Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 11.10.2005, 10:56
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Pronadjeno 100 kg rimskoga novca

Procitao sam jedan isjecak da je u Varazdinu, prilikom postavljanja nekakvih cijevi, jedan buldozer iskopao oko 100 kg rimskoga novca, sto srebrnoga sto bronzanoga. Ima li neko vise informacija o ovome? Navodno je bilo sve to objavljeno u Vecernjem listu (ili ce biti u Jutarnjem listu). Inace radi se o novcicima iz 4 i 5 vijeka.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 11.10.2005, 19:09
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Procitao sam jedan isjecak da je u Varazdinu, prilikom postavljanja nekakvih cijevi, jedan buldozer iskopao oko 100 kg rimskoga novca, sto srebrnoga sto bronzanoga. Ima li neko vise informacija o ovome? Navodno je bilo sve to objavljeno u Vecernjem listu (ili ce biti u Jutarnjem listu). Inace radi se o novcicima iz 4 i 5 vijeka.
Mislim da imam taj članak iz Jutarnjeg , budem ga večeras kasno skenirao i stavio ako nisu starci bacili novine... a bila ti je još jedna priča na "Dnevniku" kako je lik iz nacionalnog parka lovio neke Austrijance sa metal detektorima oni su zbrisali ali ne i alat, mislim da se radilo o nalazištu Burnum kod Ivoševca ali nisam siguran....
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 11.10.2005, 19:48
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Zamisli, mozda cak i znam ko su ti austrijanci (ne mislim ovdje na sebe naravno ). Koliko se sjecam da sam citao na nekim forumima kako su neki isli u trazenje po Hrvatskoj....sto opet ne znaci da se bas o njima i radilo u tom slucaju
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 11.10.2005, 21:31
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Zamisli, mozda cak i znam ko su ti austrijanci (ne mislim ovdje na sebe naravno ). Koliko se sjecam da sam citao na nekim forumima kako su neki isli u trazenje po Hrvatskoj....sto opet ne znaci da se bas o njima i radilo u tom slucaju
Ma da a ono "ove noći idem malo u đir" a drugi dan puf... tamo neki novčići... inače dobru metu su odabrali ali kao i u svakoj poštenoj "pucačini" što je nivo teži lakše se gine. Kad se sjetim koliko ću još potkova, motika i obruča od bačvi još iskopati po zapuštenim seoskim putevima- i šumama-đunglama dok ne odem na tako nešto...
Evo članka, jedva ispod 100KB bez slika..:-(
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg Untitled-4.jpg (62,9 KB, 76x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 11.10.2005, 21:42
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Ovu metu nisu sigurno sami odabrali. Pretpostavljam da je neko od starosjedilaca toga kraja njihov poznanik koji radi tamo, tako da ih je on i doveo na to mjesto. Inace oni su dosta strasivi sto se tice podrucja bivse YU jer misle da su svugdje zakopane mine i sl.
Nego sta mislis koliko vrijedi ovaj pronalazak ?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 11.10.2005, 23:17
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
1000 komada bude izmedju 2 - 3 kg tezine / cena na e- bay'u se krece izmedju 0,50 - 5 e pa komadu , moze se otprilike to i izracunati , problem je sto i arheolozi i mediji to kasnije toliko uvelicaju dok ne dodju do nekakvih astronomskih suma i vrednosti , nakon cega obican citalac dnevnih novina misli da je Hrvatska , Bosna ili Srbija najbogatija na celom svetu sto se tice tih stvari / Ja to Nazivam Manipulaciom ili Ispiranjem Mozga
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 11.10.2005, 23:41
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Da da, jos kada se uzme da je dosta bronze u pitanju, koja je lezala jedna pored druge i koja je bila slijepljena izmedju sebe..... . Ono nekoliko kg denara necemo ni spominjati jer sta je desetak kg denara...to mu dodje samo oko 3000 komada, cija cijena kada bi se kupovali kod nekog nuizmaticara bila oko 120 evra po komadu....sto bi iznijelo oko 4.000.000 evra....zatim onih 90-ak kg bronze....ako uzmemo da se radi o 4 i 5-om vijeku onda bi to bila neka sitna bronza cija je tezina oko 2 grama....sto bi iznijelo da se radi o nekih 50-ak hiljada komada...ukljucujuci prodajne cijene kod numizmaticara...koje se krecu i do 70 Evra za dobro ocuvan komad....to bi onda iznijelo jos nekih 3.500.000 evra....dodamo li na to onih par nebitnih srebrnih tanjircica.... ala sam ga zapetljao....nema veze, ja bih njima za sve to dao moj auto
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 12.10.2005, 00:03
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Vumi
Ovu metu nisu sigurno sami odabrali. Pretpostavljam da je neko od starosjedilaca toga kraja njihov poznanik koji radi tamo, tako da ih je on i doveo na to mjesto. Inace oni su dosta strasivi sto se tice podrucja bivse YU jer misle da su svugdje zakopane mine i sl.
Nego sta mislis koliko vrijedi ovaj pronalazak ?
Bo,, nemam pojma, ali recimo da svaki je težak prosječno 4g i da ima 100000g onda je to 25000 komada neka je srednja vrijednost 50$ oko
1 250 000$ malo podataka ima u članku.

Jel imaju detektor ili nemaju, pa valjda im može naći onih par grama aluminija u inicijalnoj kapisli... a nek se malo potrude malo...
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 12.10.2005, 00:11
Oto
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Miki
1000 komada bude izmedju 2 - 3 kg tezine / cena na e- obican citalac dnevnih novina misli da je Hrvatska , Bosna ili Srbija najbogatija na celom svetu sto se tice tih stvari / Ja to Nazivam Manipulaciom ili Ispiranjem Mozga
Kako nije, ne bi oni bez veze pokupovali u RH BiH i S sto se kupiti može a to što su novinari nepismeni to je opće poznata stvar.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 12.10.2005, 10:12
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Da da sve te maste su zaista fine ali mi nismo i ne predstavljamo ovde nijednu Numizmaticku kucu niti imamo u posed svoju Aukcionarsku kucu ( gde zaista dolaze do tih cena ) , mi smo obicni smrtnici koji se trude da izvucu od tih Kataloskih cena makar 1/3 ( sto je veoma - veoma redak slucaj ) , Vumi znacilo bi to da za onih tvojih 15 -tak Folisa trazis 1000 eura ? Pa Ljudi ne moze za 1000 folisa da dobiju AMA BAS NIGDE TOLIKO ! ! ! Trebalo bi vec jednom da se razgranici to sa Kataloskim Astronomskim Cenama I onim realnim cenama , bez sumnje da u toj nadjenoj gomili od 30kg ima i takvih kapitalaca koji bi otisli i za 1000 e pa cak i za 10000e ( Denara nema iz 4 i 5 veka - moze biti samo Siliqua , Miliarense ) ali se ovde pre svega govori o Kilazi , osim toga Srebro bi i onako zavrsilo preko bare ( najverovatnije u Sotheby's ) ) ! / Svi ovde znamo da se roba sa Balkana na velike kolicine nabavlja za 30 - 50 centi po komadu ,pogotovu takva gde je puno folisa , to nije nikakva tajna - cak je i ovde na forumu pocetkom ove godine neko pisao da je nabavlja iz Madjarske po ceni od 75centi . Razmislite malo ! Kada bi zaista tako bilo to bi znacilo smo Vecina nas ovde na Forumu Milioneri ( a da to nismo ni znali ) stim sto bi Vumi i Oto usli u Kategoriju Milijardera , da ne pricamo o nekim drugima za koje pouzdano znam da imaju veoma bogate kolekcije ali jednostavno nemaju gde da prodaju a i ako nadju nekog kupca nemogu da se pogode oko 50 eura , e to je realnost ! Nemogu bre da cutim , morao sam ovo da kazem , ovaj hobi je veoma tesko isplativ , preksinoc sam iskopao 100 rupa i kuci dosao sa 30 pampura 3 poklopca za konzerve 2 muska dugmeta i 1 zensko zatim je tu bila i 1 velika olovna kugla i nekoliko nepoznatih metalnih delova , ufff moram se smejati--- hahaha

Promijenjeno od Miki (12.10.2005 u 10:22 sati)
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Istorijat novca Srbije,Crne Gore i Jugoslavije rammstein Novac 8 04.03.2007 18:50


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!