Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Testiranje detektora
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Testiranje detektora Ovdje možete pročitati rezultate testiranja raznih detektora i takođe unijeti vaše rezultate testiranja...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 07.08.2006, 00:42
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
testiranje detektora

Posto je vreme bilo strasno ruzno i razjurilo kupace, odlucili smo da za promenu, pretrazimo plazu. Nakon 2,5h trazenja imao sam oko 24€, malo mi je bilo cudno sto nismo nista nasli od zlata i srebra. Kopao sam samo na signale visokog tona, dok sam one srednjeg tona preskakao znajuci da je to aluminjumska folija, tanki plekcici, zatvaraci od piva i tome slicno. U srednje tonove spada i zlato! Tu je bila greska sto nista od zlata nije iskopano, ali ko ce sve te signale da kopa kad ih je na svkih 10cm. Visoki ton daju novcici, srebro,
po neki aluminijumski zatvaraci i decije igracke (autici).
Zato sam i odlucio da napravim test, zeleo sam da uporedim sta se i koliko diskriminira ako izbacimo parce alu folije velicine 2,5x2,5cm. Pogledajte sliku!
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg PICT0007.JPG (21,0 KB, 68x prikazano)
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 07.08.2006, 02:36
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
ima vremena , dugacka je plaza
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 07.08.2006, 03:02
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
dobar si ..... prvo sam pomislio da si pronasao ovu narukvicu -,,citat od vumija,, - ''a nisi prijavio''
nemoj da te bude zao - ja sam kopao dosta tih tonova i veruj mi sve sam aluminujum i folije
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 07.08.2006, 14:40
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Kupite DFX
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 07.08.2006, 23:08
laki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od perun
Kupite DFX
I on tu nista ne moze pomoci, mozda minelab explorer II
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 08.08.2006, 00:22
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Jesili imao DFX ili samo onako kazes. Ja u to nebi rekao samo da znas da cak razlikuje i vrste zeljeza. Recimo kad naidjem na novije kakvo zeljezo DFX blokira i uopste nejavlja zvucno dok kad se radi o starom ( strelica, koplje i sl. ) obavezno zvucno javi. Veoma dobro razlikuje obojene metale to ti je iz mog iskustva jer ga imam i stalno eksperimentisem.
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 08.08.2006, 00:45
kratki
Gost
 
prilozi: n/a
Sto ne napravis slican test pa nam realno kazi kakv je rezultat?
Zna se da je Alu folija po skali provodljivosti u visini sa tankim zlatom, to jest sa supljim zlatnim lancicima,tankim prstenjem, mindjusama i privescima. DFX pokazuje isto po skali provodjlivosti Alu foliju i tanko zlato i ne znam kako to mozes razlikovati dok ne iskopas. DFX je dobar detektor zbog mogucnosti ubacivanja razlicitih programa ali to moze biti i zamka, pogresan program na pogresnom mestu i onda nastaju problemi.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 08.08.2006, 15:22
Korisnička slika od perun
perun perun je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 28.10.2005
Starost: 53
prilozi: 794
Zahvaljivao se: 1
Dobio je 1 zahvalnicu za 1 prilog
Od price nema nista, materijal kao materijal svaki ima svoje osobine neovisno o debljini, i mislim da nestoji prica da je Al sika ista kao tanki lancici i sl. Ali za mene je dobro dok vi mlatite takvim aparatima. Jest da je moderan a ne komlikovan ali svi se ucimo.
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 08.08.2006, 17:06
laki
Gost
 
prilozi: n/a
DFX je sigurno dobar aparat u to ne sumnjam,ali rad na plazi je prica za sebe.Ja sam na plazama trazio dvadesetak dana i to sa spektrumom XLT koji je ako ne isti onda slican sa DFX-om. Slazem se da sa aparatom treba raditi pa onda nesto tvrditi, ali u ovom slucaju mislim da VHITE nije nasao neko revolucionarno resenje kad je u pitanju razlikovanje zlata od aluminijuma i obrnuto. Meni i mom prijatelju koji je takodje radio sa spektrumom XLT najvise su pravili probleme alu otvaraci od limenki. Na displeju je bio isti broj kao i kad je i zlatni prsten u pitanju , i na kraju smo morali da odustanemo od vadjenja tih meta (jer ih je bilo previse) pa smo se bacili na vadjenje metalnih novcica EURA i po neki srebrni nakit. Tu se je spektrum dobro pokazao dobro je pravio razlike izmedju eura na jednu stranu i zaostalih novcica marke i dinara na drugoj strani.I za tih dvadesetak dana smo nasli izmedju 1500-2000 eura i jedno petesetak srebrnih prstena.
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 08.08.2006, 18:50
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od sman
.....smo nasli izmedju 1500-2000 eura i jedno petesetak srebrnih prstena.
koki , jesi li video .......
sledece prilike idemo na neku normalnu plazu ,
nikako vise na nudisticku ... jadnici ,,golaci,, nemaju sta da izgube !
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
poligon za testiranje banebeograd Testiranje detektora 13 30.12.2007 21:59
Kupovina detektora metala zeljketa Vrste i namjena 7 15.06.2006 12:33
Upotreba detektora metala zeljketa Vrste i namjena 1 12.06.2006 23:13
Principi rada detektora metala zeljketa Vrste i namjena 2 11.06.2006 12:34


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!