Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > H O B B Y > Priče...legende...itd
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Priče...legende...itd Ovdje možete unositi razne priče, legende i sl. koje ste negdje čuli ili pročitali...!!!

Odgovor
 
Teme - opcije
  #291  
Staro 12.04.2008, 03:30
Korisnička slika od rajan
rajan rajan je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.06.2006
mjesto: o Pirote mOj kraj Nisave
prilozi: 133
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
Citat:
citat od oskar Prikažite prilog
Pozdrav svima! Odskora sam pročitao ove vaše priče oko "smokove dupke", ima tu raznih verzija, izmedju ostalog koje su i meni poznate.
Pošto živimu tom kraju, konkretno u Dimitrovgradu, otprilike su mi poznata sva ova nagadjanja. Pojedini članovi dosta lutaju sa pričama, ali ima tu dosta sličnosti, ali i odstupanja.
Selo odakle potičem je Kusa Vrana, blizu Poganovskog manastira i Zvonačke banje. Planine za koje se govori i koje sam video na slikama, jesu Vlaška planina i planina Greben. Izmedju njih prolazi reka Jerma.
Ako ima nekih interesenata, koji dolaze prema ovom kraju, mogu im biti lični vodič. By the way bugarin sam po nacionalnosti i mogu dosta toga da pomognem oko bugarskog jezika.
Možda je ova tema otišla u zastarelost, ali evo za početak toliko od mene.
jel znas nesta konkretno na "lokalitetu" zemljak?
u opisima zajebanciju predstavlja turski jezik bugarski je macji kasaj
__________________
док не пробам лава,за мене је свиња краљ животиња!
odgoovorite sa citatom
  #292  
Staro 12.04.2008, 23:31
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

Citat:
citat od oskar Prikažite prilog
Pozdrav svima! Odskora sam pročitao ove vaše priče oko "smokove dupke", ima tu raznih verzija, izmedju ostalog koje su i meni poznate.
Pošto živimu tom kraju, konkretno u Dimitrovgradu, otprilike su mi poznata sva ova nagadjanja. Pojedini članovi dosta lutaju sa pričama, ali ima tu dosta sličnosti, ali i odstupanja.
Selo odakle potičem je Kusa Vrana, blizu Poganovskog manastira i Zvonačke banje. Planine za koje se govori i koje sam video na slikama, jesu Vlaška planina i planina Greben. Izmedju njih prolazi reka Jerma.
Ako ima nekih interesenata, koji dolaze prema ovom kraju, mogu im biti lični vodič. By the way bugarin sam po nacionalnosti i mogu dosta toga da pomognem oko bugarskog jezika.
Možda je ova tema otišla u zastarelost, ali evo za početak toliko od mene.
Zdravo oskar.Mogli bi ja ti i Rajan nesto konkretno da ucinimo.samo treba da se vidimo.Ja mislim da prodjes selo trnski odorovci pa ispred mosta ides desno
odgoovorite sa citatom
  #293  
Staro 13.04.2008, 14:36
oskar
Gost
 
prilozi: n/a
Antika- Za te pećine o kojima govoriš, nisam siguran na šta misliš, ali moguće da je to "Peterlaška pećina", koja je na petnaestak km od Dim-grada. Bila je pod pokroviteljstvom države i kolko ja znam bilo je tu nekih priča o njenoj zaštiti, ali kako je država otišla u k..., tako je i sa tom pećinom prestala priča. Taj lokalitet ne poznajem dobro, jer je to u suprotnom smeru od mesta gde se naslućuje "smokova dupka". Selo Petrlaš po kome pećina nosi naziv, jeste u delu koji se zove "Zabrđe".

A reon uz klisuru reke Jerme je u suprotnom smeru i zove se "Burel" i "Derekul".

Rajan- Turski..uh! Teško!!! Znam samo da napsujem na turski, jer sam to naučio zbog granice

Ljuba- Put iza Trnskih Odorovca, ispred mosta za Zvonačku Banju, koji skreće desno, jeste put koji vodi prema mom selu, a to je Kusa Vrana. Šta s tim?
odgoovorite sa citatom
  #294  
Staro 13.04.2008, 17:54
Spencer
Gost
 
prilozi: n/a
Petrlaška pećina je PRAZNA...
Ko ne veruje, neka proveri...
By the way...dobrovoljac za taj kraj?
odgoovorite sa citatom
  #295  
Staro 13.04.2008, 21:24
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
citat

Citat:
citat od oskar Prikažite prilog
Antika- Za te pećine o kojima govoriš, nisam siguran na šta misliš, ali moguće da je to "Peterlaška pećina", koja je na petnaestak km od Dim-grada. Bila je pod pokroviteljstvom države i kolko ja znam bilo je tu nekih priča o njenoj zaštiti, ali kako je država otišla u k..., tako je i sa tom pećinom prestala priča. Taj lokalitet ne poznajem dobro, jer je to u suprotnom smeru od mesta gde se naslućuje "smokova dupka". Selo Petrlaš po kome pećina nosi naziv, jeste u delu koji se zove "Zabrđe".

A reon uz klisuru reke Jerme je u suprotnom smeru i zove se "Burel" i "Derekul".

Rajan- Turski..uh! Teško!!! Znam samo da napsujem na turski, jer sam to naučio zbog granice

Ljuba- Put iza Trnskih Odorovca, ispred mosta za Zvonačku Banju, koji skreće desno, jeste put koji vodi prema mom selu, a to je Kusa Vrana. Šta s tim?
Samo te podsećam da sam i ja iz tih krajeva
odgoovorite sa citatom
  #296  
Staro 13.04.2008, 21:35
Korisnička slika od rajan
rajan rajan je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 14.06.2006
mjesto: o Pirote mOj kraj Nisave
prilozi: 133
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 0 zahvalnice(a/u) za 0 priloga
sve smo zemljaci a moze i spencer snama na cist vazduh
__________________
док не пробам лава,за мене је свиња краљ животиња!
odgoovorite sa citatom
  #297  
Staro 13.04.2008, 22:14
Spencer
Gost
 
prilozi: n/a
Da, osim što za razliku od vas - ja nemam aparaturu, nego samo tako poneke informacije i volju za hodanjem...
odgoovorite sa citatom
  #298  
Staro 14.04.2008, 00:08
Antika
Gost
 
prilozi: n/a
dobrovoljac

ja sam dobrovoljac
samo mi obaveze ne daju... trenutno sam bas zauzaet drugim stvarima...pa cim budem mogao, mozemo se dogovoriti! I koliko se ja secam, deda mi je pominjao nesto oko pecina, a ne pecine...pitacu ga cim se cujemo, posto nismo iz istog mesta...
odgoovorite sa citatom
  #299  
Staro 14.04.2008, 13:13
Spencer
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Antika Prikažite prilog
ja sam dobrovoljac
samo mi obaveze ne daju... trenutno sam bas zauzaet drugim stvarima...pa cim budem mogao, mozemo se dogovoriti! I koliko se ja secam, deda mi je pominjao nesto oko pecina, a ne pecine...pitacu ga cim se cujemo, posto nismo iz istog mesta...
Da, bio sam tamo, znam gde je...jako lepo mesto... Čisto sam išao da vidim čega ima... I ima...
Kao što kažem, nemam aparaturu, nego samo volju, njuh i nešto znanja...
odgoovorite sa citatom
  #300  
Staro 14.04.2008, 13:22
Antika
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Spencer Prikažite prilog
Da, bio sam tamo, znam gde je...jako lepo mesto... Čisto sam išao da vidim čega ima... I ima...
Kao što kažem, nemam aparaturu, nego samo volju, njuh i nešto znanja...
Ja sam bio kao klinac tamo, imao sam 4 godina
Tako da se i ne secam bas mesta...Ali imam ogromnu zelju da idem ponovo, pa ako si za Spencer cim nam obaveze dozvole, mozemo se dogovoriti da se vidimo...
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Porodicno blago Vumi Priče...legende...itd 8 15.11.2007 18:11
Zidovarsko blago rammstein Zanimljivosti 2 16.06.2007 15:50
Blago Cara Lazara lovac Priče...legende...itd 13 19.05.2006 20:18
Tracansko blago rammstein Zanimljivosti 5 07.02.2006 22:40


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!