandjanin (inace vlasnik firme) koji ima i vise nego dovoljno iskustva sa ovim detektorima i za takvu vrstu testa. On licno isto ne voli DFX i trazi sa MXT-eom. Meni je u interesu uporediti sto vise detektora i sto realnije radi nas samih na ovom forumu, najvise zbog pocetnika koji su neodlucni sta da kupe. Samo poznavanje aparata i iskustva drugih ce sigurno isto puno pomoci.Uostalom DFX po ceni ne zaostaje za Goldmaxx-om, zavisi od paketa, 899€ ili 999€. Novo je jos da sada dobijas uz aparat i dodatnu opremu u vrednosti od 170€, uz aparate koji kostaju od 700€ pa na gore.
U dodatnu opremu spada: Pinpointer Bullseye II, Whajtove slusalice i Wkajtov ranac.

Promijenjeno od Vumi (02.12.2007 u 23:15 sati)
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 06.09.2007, 21:39
fabijanus
Gost
 
prilozi: n/a
[QUOTE=kratki;16840]To je problem sto sa standardnim programom ne mozes poceti puno. DFX mi nikada nije bio simpatican i nece ni biti zbog toga sto je sve digitalno i ne prakticno. Zato se nisam ni trudio da naucim raditi sa njim. Za pravljenje testa sa DFX-om je tu moj kolega holandjanin (inace vlasnik firme) koji ima i vise nego dovoljno iskustva sa ovim detektorima i za takvu vrstu testa. On licno isto ne voli DFX i trazi sa MXT-eom. Meni je u interesu uporediti sto vise detektora i sto realnije radi nas samih na ovom forumu, najvise zbog pocetnika koji su neodlucni sta da kupe. Samo poznavanje aparata i iskustva drugih ce sigurno isto puno pomoci.Uostalom DFX po ceni ne zaostaje za Goldmaxx-om, zavisi od paketa, 899€ ili 999€. Novo je jos da sada dobijas uz aparat i dodatnu opremu u vrednosti od 170€, uz aparate koji kostaju od 700€ pa na gore.
U dodatnu opremu spada: Pinpointer Bullseye II, Whajtove slusalice i Wkajtov ranac.


koliko se meni cini ovde svako svoga konja hvali , samo ste nesto zaboravili i pored tih testova broji se samo ono sto je pronadeno , samo nesto slabo vidim te vase pronalaske ...

Promijenjeno od Vumi (02.12.2007 u 23:15 sati)
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 06.09.2007, 22:27
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Koliko se meni cini i ti si pobrkao neke stvari...ne znaci da je neki od detektora los ili dobar na osnovu onoga sto pojedini vlasnici njime pronadju, nego zavisi od terena na kojima se tim istim detektorima trazi. Nisu svi tereni bogati nalazima. U austriji su recimo sretni kada pronadju poneki folis, dok se u srbiji vjerovatno zgrazavaju na folise jer im samo smetaju pri trazenju krupnijih stvari.
Recimo ja sam ti mogao takodje pokazati hrpu novcica koje sam pronasao sa minelabovim ili fisherovim detektorima a od te hrpe mozda imaju samo njih 20-ak koji se mogu ostaviti u kolekciji, ostali se mogu baciti na smece.
Sto se tice toga da svako hvali svoga konja, to je uvijek bilo i bice, tu nema nikakve sumnje, jer svako pricanje o detektorima koje covjek nije (duze vremena) koristio je besmisleno jer ga ne poznaje.
Ovdje postoji takodje i problem oko toga da se oni koji imaju sta prikazati, boje toga ili jednostavno ne zele prikazivati pronadjene stvari, cisto da te iste nebi neko nekada prepoznao na nekoj aukciji
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 06.09.2007, 23:36
IVLIANVS
Gost
 
prilozi: n/a
Jos nesto bih dodao u vezi detektora.A to je da dubina nije toliko bitna koliko pouzdanost.Bitno je ne promasiti neki novcic,recimo ako stoji "na kant".Fisher aparati ne javljaju novac u tom polozaju,dok ga White`s Eagle Spectrum,a pogotovo DFX javljaju bez problema.Neki dan dva tragaca na njivi sa Fisherima pitaju koliko si nasao.Ja izvadim 30-ak komada i pokazem.Oni zajedno nisu imali ni 10,a dosli su par sati pre mene.Meni je odlican pokazatelj.Jos oni meni kazu kako su culi da Spectrum aparati najvise promasuju.
Dalje,zgrozim se kad cujem da neko trazi da kupi aparat koji trazi na metar dubine.Ja licno ne bih voleo da imam takav aparat.Zamisli da kopas samo dve tri rupe metar dubine i da vadis olovo i gluposti.I ovako mi je dosta kopanja...Njive se kod nas oru 30-ak cm (ne racunajuci tragace sa traktorima) i meni je u cilju da predjem preko tih 30-ak cm i da nadjem sto vise novcica.Da ne promasujem mali sitan novac.Neki dan nadjem Arpada i dva obola od 0,02 gr na prebijenom terenu...
Trazio sam i sa drugarom koji ima Minelab Eskalibur II(za koji kazu da je najdublji) i bilo je smesno.Nasao je jedan novcic,a ja 15-ak.Pa ljudi moji nije valjda da ja imam toliko srece
Za mene su ovo dobri i pouzdani aparati:White`s Di Pro 6000 Sl,White`s Eagle Spectrum,White`s XLT,White`s DFX.
Ne kazem da su savrseni aparati.Nisu bas za duboko oranje i neravne terene,ali koji detektor jeste?Na grubom oranju je sreca presudni faktor.Tu nema znanja.A na ravnoj njivi kad pocnem da pretrazujem sistematski-zaboravite trazenje posle mene-koliko god dubok aparat imali.
I na kraju cete me isprovocirati pa cu morati da vam pokazem sta sam sve do sada nasao sa Eagle Spectrumom
Jos malo pa krece sezona secerne repe pa se vidimo na njivama.
I jos nesto.Na onom testu dubine koji je postavio baki022 (mislim da je on,nisam siguran) pise da su Eagle Spectrum i XLT dublji od DFX.Ja sam imao sva 3 aparata u isto vreme i mogu vam reci da je to obicna glupost sto su napisali.Najdublji je DFX (ali neznatno) i zbog toga sam i prodao Eagle Spectruma i XLT-a.A i mnogo bolje javlja sitniji novac!
Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 06.09.2007, 23:56
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
XLT sam kupio čim je došao u prodaju, ima tu dosta godina, nikada me nije iznevjerio, nikada se nije pokvario, i danas s dosta dobrim rezultatima radim s tim "prastarim" aparatom.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 07.09.2007, 10:12
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Fabijanus ne mislis valjda da treba postaviti svaki novcic ili fibulu i tome slicno sto pronadjemo?
Sto se nasih pronalazaka tice veoma su dobri i uspesni za zemlju u kojoj se trazi od kada su izasli metal detektori i za terene koji su pretrazeni stotine puta.
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 07.09.2007, 16:55
fabijanus
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Fabijanus ne mislis valjda da treba postaviti svaki novcic ili fibulu i tome slicno sto pronadjemo?
Sto se nasih pronalazaka tice veoma su dobri i uspesni za zemlju u kojoj se trazi od kada su izasli metal detektori i za terene koji su pretrazeni stotine puta.
dakako , nebih imao nista protiv .......
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!