Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #1  
Staro 11.08.2008, 14:34
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
white`s eagle spectrum

....pozdrav,upala mi je dobra kombinacija za doticni detektor,interesuje me kakva su vasa iskustva sa njim?

najvise bi me interesovalo od korisnika foruma koji su ga imali u ruke i koji su radili sa njim.....


...hvala...
odgoovorite sa citatom
  #2  
Staro 11.08.2008, 18:45
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Zavisi koji Spectrum.Prvi Spectrum detektor koji se pojavio je Eagle,zatim je izasao Eagle Spectrum I (sa debljom kutijom),zatim Eagle Spectrum II (tanja kutija),zatim Spectrum XLT i na kraju DFX.
Svi aparati su odlicni,nisu za pocetnike,a moje je misljenje (posto sam radio sa svim nabrojanim,najvise sa Eagle Spectrum II),da su stariji aparati bolji od novijih.
DFX radi istovremeno na dve frekvencije 3 khz i 15 khz (DF je skracenica za Dual Frekvenciju) i zaista je u stanju da pronadje nesto sitnije predmete sto ostali detektori preskoce.Preporucuje m ga za Arpade.
Spectrum takodje moze da detektuje i novcic ispod cigle.Nije narocito dubok,15 cm denar precnika 18 mm i na 20 cm bronzani as (govorim o cistim signalima).Kod njih mi se ne svidja jedino Recovery Speed,tako da cete promasiti dosta novcica koji se nalaze pored gvozdja.Tu me je odusevio bugarski Caesar koji detektuje novcic i pored i ispod i ispred gvozdjeta,a detektor ima i zavidnu dubinu.Takodje sam gledao test sa XP GoldMax detektorom i on izuzetno precizno detektuje novcic koji stoji na samo par cm od gvozdjeta.
Dakle po meni Spectrum je odlican za ciste terene i za ravne njive.
Mislim da je Eagle Spectrum I najdublji,a Eagle Spectrum II nesto plici.
Ali je zato Spectrum I izuzetno tezak,za razliku od Spectruma II koji je super balansiran.

Jos jedna stvar,mislim da je svaki detektor dobar a da je u nasem hobiju najvaznija FORTUNA.
Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #3  
Staro 11.08.2008, 19:08
Korisnička slika od Stalker
Stalker Stalker je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 14.09.2006
mjesto: Volim normalne ljude, aj malo zastrane, al to je stil života
Starost: 63
prilozi: 1.163
Zahvaljivao se: 717
Dobio je 144 zahvalnice(a/u) za 72 priloga
Jos jedna stvar,mislim da je svaki detektor dobar a da je u nasem hobiju najvaznija FORTUNA.
Pozdrav[/QUOTE]

Ovo je najbolja rečenica koju sam čuo u zadnje vrijeme.
odgoovorite sa citatom
  #4  
Staro 11.08.2008, 22:32
Ljuba
Gost
 
prilozi: n/a
spectrum

Citat:
citat od marko Prikažite prilog
Zavisi koji Spectrum.Prvi Spectrum detektor koji se pojavio je Eagle,zatim je izasao Eagle Spectrum I (sa debljom kutijom),zatim Eagle Spectrum II (tanja kutija),zatim Spectrum XLT i na kraju DFX.
Svi aparati su odlicni,nisu za pocetnike,a moje je misljenje (posto sam radio sa svim nabrojanim,najvise sa Eagle Spectrum II),da su stariji aparati bolji od novijih.
DFX radi istovremeno na dve frekvencije 3 khz i 15 khz (DF je skracenica za Dual Frekvenciju) i zaista je u stanju da pronadje nesto sitnije predmete sto ostali detektori preskoce.Preporucuje m ga za Arpade.
Spectrum takodje moze da detektuje i novcic ispod cigle.Nije narocito dubok,15 cm denar precnika 18 mm i na 20 cm bronzani as (govorim o cistim signalima).Kod njih mi se ne svidja jedino Recovery Speed,tako da cete promasiti dosta novcica koji se nalaze pored gvozdja.Tu me je odusevio bugarski Caesar koji detektuje novcic i pored i ispod i ispred gvozdjeta,a detektor ima i zavidnu dubinu.Takodje sam gledao test sa XP GoldMax detektorom i on izuzetno precizno detektuje novcic koji stoji na samo par cm od gvozdjeta.
Dakle po meni Spectrum je odlican za ciste terene i za ravne njive.
Mislim da je Eagle Spectrum I najdublji,a Eagle Spectrum II nesto plici.
Ali je zato Spectrum I izuzetno tezak,za razliku od Spectruma II koji je super balansiran.

Jos jedna stvar,mislim da je svaki detektor dobar a da je u nasem hobiju najvaznija FORTUNA.
Pozdrav
Pozdrav.Samo da dopunim.spectrum eagle2 je zaista dobar ali mi se kod njega ne svidja sto kod svakog traganja,mislim kad se ukljuci nema memoriju pamcenja programa nego se mora iznova podesavati prema potrebi.Detector caesar mislim da nije bugarski nego je to rucni rad iz srbije
odgoovorite sa citatom
  #5  
Staro 11.08.2008, 22:37
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Imam Eagle Spectrum I 7 godina i zadovoljan sam sa njim. Nebih ga menjao iako znam da ima boljih detektora. Za sumske terene je odlican.
odgoovorite sa citatom
  #6  
Staro 11.08.2008, 22:43
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Svaki detektor je dobar kada se njime zna raditi i kada su tereni izdasni. Cim na terenima nema "materijala" svi detektori postaju losi
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #7  
Staro 11.08.2008, 23:13
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Citat:
citat od Ljuba Prikažite prilog
Pozdrav.Samo da dopunim.spectrum eagle2 je zaista dobar ali mi se kod njega ne svidja sto kod svakog traganja,mislim kad se ukljuci nema memoriju pamcenja programa nego se mora iznova podesavati prema potrebi.Detector caesar mislim da nije bugarski nego je to rucni rad iz srbije
Ljubo i Spektrum I i Spektrum II imaju opcije memorisanja programa.Odaberi zeljeni program,modifikuj ga idi na Custom 1 ili Custom 2 i umesto na Load idi na Save,zatim uradi Ground Balance i to je to.Jako je jednostavno.

Sto se Caesar aparata tice,ne znam zaista.Samo sam cuo da se prave u Bugarskoj.
odgoovorite sa citatom
  #8  
Staro 12.08.2008, 00:15
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
na njemu pise samo eagle spectrum....cini mi se,nista vise
odgoovorite sa citatom
  #9  
Staro 12.08.2008, 00:50
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Tako je,nema oznaka I ili II.Izmeri debljinu kutije,ako je oko 6 cm onda je Spectrum II,ako je oko 8 onda je Spectrum I.Ili radi malo s njim,ako te ruka zaboli posle pola sata-to ti je Spectrum I
odgoovorite sa citatom
  #10  
Staro 13.08.2008, 14:52
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
xexexe....hvala na savetima
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Spectrum XLT Ljuba Testiranje detektora 2 01.05.2008 23:40
pomoc white"s imperator16 Vrste i namjena 9 22.03.2008 01:35
PROGRAM ZA WHITES SPECTRUM XLT damiani Testiranje detektora 24 10.02.2008 23:36


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!