Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 06.10.2011, 20:45
Igor
Gost
 
prilozi: n/a
Grozdanin grob

opis za GROZDIN GROB
Opis za Grozdin grob jasam ostavia u svaki plan 40 knjige tacno ali nikoj ne znaje kudeje Grozdin grob.Onje u selo Matejevac Niska okolina,u selo pitaj kudeje dub drvo mnogo golemo pod njega ima krst malecak od bigurljiv kamen vidi mapu .Tamo na Petrovdan nose kolac 8 duse jasam tu zakopao,Grozdu i pare i to ovako:Kad otesmo pare od 9 pasa tosu karali ito svaki po 9 azne.Miga otesmo nas turci pojure a oni pobegose za pandiralo ja i sestra Grozda ostamo u Savine rovine.Grozda ode nju ubise turci aja je nosi i pare **** do dud itu odkud sunce iskopa grob do sam dud i u grob pare nasipa a vrz nji Grozdu pusti i odozgr 5 peda kamen i vreo krec zazida a preko zid ubavo popuni sa busovi i podjo da trazim drustvo a mene sretose turci i mene zarobe i uzmumi dnevni beleznik i vide dasu pare u Grozdin grob.Oni neznaju kudeje i oni traze a mene drustvo oslobodi i ja ima kaza dasu planovi kod Turci i oni pobise turci i uzmu plan aja vise nikom ne kaza i oni znaju po ona a ja po ova nadji mesto pa nosi pare a Grozdi digni spomen alalti pare ovo tije dosta ako si akalan aja necu da kazem nikom vise kraj.
Krum Ivanov iz Golemo Trnovo

Evo moja prva tema. Veliki pozdrav svima na forumu iz Nisa.
Sa ovaj opis otprilike sam tragao oko godinu dana,procesljao sam svaku brdo udubljenje ispupcenje,bio sam u katastar nosio rakiju sljivu dobru staru ali Savine rovine ih nema.Ima Savina dolina,Savina kotlina itd.Sto ovo pisem, pa hocu da kazem da sve to neko pisao iz ciste dosade ili smo mi malo vise zakasnili
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 06.10.2011, 20:51
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
uvijek je bilo besposlicara i uvijek ce ih biti.
bilo je vjerovatno istine u nekim pricama ali u 90 % slucaja je to masta.
daj Boze da se kakvo zlato nadje,pa makar to bio ja
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.



brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!