Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #41  
Staro 24.06.2013, 00:39
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
V vraceno na V
cekam sledecu verziju, pa ako ona bude ponudila nesto ozbiljno korisno onda ok, ako ne "dvojka "ce da radi i dalje...

i ta nova sonda ce isto tako biti neki promasaj to vec vidim, jer jednostavno nema sta novo i bolje da ponudi od ove koja vec postoji/28x34/

cccc, cudi me od XP-a da su posle onakvih uspeha kakve su postigli sa gmaxx, gmp i deusom, sebi dozvolili ovakve omaske...
odgoovorite sa citatom
  #42  
Staro 24.06.2013, 00:43
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
kad se neko ubezobrazi postane ohol ,slampav i onda se prave greske.
veliki je napredak i to sto su napravili DEUS tako da im to eksperimentisanje sigurno nije potrebno.
drz se sigurice i polako.
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku na prilogu
  #43  
Staro 24.06.2013, 09:00
Kele78
Gost
 
prilozi: n/a
Ma gde moz da bude nesto dobro kad se deli za DZ..stara poslovica
odgoovorite sa citatom
  #44  
Staro 24.06.2013, 11:45
Marko
Gost
 
prilozi: n/a
Nisu ni oni naivni,ako bi svake druge godine poboljsali Deusa updatom,vlasnici bi imali najbolju masinu u tom trenutku a sta je sa prodajom detektora?Mislim logički razmislite.Da se update plaća 200-300 evrica to bi bila druga priča.
odgoovorite sa citatom
  #45  
Staro 24.06.2013, 12:11
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Naspram cene nadogradnje smo dobili i kvalitet, to je otprilike to. Sada iz fabrike mogu da se hvale kako eto oni svoje kupce nagradjuju za kupovinu deusa besplatnim upgrade-om. Dobra reklama.
odgoovorite sa citatom
  #46  
Staro 24.06.2013, 12:33
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
Izgleda da se oni sa svojim kupcima zahebavaju....
Prvo je trebao da izadje Deus V 3.0...
i posle duzega vremena kad se rasproda odredjena kolicina detektora da se onda tek postavi Update V 3.0 i za ostale korisnike deusa koji imaju V 2.0.
Mislim da bi ovim redosledom sve funkcionisalo kako treba.
Ovako izbaciti prvo V 3 pa onda praviti nove deuse sa istim tim programom je za mene samo neka sala ili zahebancija ili pak neki test za tragace da bi proizvodjac video koliko deusa ima u radu
odgoovorite sa citatom
  #47  
Staro 24.06.2013, 15:33
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Prijatelju Nigrianvse, pogledaj malo po shopovima gdje se prodaju Deusi i vidi koja verzija se prodaje . Kada si radio update tvog starog Goldmaxxa onda nisi kukao sto nisu prvo poceli sa prodajom novih modela pa onda tek sa prodajom cipa sa novim softwerom . Ja htjedoh danas da isprobam deusa a kod nas samo sto snijeg ne pocne da pada, sa 36 na 12°C, blagi uzas .
Probao sam malo da cackam u stanu da vidim kako reaguje na stelovanja. Primjetio sam da je "Deus Fast" program dobio po usima i da mu tonovi nisu kao prije, nekako nisu cisti i priguseni su. Goldmaxx power ima jos uvijek iste tonove ali kada se vrijednosti "Audio response" i tona za zeljezo dovesu na odredjenu vrijednost. U slucaju da se Audio response poveca na najvisu vrijednost, tonovi su jako ostri ali je problem kada se recimo novcic nalazi jako blizu sonde, tada pocne da prekida i da se gubi ton, nesto kao "Overload". Notch funkcionise perfektno i u stanju je izbaciti bronzani novcic bez ikakvog kvrckanja tako da pretpostavljam da to isto radi sa bilo kojom vrijednosti provodljivosti. Diskriminator takodje radi i u stanju je diskriminisati srebrni privjesak bez ikakvih problema ali sam takodje primjetio da se lagano mijenja i ton promjenom jacine diskriminatora (nisam to primjecivao do sada). Sto se tice grafiskog pokazivaca za plemeniti i neplemeniti metal, bar u vazduhu radi i pokazuje kako treba (desna strana potkovice pokazuje obojeni metal a lijeva zeljezo). U slucaju da smanjite ton za zeljezo na "0" i sa zeljeznim predmetom drzite i jedan bronzani novcic, detektor nece davati nikakav signal za zeljezo dok ce grafika pokazivati signal i na lijevoj i na desnoj strani a ton ce davati samo za obojeni metal tj novcic. Naravno, ton ce biti isprekidan ali ce se mozda neko odluciti da akav signal i iskopa. Reakcija nije nesto posebno opomogla, jeste na najvecoj vrijednosti ali je zato daljina detekcije dosta opala. Sto se tice reakcije, njena veca vrijednost utice dosta na daljinu detekcije tako da je na jedan bronzani novcic promjera 3cm daljina detekcije varirala i do 5cm ako ne i vise. Na vrijednosti reakcije "0" detektor ima dosta vecu daljinu detekcije ali su zbog toga i signali nekako razvuceni sto se meni licno nije nikada dopadalo, tako da sam uvijek radio sa vrijednosti "2".
Posto nisam bio na terenu, vrijednosti "Notcha" u Ground Balansu (nova funkcija) nisam mogao provjeriti u vazduhu ne utice na detekciju. Sta sam jos primjetio (ili me usi varaju )? Da li je moguce da je frekvencija od 17,5xx bolja za detekciju sitnih srebrnjaka od frekvencije 17,7xx? Mijenjajuci vrijednost frekvencije primjetih da je to tako.
Mozda ste vi malo preuranili sa vracanjem programa na staru verziju a mozda i niste. Ja cu tek isprobati detektor na terenu pa cu onda odluciti sta da uradim. Jos nesto, ako se ne varam, detektor ne prikazuje istovremeno dva razlicita signala kao prije, da li se ja varam ili je to stvarno tako?
Znam da ovaj test u stanu ne pokazuje stvarno stanje kao sto je na terenu, ali sam samo htio vidjti kako se detektor ponasa pri promjeni stelovanja. Mislim da je ipak najbolje prebaciti na "Basic 1" i onda odraditi nekakav svoj program i njime onda raditi na terenu, naravno, uz stelovanje grounda direktno na terenu .
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #48  
Staro 24.06.2013, 16:06
miligor
Gost
 
prilozi: n/a
Nestao je program V2 sa sajta xp-a. Gde moze da se nadje?
odgoovorite sa citatom
  #49  
Staro 24.06.2013, 16:18
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
da li je to promisljena akcija XP-a? izbaci novi update,dok ga svi skidaju i isprobavaju povuci V2 i onda sta je tu je....samo ne znam koja je svrha toga?
odgoovorite sa citatom
  #50  
Staro 24.06.2013, 17:52
Korisnička slika od banebeograd
banebeograd banebeograd je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 21.03.2006
mjesto: Srbistanski tamni vilajet
prilozi: 993
Zahvaljivao se: 19
Dobio je 42 zahvalnice(a/u) za 30 priloga
Citat:
citat od miligor Prikažite prilog
Nestao je program V2 sa sajta xp-a. Gde moze da se nadje?
nije nestala verzija V2 ,
ta je opcija ostala zapisana i samo treba da je aktiviras ponovo tako sto odradjudjes update normalno ali umesto V3 izaberes V2 u padajucem meniju kod updatovanja...
ne znam da li sam bas bio jasan,
jednostavno kreni u proces novog updatovanja i kad dodje do prozorcica gde te pitaju koju opciju hoces ti samo misem pomeri malo i dobices i opciju za V2
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku banebeograd na prilogu
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Deus Jevus XP 11 01.08.2012 10:44
Xp deus Goran XP 13 20.08.2011 16:05
Test Deus kratki XP 3 09.01.2011 20:11
XP Deus kratki XP 3 08.01.2011 17:19


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!