Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Praistorija
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Praistorija Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 17.10.2013, 21:21
Korisnička slika od Banatski šetač
Banatski šetač Banatski šetač je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 05.12.2011
mjesto: Menjam se da me ne promene!
Starost: 50
prilozi: 667
Zahvaljivao se: 106
Dobio je 165 zahvalnice(a/u) za 67 priloga
ruski megaliti

Pošto banatski paori nemaju nameru da skidaju kukuruz, gledamo u tuđe atare )

http://beforeitsnews.com/beyond-scie...s-2440682.html
odgoovorite sa citatom
3 x *Hvala* korisniku Banatski šetač za ovaj prilog:
  #2  
Staro 17.10.2013, 22:03
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Interesantno je kako su napravili idealno okrugle rupe u ovim gromadama, u to vreme ni malo lak posao.
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 17.10.2013, 22:05
Korisnička slika od KUPAč
KUPAč KUPAč je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 01.05.2011
prilozi: 406
Zahvaljivao se: 67
Dobio je 214 zahvalnice(a/u) za 115 priloga
Malo su samo u naslovu pretjerali, ne znam od kuda im starost od 20.000 godina.
No obzirom da je riječ o internet portalu, ne bi me čudilo i da piše da su ih sagradili vanzemaljci.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 17.10.2013, 22:07
Korisnička slika od KUPAč
KUPAč KUPAč je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 01.05.2011
prilozi: 406
Zahvaljivao se: 67
Dobio je 214 zahvalnice(a/u) za 115 priloga
Citat:
citat od kratki Prikažite prilog
Interesantno je kako su napravili idealno okrugle rupe u ovim gromadama, u to vreme ni malo lak posao.
Mi te stvari promatramo da našeg današnjeg pojma vremena i uloženog truda.
Tada je vrijeme imalo jednu drugu kategoriju, i nije bilo neobično uložiti mjesece pa i godine rada u neku svrhu.
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 18.10.2013, 01:15
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
Ma koga zanimaju te starudije? Amerikanci ce napraviti 100x bolje i novije od betona i visokoelasticnog celika
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 23.10.2013, 23:42
Korisnička slika od Dagrish
Dagrish Dagrish je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 11.11.2009
mjesto: Bačka ravnica
Starost: 43
prilozi: 336
Zahvaljivao se: 41
Dobio je 21 zahvalnice(a/u) za 13 priloga
Citat:
citat od KUPAč Prikažite prilog
Malo su samo u naslovu pretjerali, ne znam od kuda im starost od 20.000 godina.
No obzirom da je riječ o internet portalu, ne bi me čudilo i da piše da su ih sagradili vanzemaljci.
Mnogo mi ne znamo o drevnom čoveku i o tome šta i koliko je mogao da napravi... Oni kameni blokovi sa slika su savršeno uklopljeni i za današnje standarde (kao da ih je neka neznana sila uklapala - vanzemaljci?). Ne zvuči nimalo čudno da je u veoma dalekoj prošlosti bilo (kao i danas) uspona i padova civilizacije, a savremena arheologija sve to stavlja u isti koš (primera radi, ruševine Gobekli Tepe-a u Turskoj stavljaju u neolit, a po nezvaničnim tvrđenjima stare su 11000 god). Nije nelogično pretpostaviti da su paralelno egzistirale razvijene i primitivne (po modernim standardima) kulture. Možda je paleolit bio vreme postojanja kultura nomada sakupljača nastalih od starih propalih civilizacija, znanje je zaboravljeno, pa je čovek bio primoran da ponovo uči... i da se muči, pa opet da propada... i tako u krug...
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 24.10.2013, 17:13
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Skoro sam negdje citao o nekom istrazivacu u Juznoj Americi koji je isao tragom nekakve biljke koja omeksava kamen. Domoroci su mu pricali price kako jedna vrsta ptice Vodomara, pravi gnijezda u cistoj stijeni i to buseci je kljunom. Navodno te ptice donose nekakvo lisce i njime trljaju po kamenu i nakon toga kljunom kopaju udubljenja u istom. Sve ovo se ponavlja tako dugo dok ta ptica ne iskopa savrseno pravilnu rupu u kamenu. Na osnovu ovakvih stvari doticni pretpostavlja da su i piramide sagradjenje na isti nacin tj da su pravljeni kalupi na licu mjesta u koje se "ubacivao" tako omeksan kamen koji je stvrdjavao na licu mjesta

Evo, pronadjoh gdje sam to procitao pa koga zanima neka cita
KLIKNI OVDJE
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 24.10.2013, 23:59
Korisnička slika od apostata
apostata apostata je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 22.02.2008
prilozi: 1.319
Zahvaljivao se: 602
Dobio je 1.524 zahvalnice(a/u) za 400 priloga
Fantazija

Naucnici kazu da se moderni covek nije promenio, u fizickom i mentalnom sklopu, u poslednjih 50 000 godina. Drugim recima, danas nismo nista pametniji nego u doba neolita ili jos mnogo pre toga, ali smo zato hendikepirani otudjenjem od prirode i logickog nacina razmisljanja. Covek praistorije nije mogao da se pouzda u resenja na dlanu sa Interneta i morao je da nadje neko prakticno resenje, u cemu je i uspevao. Secam se jednog od poslednjih intervjua sa akademikom Srejovicem u kojem je tema bila simbolika oblutka i gde je Srejovic, na sebi svojstven i nadahnut nacin, pricao o neolitskom coveku, zavrsivsi pricu metaforickom pretpostavkom da je covek kamenog doba mogao da nadje nacin da stigne i na Mesec, samo da je to zeleo.
U to lako mozemo da se uverimo, pocevsi od malih stvari poput perforacije kamene sekire (danas kad znamo resenje, to izgleda sasvim logicno), do velicanstvenih arhitektonskih poduhvata, kojima danasnja tehnoloska nauka jos uvek ne nalazi objasnjenje (tehnika je odavno krenula sasvim drugim putem), ali to nikako ne znaci da je to odmah delo natprirodnih sila ili vanzemaljaca.
Neko ce reci da nemam dokaza, ali za tvrdnje bez dokaza koje plasiraju zagovornici teorije o vanzemaljcima, ni meni ne trebaju dokazi, zar ne?!

Mozda su neke piramide i napravljene livenjem kamena u kalupima, recimo Osmanagicove bosanske piramide
__________________
IDI KUD TE SRCE VODI
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Ruski novcic pike.sch Novac 3 02.03.2008 23:51
Megaliti Pretorijanac Praistorija 6 30.08.2007 12:07
Ruski detektori baki022 Vrste i namjena 1 25.03.2007 22:57
Ruski detektori???? Neconi Vrste i namjena 5 21.03.2006 16:18


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!