Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #521  
Staro 16.01.2014, 23:23
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
PROTESTUJEM!!! Moje se ideje ponovo preradjuju,"pretacu" i "pakuju" u nove postove i sad je to u redu...mene Ilijada napade zbog detektora svi sute a sada svi "e ajmo uz janje i picence da se skupimo da nadjemo dokaze o Troji (gdje god da je) hehehe.
e pa kolege ,ovde nesto smrdi a nije "Ilijadina teorija o Troji"
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku na prilogu
  #522  
Staro 20.01.2014, 13:27
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Pažljivo pogledajte fotografije i razmislite dobro što vidite...
(ali prije čitanja komentara ispod priloženog članka)

http://www.24sata.hr/znanost/rover-o...e-vidio-349894
odgoovorite sa citatom
  #523  
Staro 20.01.2014, 22:06
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Grga ti si pametan covek nije valjda da nasedas na te fotomontaze i zabavnohumoristicke sadrzaje. Sto je bolja oprema i dobri programi sve su bolji snimci o zabludama i verovanjima na koje ljudi koji ne razmisljaju svojom glavom lako nasedaju. Vrati se ti temi o Troji tu si ekspert mani se tih decijih igrarija.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #524  
Staro 21.01.2014, 11:36
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Jedan detalj
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg troja-airways.jpg (23,0 KB, 17x prikazano)
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #525  
Staro 21.01.2014, 13:59
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
Ma bezpilotna letjelica...Egipcani su spijunirali i pratili razvoj dogadjaja . moguce je da su imali i takve letjelice jer se kod njih mnogo toga ne moze objasniti
odgoovorite sa citatom
  #526  
Staro 27.01.2014, 20:33
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
http://svetovnizagadki.com/izgubeniq...d-krai-rupite/

Probajte se snaći čitajući ovaj link. Znam pomalo ruski koji je jako sličan bugarskom pismu, a riječi makedonskom i kad se priviknem na drugačiji pravopis rijetko koristim google prevoditelja...

Ovaj grad spominje Homer kao jednu od postojbina trojanskih saveznika Tračana, a blizu je Dabene gdje su pronašli zlatninu sličnu opisu Prijamovog Blaga, Hefestovih ruku djelo......
odgoovorite sa citatom
  #527  
Staro 01.02.2014, 14:24
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Opet lupetaju

http://www.dnevno.hr/magazin/lifesty...-na-obali.html

Nivo vode u morima i oceanima dignut će se za samo 65 metara, kažu u ''National Geographic'', a zaboravljaju pripomenut koliki će vodostaj biti naprimjer samo rijeke Dunav. Osim toga, neki znanstvenici pretpostavljaju da bi se, u slučaju otapanja kompletnog leda na Zemlji, nivoi vode mogli podići i do 300 metara...
Evo moje vizije raspleta moguće situacije. Moram pripomenuti da je službeno dokazano kako se Mjesec iz Zemljine orbite godišnje udaljuje za 4 cm. Kada se konačno odlijepi i ''ode'', a moglo bi se dogoditi u skoroj budućnosti, eeee, tu nemam baš utješan komentar...
Mjesec uzrokuje plime na nekim mjestima i do 12 metara visinske razlike od oseke, pa kad odleprša zauvijek, a Zemlja se zaljulja, eto nama opet općeg potopa...

Moram pokazati i ovaj link, bez obzira koliko istine u njemu blo. Jedino me ''brine'' što se baš i ne sjeća svih detalja onako kako su se u biti i događala, već ponekad samo pretpostavlja i razmješta događaje, ipak ima logike.

http://www.dnevno.hr/vijesti/misteri...ra-svijet.html
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg National Geographic2.jpg (18,7 KB, 8x prikazano)
Tip dokumenta: jpg karta4.jpg (38,5 KB, 8x prikazano)
Tip dokumenta: jpg karta5.jpg (52,8 KB, 8x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #528  
Staro 01.02.2014, 21:07
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Nesto onako laicki razmisljam....zasto bi se nivo vode podigao u slucaju da se sav led na zemlji otopi??? Pa zar voda ne dobija na volumenu kada se ledi i samim tim podize nivo tekuce vode oko sebe, kada se sav led otopi, volumen vode ce se smanjiti i nivo mora bi se trebao takodje smanjiti tj opasti....moje skromno razmisljanje, khm
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #529  
Staro 01.02.2014, 22:06
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Vumi...
Pazi ovo: 70% kugle zemaljske je voda , a 30% kopno, otprilike. Od 70% vode - slatka voda (rijeke, jezera i LED) čini tek 3%. Od ovih 3% slatke vode 2% je vječni snijeg i led, a tek 1% su rijeke i jezera. Leda je najviše na polovima, debljine (bar tako kažu stručnjaci) nekoliko kilometara, a polovi su KOPNO... Eto to je ono što sam ''čuo'' od ''istraživača'', pa im moram vjerovat jer na polovima nisam nikad bio i ne namjeravam...

Ovakva matematika u postocima govori još nešto zanimljivo. Pomenuti stručnjaci svoje struke plaše nas kataklizmičkim posljedicama zbog zagađenja vode i okoliša, a nismo uništili niti 1% vode na Zemlji. Na polovima je 2% čiste pitke vode, dok mora i oceani sadrže konzerviranih 97% vode - pune soli. Poznato je da sol čuva od ''kvarenja''. Skoro sam siguran da su mora i oceani namjerno i svjesno konzervirani. Ako se vrlo jednostavno sol otopi u slatkoj vodi, te ju učini beskorisnom za piće, onda mora postojat jednostavniji način (od sadašnjeg) da se ta ista sol odstrani iz vode...
Nije to kemijski proces već mehanički...
odgoovorite sa citatom
  #530  
Staro 01.02.2014, 23:18
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Zanimljiva teorija..
Grga moram da kažem da si me podstakao na malo dublje razmišljanje. Jednostavno, smatram da zvanična naučna, priča kako su mora slana jer so (slatkovodnom) rekom postepeno dolazi do mora i tamo se akumilira, jednostavno "ne pije vodu".
U nauci je dosta znaničnih teza i zaključaka koji nemaju uporište u logici i zdravom razumu. A većina ih je instruisana aktuelnim političkim i ekonomskim kretanjima na planeti.
Na žalost, ali je tako....
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Koga postaviti z amoderatora u forumu "Mjesto za razmjenu"? Vumi Kako? 10 14.12.2007 19:17
"Tamo preko Vrbasa"-Tomo Maric x_lav Zanimljivosti 1 13.11.2005 20:40
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 03:30
Ako moze jos jedna mala pomoc"Quattro MP" DINIC Vrste i namjena 1 03.12.2004 20:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!