Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena > Minelab
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Minelab Svi minelabovi modeli

Odgovor
 
Teme - opcije
  #21  
Staro 20.10.2009, 17:59
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od agrippa Prikažite prilog
Znaci da si ti radio u multintonskom modu na exporeru? Vidim da neki ipak preporucuju 4tonski mod na netu ? pa sam od starta batalio multiton
Na spectrumu sam od samog pocetka radio u mixedmodu i dobro znam prednosti kada detektor svira na sve ,ovde pokusavam da povecanjem tresholda napravim nesto slicno . Kada mi se treshold prekine a ne svirne da je pozitivna meta tada malo razgnem zemlju da proverim da nije slucajno nesto dublje i ako detektor i dalje cuti znam da je ferit(tj ono sto sam diskriminisao na ekranu)
bas tako,ja recimo imam teren gde hvata ferit na 20cm./ od zemlje i treshold skoro da ga vise i ne cujem od toliko ferita.u ovom slucaju aparat je corav,skoro neupotrebljiv,takav je bio explorer,dfx je bolje odradio posao ali je plitak da denar vidi samo do 5cm.sada sa ovim aparatom mogu ga vaditi i na 20cm.
sustina je kako aparat tretira ove smetnje od ferita.
i kao prvo pravilo,najbolje je da radis u modu koji tebi odgovara,ja sam radio u "motion" modu znaci samo klizim sondom preko mete i on zuji kao na whites na pinpoint.mozda tebi vise odgovara da mases sondom,to moras vremenom da vezbas i da vidis sta se desava,aparat ti sve prica ti samo treba da naucis njegove reci-za par dana to neces moci sigurno
odgoovorite sa citatom
  #22  
Staro 20.10.2009, 18:11
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od tragac78 Prikažite prilog
Zato sam i reko da gledam displej da ne bi kopao 100 rupa za jedan novčić Inače praktikujem da kopam i na malo sumnjive signale.Pod diskiminacijom na pojedinim terenima ne bi više ni jednom zazujao aparat,takve terene ja imam stoga isključim svu diskriminaciju i redom zvoni.A volim da nadjem i poneku strelicu i koplje koje bi mi(i sigurno je) pod disc. sigurno promaklo.A na novim terenima uključim i ja diskriminator da bi brže prošo veću površinu,to stoji.
nisam expert za aparate,ali ako ti ispricam pricu mozda ces shvatiti sustinu.
postoji jedan teren koji je bio relativno bogat,ociscen je do 0.pa su dolazili jos jaci aparati, i oni su vadili jos dosta robe, e sad je ostalo samo gvozdje .
medjutim,dolazi jedan stari lisac,nebitno kojim detektorom(srednje klase),i pocne da kopa na gvozdje.
svaka druga,treca meta je bio denar ili folis.kasn ije kad smo popricali,objasnio mi je sta se desava,desava se da se pomera faza ili u prvodu nula,ako je zemlja sa puno ferita i tako da denar koji se registruje u plusu,na normalnom zemljistu,ovde se pomera u minusu.
tako da ja od tada,na svakom jacem terenu,ne preskacem ni ekser,nego cistim redom
odgoovorite sa citatom
  #23  
Staro 20.10.2009, 19:28
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pdragan Prikažite prilog
nisam expert za aparate,ali ako ti ispricam pricu mozda ces shvatiti sustinu.
postoji jedan teren koji je bio relativno bogat,ociscen je do 0.pa su dolazili jos jaci aparati, i oni su vadili jos dosta robe, e sad je ostalo samo gvozdje .
medjutim,dolazi jedan stari lisac,nebitno kojim detektorom(srednje klase),i pocne da kopa na gvozdje.
svaka druga,treca meta je bio denar ili folis.kasn ije kad smo popricali,objasnio mi je sta se desava,desava se da se pomera faza ili u prvodu nula,ako je zemlja sa puno ferita i tako da denar koji se registruje u plusu,na normalnom zemljistu,ovde se pomera u minusu.
tako da ja od tada,na svakom jacem terenu,ne preskacem ni ekser,nego cistim redom
Pozdrav PDragan,neznam na koji detektor misliš konkretno.Kod mene na mom aparatu u diskriminaciji je situacija ista kako u vazduhu,tako i u zemlji.Nema pomeraja faze.Samo kod nekih gvozdenih predmeta,čak i preko broja 4 se čuje jasan ton.Međutim kada taj gvozdeni predmet iskopam detektor neće da daje ton.To je neka čudna pojava za kou kontam već duže vrema šta bi moglo biti
odgoovorite sa citatom
  #24  
Staro 21.10.2009, 01:00
pdragan
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od Ljuba Prikažite prilog
Pozdrav PDragan,neznam na koji detektor misliš konkretno.Kod mene na mom aparatu u diskriminaciji je situacija ista kako u vazduhu,tako i u zemlji.Nema pomeraja faze.Samo kod nekih gvozdenih predmeta,čak i preko broja 4 se čuje jasan ton.Međutim kada taj gvozdeni predmet iskopam detektor neće da daje ton.To je neka čudna pojava za kou kontam već duže vrema šta bi moglo biti
pozdrav ljubo,odavno te nema.ne razumem sta se desava,ali otprilike bi to izgledalo ovako.kad upalis detektor,recimo da je zemlja losa u smislu prisustva ferita,na nekim aparatima odradis rucni balans sa zemljom a na nekim to odradi automatski.da bi sve radilo kako treba i da gvozdje registruje ulevo ili od 0do-95 a dobre mete od 0do+95,aparat mora da podesi tu fazu na nuli i tu ostane./u ovom slucaju gde je puno ferita to nije slucaj i pomera se nula na nekih recimo -10 ili -30,tako da nailaskom na dobru metu ,aparat je jos uvek u minusu jer ne pocinje od nule da meri nego iz minusa ostaje u minus.
a za to sto se tebi dogadja,ja sam imao isti slucaj,registruje duboko gvozdenu metu u zemlji(strelicu) iskopam i kad je izvadim vise je nema.
ja uzmem strelicu i pokusam vazdusni test,pocinje da hvata od 30cm,kako priblizim sondi on je sve manje registruje.problem je u podesavanju diskriminacije,previ se je stegnut,ako ti je aparat slican kao moj onda ga malo popusti na disc. i bice sve ok
odgoovorite sa citatom
  #25  
Staro 21.10.2009, 09:54
tragac78
Gost
 
prilozi: n/a
Da,da...znam da se to dešava.U pitanju je pomeranje faze signala.
Jednom me je prijatelj odveo na jedan teren.Obradjivana njiva je u pitanju.Bio je prepun krhotina rimskih cigli i bilo je nekoliko nalaza a većinom je zvonilo na gvožđe.Posle terena je izveo malu demonstraciju.Stavio je zlatnik ispod rimske cigle i aparat je pokazao da je gvožđe!Nije se čak ni dvoumio iako je otkinuo kako ga je lepo registrovao.E,a onda me je upitao šta mislim na koliko je mesta na prethodnom terenu aparat zvonio na gvožđe a koliko na ,,nešto drugo,,.Toliko o diskriminaciji.Znači gde je neujednačeno zemljište sa komadima rimske cigle teško je govoriti o dobroj diskriminaciji.To je moje iskustvo.
odgoovorite sa citatom
  #26  
Staro 21.10.2009, 11:54
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Ta VDI skala od -95 do +95 je imaginarna i precizna je tek kada detektor podesis tako da zemlju vidi idealno tj 0 (neutralno) sve drugo dovodi do pomeranja faze. Zato je dobro podesen ground neophodan za pravilan rad detektora . Bio on digitalni ili analogni. Posle i sa ugasenom diskriminacijom detektor nije toliko efikasan koliko bi bio u slucaju kada je dobro nulirana zamlja .
Tragac78 jesi probao da podesis ground prema cigli a ne prema zemlji ? Sustina je da se nulira bas izmedju mete i sonde ,a ne kada izadjes iz kola i tako radis ceo dan
odgoovorite sa citatom
  #27  
Staro 21.10.2009, 17:14
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Sa DFX-om nikada nisam imao sličnih problema, ako je teren jako zagađen ciglom, prvi ground balans napravim iznad same cigle, a kroz rad aparat sam vrši daljnju korekciju i sve funkcionira normalno. Ako naletim na puščano zrno aparat putem VDI brojeva jasno daje do znanja da se meta sastoji od olova, bakra i željeza, na sličan način registrira i djelomično pozlaćene i posrebrene predmete napravljene od bronce s primjesom željeza, odnosno dobru i lošu metu ako su jedna uz drugu, ovo vrijedi za kompaktne šumske i slične terene koje volim istraživati, na oranicama se dosta ovih performansi smanjuje i gubi.
odgoovorite sa citatom
  #28  
Staro 23.10.2009, 00:03
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pdragan Prikažite prilog
pozdrav ljubo,odavno te nema.ne razumem sta se desava,ali otprilike bi to izgledalo ovako.kad upalis detektor,recimo da je zemlja losa u smislu prisustva ferita,na nekim aparatima odradis rucni balans sa zemljom a na nekim to odradi automatski.da bi sve radilo kako treba i da gvozdje registruje ulevo ili od 0do-95 a dobre mete od 0do+95,aparat mora da podesi tu fazu na nuli i tu ostane./u ovom slucaju gde je puno ferita to nije slucaj i pomera se nula na nekih recimo -10 ili -30,tako da nailaskom na dobru metu ,aparat je jos uvek u minusu jer ne pocinje od nule da meri nego iz minusa ostaje u minus.
a za to sto se tebi dogadja,ja sam imao isti slucaj,registruje duboko gvozdenu metu u zemlji(strelicu) iskopam i kad je izvadim vise je nema.
ja uzmem strelicu i pokusam vazdusni test,pocinje da hvata od 30cm,kako priblizim sondi on je sve manje registruje.problem je u podesavanju diskriminacije,previ se je stegnut,ako ti je aparat slican kao moj onda ga malo popusti na disc. i bice sve ok
Tu sam,samo nemam toliko vremena zbog posla da se javljam.Ranije sam napominjao da imam Whites coinmaster 6000 D/S2 i Whites classic III SL turbo.Prvi je stari model i ima perfektnu diskriminaciju ali nažalost nije konforan u pokazivanju nalaza kao novi modeli,Classic turbo je noviji model i on ima dobru diskriminaciju.Sa oba detektora nemam nikakvih problema na terenima gde ima cigli i pojačane mineralizacije.Samo sam napomenuo ovu neobičnu pojavu kod nekih nalaza od gvožđa.Naime u zemlji lepo tonski pokaže,a kad iskopaš onda u vazduhu nema pokazivanja
odgoovorite sa citatom
  #29  
Staro 31.03.2011, 16:07
agrippa
Gost
 
prilozi: n/a
Evo okacio sam snimak mene sa E-TRAC-om sa excelerator sondom
Tako velika pa opet vidi odlicno novcice
http://www.sendspace.com/file/awilq9'>http://www.sendspace.com/file/awilq9</a>
odgoovorite sa citatom
  #30  
Staro 31.03.2011, 19:43
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
to sto si okacio
nemoze da se nadje
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Minelabov E-Trac i XP Goldmaxx power Vumi Testiranje detektora 11 02.03.2009 09:14
Minelab E-TRAC Simon012 Testiranje detektora 27 05.10.2008 13:01
Minelab E-Trac zeljketa Vrste i namjena 6 19.09.2008 09:09
Minelab X-terra 70 zokioki Vrste i namjena 7 22.09.2007 00:28
minelab...... rammstein Vrste i namjena 19 12.03.2005 15:15


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!