Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #131  
Staro 27.01.2007, 18:16
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Citat:
citat od Enigma
kunem se Bitkom
Nemoj misliti da te zezam ali me stvarno zanima znacenje ove rijeci. Da li ta rijec mozda ima isto znacenje kao i postojanje (biti = postojati = zivjeti), sto bi se opet moglo shvatiti da se kunes svojim zivotom?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #132  
Staro 27.01.2007, 20:25
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pdragan
ne ali mislim stvarno ???? rami ti onda one tvoje planove sto si skupljao ceo zivot jednostavno baci .a bas me zanima dali takvih prica o blagu ima jos negde osim u srbiji ????
dragane ja svoje planove normalno da necu baciti,ali normalno da ih necu ni ovde na forumu stavljati kao sto se to u nekim prilozima radilo gore,stavljale se skice i mape pa cak neke i sveze nacrtane jos u boji.Mislim sta reci na sve to.Javna je tajna.da se na trzistu danas dole kod nas i u Bugarskoj prodaju planovi i mape sa zakopanim blagom popa Martina,kao sto je enigma rekao odes na pijac ili buvljak i kupi covek sebi jednu mapu,cak i na internetu postoji jedna mapa sa zakopanim blagom koju ja mislim austrijanci prodaju za 300e,mislim da sam je negde ovde na forumu bas stavio,normalno ne radi se o martinu,vec o nekom drugom.I sta reci covek na sve to.Sto se tice prica svaka zemlja svaka nacija ima neku svoju pricu,legendu.Mislim dobro sad gledano sa jedne druge strane mi smo sto se tice toga daleko napredniji.
odgoovorite sa citatom
  #133  
Staro 27.01.2007, 20:43
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od rajan
nisu oni od turaka samo otimali, oni su otimali i od naroda (seljaka) hranu.
rajan ne bih se slozio sa tvojom tvrdnjom da su od seljaka i od naroda krali samo hranu,savremena kriminalistika i istorija potvrdjuju drugacije,naravno ova moja tvrdnja se odnosi na stvarne hajduke koji su kao sto sam rekao poznati i istoriji i kriminalistici.
odgoovorite sa citatom
  #134  
Staro 28.01.2007, 00:22
rammstein
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pdragan
I opet kazem da su ovo price i "legende" ako se nekome ne svidjaju ove price ,misli da su naduvane,izmisljenen ,glupe,blesave ,molio bih doticne ako hoce da ih citaju nek ih citaju ali ne i da ismejava ili da pravi od nas budale jer verujemo u tako nesto ili volimo da se konsultujemo i pokusavamo resiti neku zagonetku,znak ili mapu.Mislim da ce se doticna gospoda sama prepoznati da ne moram da ih imenujem.pozdrav "ludi istrazivac" pdragan
Dragane slazem se sa tobom sta si napisao,ali samo delimicno.
Kao prvo svako misljenje sagovornika treba postovati,bez obzira kakvo to misljenje izgledalo,i ne treba se zbog toga ljutiti.
Kao drugo o kakvim se to kartama ovde radi,cije zagonetke mi pokusavamo resiti.
Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #135  
Staro 28.01.2007, 10:04
insomnik2000
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Milica
Zamolila bih Dragana da kaze o kojoj se Jelasnici radi(mozda ona u blizini Surdulice ili neka druga?).
Nishka
idesh putem prema pirotu
stignesh do banje
skrenesh prema banji
al ne idesh skroz na tamo vec skrecesh levo

zaobilazni put, odnosno Carigradski Drum prolazi kroz jelashnicu
ako si ishla u tom pravcu dok je radjeno proshirivanje tunela u klisuri sigurno si vidla...

e, vumi
a shto nije telo da mi poshalje shifru na mail?

vrana ovde...
odgoovorite sa citatom
  #136  
Staro 28.01.2007, 10:07
insomnik2000
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od max-fred
Potpuno se slazem sa tobom kolega pdragan, ne bi bilo u redu da mi velika vecina korisnika ovog foruma samo svracamo na ovu temu i citamo o planovima, mapama i zivotu velikog hajduckog vodje Popa Martina. Ovih dana sam nabavio jedan opis Popa Martina a on glasi:

X220 knjizno verno i tacno pismo i opis glavni od Jelasnicu pecinu.
Ajde u selo Jelasnicu,pojas Niski. Podji od Nis sa desnu stranu Nisavu prav Suvu planinu. Pitaj za to selo, ajde uz reku ima da iskocis na kraj selo i tu ima vodenica i manastir Sveti Arandjel Rimski. Od manastir vidi se uvis na desnu stranu pecina i na stenu ima znaci kavo dupke, poznava se dok je vek i svet. I na pecinu u vr ima kuka visi i greda popreceno. Ajde u pecinu, kad se ukacis tavno je, upali svecu i od kraj meri dvanajes koraka napred i stani, ajde levo. Ima uvala raskopaj nju ima ploca sa znak. Prevrni nju al pazi dole ima puska sva u srmu. Ajde unutra ima pecina. Na sred nju dvanajes tarancuga od kozu ovnovsku puni sa zlato,lire. A pred vrata sanik kostadinke. One su za manastir. Ovde KURBAN neka je samo dobar junak pa alal od mene i od celu tajvu. Ako si veran nosi ako nisi ne javljaj se. Ako nisi nema ni glavu da odneses dom ako prevaris brata ili drugara i ako nisi bratu zaklet na sol i leb, ako si zaklet da prevaris neces ni dan da stignes tvoja glava ce otide. Sej dobro i ne boj se sej zlo nadaj se. I nasa pisma ne prodavaj prokleta je para koju uzmes. Ovo je kraj i od ovo drugi opis nema ni jedan. Ni jedan nije veran osim ovaj i ajduk istina je.
Martin Himovic
pa u pravu je... mada ne plashi se, niko ovde nece da ostavi mapu s blagom il su izmishljene il su ispraznjene...

il neko trazi neku sitnicu
koja mu fali
da bi skapiro

ja dosho s jednom radikalnom teorijom
i niko se nije slozio s njom 8-)

pa da ne bi zasmejavo posetioce
ono shto nadjem u istorijskom shtivu
a da odgovara
zadrzacu za sebe


a mape i textove nemam
cute ovi moji palanchani i okolina...
odgoovorite sa citatom
  #137  
Staro 28.01.2007, 10:11
insomnik2000
Gost
 
prilozi: n/a
a ni za ovaj nalog mi nije stigo mail
proveri dal ti to radi...

il je iskljucheno, shta ja znam...

al ako moesh, poshalji mi shifru za Crow na mail
bila je neka generisana... kad sam papuanac pa je nisam odma promenio
odgoovorite sa citatom
  #138  
Staro 28.01.2007, 11:01
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.897
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Obicno niko ne gleda i ne cita ono sto mu se prilikom registracije pojavljuje. Nakon toga pocinju pitanja tipa: "Zasto se ne mogu registrirati i sl?" Nakon toga slijede pitanja sta da se radi i moze li se rucno sve to odraditi. Ovakve se stvari desavaju ne samo ovdje vec svagdje gdje se treba registrirati. Ne razumijem gdje se to svi zure i ne obracaju paznju na ono na sta u stvari treba da paze da poslije nebi dolazilo do ovakvih stvari?
@insomnik2000
Sta i koga ja sada treba da ukljucim- tebe ili "Crow"-a...nije mi bas najjasnije???
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #139  
Staro 28.01.2007, 13:28
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od Vumi
Nemoj misliti da te zezam ali me stvarno zanima znacenje ove rijeci. Da li ta rijec mozda ima isto znacenje kao i postojanje (biti = postojati = zivjeti), sto bi se opet moglo shvatiti da se kunes svojim zivotom?
Vumi na dobrom si putu, Život je samo mali bitkovni titraj.
odgoovorite sa citatom
  #140  
Staro 28.01.2007, 13:59
insomnik2000
Gost
 
prilozi: n/a
ma ja sam Crow
zaboravio sam shifru
a nije mi stigla na mail

ovaj nalog mi ne treba,
trebao mi da prijavim ovaj problem
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Porodicno blago Vumi Priče...legende...itd 8 15.11.2007 17:11
Zidovarsko blago rammstein Zanimljivosti 2 16.06.2007 14:50
Blago Cara Lazara lovac Priče...legende...itd 13 19.05.2006 19:18
Tracansko blago rammstein Zanimljivosti 5 07.02.2006 21:40


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!