Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 23.03.2012, 22:27
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
a sta ako se zec vraca raspevan iz kafane?
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 23.03.2012, 22:41
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
Mene bas briga dal ce neko nekom da preorava njivu ali to kasnije opet meni pravi problem. Desavalo se da neko pre mene ostavlja rupe pa da se vlasnik svadja samnom... -Ali nisam ja... -Ma ja tebe vidim ovde. I njega ne zanima... Sva sreca pa uvek imam rakistinu sa sobom pa to izgladim Inace imam sledeca pravila:
1. Uvek zatrpaj rupe za sobom
2. Uvek izbegavaj zito ili mesta gde je nesto zasadjeno ili posejano
3. Sto manje ociju te vidi-to bolje
4. Kada te neko vec vidi lepo i kulturno mu se javis i zapocnes razgovor,narocito ako je taj vlasnik njive na kojoj radis
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 23.03.2012, 22:44
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
E spartakus brate...
Ivlianus to je moja njiva... Hahhahahahaha
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 23.03.2012, 23:03
Alexx
Gost
 
prilozi: n/a
Slazem se da je bolje nocu tragati po terenima koji iz bilo kog razloga nisu sigurni za dnevnu setnju. Ja licno volim nocu da budem na terenu, mirno je i izbegavas probleme sa vlasnicima njiva. Neznam kakva losa iskustva je kolega August imao na terenu, valjda nije nailazio na duse mrtvih rimljana he he.
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 23.03.2012, 23:05
ArchNosferatu
Gost
 
prilozi: n/a
Nocu si sumnjiviji... mada ima njiva gde je bolje nocu,zavisi ko je vlasnik.
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 23.03.2012, 23:55
Felix
Gost
 
prilozi: n/a
Danju je ok ako je to podalje od ociju ljudi, a nocu raditi sa jos jednim kolegom pa na smenu gde je veca mogucnost da neko naidje a i sigurnije je jer nema takvog cimanja i rasprava ko je u cijoj njivi ili u cijem placu....
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 24.03.2012, 00:18
NenadM
Gost
 
prilozi: n/a
Ja se uplasih da slucajno niste imali neka cudna iskustva tipa: duse mrtvih, sablasti... A u pricama i legendama svasta ste pominjali Onda definitivno trazim kolegu za nocno traganje Ima li nekoga iz Kragujevca i okoline?
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 24.03.2012, 00:25
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Ma nije to, ja se lično bojim samo živih ljudi mrtvi me ne plaše ni najmanje... I nisam nešto sujeveran po pitanju sablasti i tako to...
Ali već ako mora noću da se ide na teren onda isključivo sa nekim ko će da pravi društvo nikako sam.
Govorim o nekim zabitima.
Pored nekog sela ili grada noću nije problem veliki.
Probao sam raditi u sumrak i u mraku... Veoma je teško pronaći predmet u iskopanoj zemlji odnosno danju pod dnevnim svetlom, veoma lako možemo predmet prepoznati u hrpici zemlje.
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 24.03.2012, 00:37
NenadM
Gost
 
prilozi: n/a
Za sablasti ne znam, jer je nezgodno kada se covek naslusa svakojakih prica a istih se seti kada nocu nesto susne iz zbuna Za ostalo si sve u pravu, samo treba naci ekipu. Jos kada si nov u ovom hobiju, osim ovog odlicnog foruma nema mesta gde se ljubitelji ovog hobija okupljaju, bar ne koliko ja znam
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 24.03.2012, 01:28
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Hebiga za sablasti beli luk, glogova grancica. Za andjele dobra rakijica a za vile talambas i ozezi ,one oma udare trbusi ples. Nocu se rade samo specijalni tereni. Po danu mozes gde ti se kompas okrene. Licno nikad nisam imao problem sa gazdama,zakupcima,ar endasima i slicnima. U rancu je uvek pljoskica sa sljivom a u dzepu tableta euro-specijalis pa ako zagusti i nepomogne prva varijanta onda masim za dzep i viknem, odi da ti ciko da bobonu. Inace neverujem koji bi odbio lepu ponudu malih jevreja. A ako je bas neki znacajan teren moze se pribeci i trecoj i najbezbolnijoj varijanti. Na jesen se parcela zakupi u arendu i onda lepo uzores, potanjiras i pihcis kao mujo a zapad. Niko ti nista nemoze do jeseni dok arenda-zakup neistekne.
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!