Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 28.06.2011, 09:12
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
A slazem se Avgustom da nije sluzila za vezivanje,jer u to vreme pa i sad je nepotreban luksuz jer su mogli da pobiju kocic gde su hteli da vezu stoku.nisam je raskopavo u nameri da je ne ostetim tako da mi po malo lici i na cauru(alka je sluzila da se provuce stangla i da se odnese do mesta zbog nepristupacnosti)
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 28.06.2011, 10:06
Jova82
Gost
 
prilozi: n/a
ti moram da si iz grada cim ne znas sta je spentla za klin ja takvih imam na kilo i naravno sve funkionalne
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 28.06.2011, 16:57
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Marko, ako ''doneseš'', uslikaš i pokažeš ovaj ''dokaz'' kojim si me pošteno zaintrigirao , moja teorija o ''Troji'' postat će još više neoboriva. Daj mi sliku da ju bubnem tamo... gdje mi nedostaje u knjizi. Treba mi samo video dokaz. Savjetujem ti da mjesto pronalaska alke (ako zaista postoji) sačuvaš, ili obavijestiš vlasti, zbog eventualne devastacije ili krađe zlonamijernih huligana...
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 28.06.2011, 19:00
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
Kazem vam da je trenutno nemoguce doci do nje,pricali su mi ljudi koji su isli u pecurke da su nalazili alke(znaci ima ih vise na tom potezu)Zamolicu ih da mi pokazu mozda nije to ta na koju sam ja naisao.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 28.06.2011, 23:05
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Rođo, bojim se da će ti ostati rupa u knjizi. Mnogi su vidjeli alke i zaboravili poslikati. Neki se kunu da su poslikali, ali nakon razvijanja filma netragom su nestale.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 29.06.2011, 01:13
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Grga Prikažite prilog
Marko, ako ''doneseš'', uslikaš i pokažeš ovaj ''dokaz'' kojim si me pošteno zaintrigirao , moja teorija o ''Troji'' postat će još više neoboriva. Daj mi sliku da ju bubnem tamo... gdje mi nedostaje u knjizi. Treba mi samo video dokaz. Savjetujem ti da mjesto pronalaska alke (ako zaista postoji) sačuvaš, ili obavijestiš vlasti, zbog eventualne devastacije ili krađe zlonamijernih huligana...

ako mislis da se radi a brodovskim alkama cisto sumnjam da je decko video tolike alke u steni
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 29.06.2011, 01:19
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
Rođo, bojim se da će ti ostati rupa u knjizi. Mnogi su vidjeli alke i zaboravili poslikati. Neki se kunu da su poslikali, ali nakon razvijanja filma netragom su nestale.

jedini ja cu ih poslikati... a poslikacu i potkovice od ispod
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 29.06.2011, 08:53
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
Sad ste me bacili u vatru,moracu da nadjem nekog da me odvede sto pre.
Jedan covek mi je rekao da su alke od geometarskih caura drugi bas to da su sluzile za camce kao pristaniste(sto je meni malo neverovatno stim da se nalaze na preko 300 M nadmorske visine
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 29.06.2011, 18:42
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Ista prica postoji i kod mene u Bosni, u jednom susjednom mjestu kazu da na vrhu brda postoji ogromna alka, ja je nisam vidio a ne znam nikoga ko bi to mogao potvrditi. U potoku koji se slijeva sa toga brda, danas je moguce pronaci ogroman broj morskih okamanjenih skoljki, puzeva, korala i sl. Bice da je to jos za vrijeme panonskog mora. Kada bi se okolina prekopavala, mozda bi se pronasao i kakav brod ili camac iz toga vremena .
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 29.06.2011, 19:22
Jova82
Gost
 
prilozi: n/a
verovatno se nojeva barka zaglavila na tom brdu u bosni tj verovatno je bila vezana za tu ogromnu alku
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Gvozdene alke na vrhovima planina Marisav Priče...legende...itd 20 04.02.2008 10:18


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!