Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 04.05.2009, 19:04
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
VUMI

Pošalji mi mailom adresu u BiH pa kad navratim u Gradišku mogu ti poslati knjigu, ali...mogu nešto materijala bubnuti i na ovome forumu, ako dozvoliš...
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 04.05.2009, 19:07
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Pošto se mi bavimo visokim tehnologijama, nema potrebe da ćamim tamo, djeca rade svoj posao, dok sam ja u potrazi da bi i u buduće imali što raditi.
Zvrcni me dan prije da te sačekam.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 04.05.2009, 20:33
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Citat:
citat od Grga Prikažite prilog
Pošalji mi mailom adresu u BiH pa kad navratim u Gradišku mogu ti poslati knjigu, ali...mogu nešto materijala bubnuti i na ovome forumu, ako dozvoliš...
Da li znas koliko kosta postarina za austriju, platio bih ti sve to zajedno? Postavi slobodno dio materijala ovdje, vjerujem da ce svakoga zanimati i ta tema.
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 04.05.2009, 20:41
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.176
Zahvaljivao se: 144
Dobio je 570 zahvalnice(a/u) za 242 priloga
Citat:
citat od Grga Prikažite prilog
Pošalji mi mailom adresu u BiH pa kad navratim u Gradišku mogu ti poslati knjigu, ali...mogu nešto materijala bubnuti i na ovome forumu, ako dozvoliš...
Imas dozvolu Vumija, jedva cekam tvoje priloge ako moze nesto i o Troji.
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 04.05.2009, 20:51
Miki
Gost
 
prilozi: n/a
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
Imas dozvolu Vumija, jedva cekam tvoje priloge ako moze nesto i o Troji.
apropo troja , zar je oficialno nisu vec pronasli pre nekoliko godina tik preko puta grcke u danasnjoj turskoj ???
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 04.05.2009, 20:56
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 55
prilozi: 7.896
Zahvaljivao se: 157
Dobio je 1.063 zahvalnice(a/u) za 409 priloga
Cika se zvase Siman ili nekako slicno
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 04.05.2009, 21:29
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Može dečki moji lijepi, evo prve stranice eventualne buduće knjige...

POZNATO O TROJI

Pronađena je već nekoliko puta, iako mnogi kažu da je još nema i da je ovo samo mitska priča koja se nikada nije ni dogodila. O njoje su napisane stotine novinskih članaka, snimljeno mnoštvo dokumentarnih filmova, nekoliko igranih, crtanih... Riječ je, naravno, o legendarnoj, mitskoj Troji, opisanoj u Homerovim djelima Ilijadi i Odiseji. Da li su ova zemlja i ovaj grad zaista postojali? Gdje su bili smješteni? Kako su izgledali? Postoji li neki trag?
Nije mi namjera opisivati sve do sada u svijetu rečeno, već samo želim svoje dugogodišnje istraživanje prenijeti čitateljstvu na prosudbu. U javnosti je prihvaćeno otkriće drevne Troje 1870. godine kada je, navodno, njemački trgovac Heinrich Schliemann u Maloj Aziji iskopao ovaj stari grad - i golemo Prijamovo blago. Do današnjih dana ništa se nije promijenilo u tumačenju ovog arheološkog događaja. Tamo je Troja i to je to...Da li baš?
Meksički pisac Roberto Salinas Price ne slaže se sa ovom teorijom već u svojoj knjizi ''Homerova slijepa publika'', tiskanoj 1984. godine tvrdi da je Troja bila u Gabeli, mjestu između Čapljine u Hercegovini i Metkovića u Hrvatskoj. Iznio je mnoštvo dokaza u prilog svoje teorije, ali obilato je prilagođavao Ilijadu ovome krajoliku, naravno, da bi bilo što uvjerljivije.
Osobno sam se koristio drugačijom taktikom. Tražio sam krajolik opisan u Ilijadi i mislim da sam ga pronašao skoro u detalje. Konzultirao sam se sa jednim pomorskim stručnjakom, a on je, misleći da ga ispitujem zbog znatiželje, protumačio neke pomorske zakone, kao naprimjer, brzinu broda u čvorovima, odnosno, nautičkim miljama... Znao je skoro u detalje sve vrste jedrenjaka i njhove brzine tijekom posljednjih nekoliko stoljeća u raznim državama svijeta i ugodno me iznenadio rezultatima, koji su se savršeno uklopili u tekstu Ilijade.
Onda se pojavi jedan povjesničar i filozof iz Aranđelovca sa svojim mišljenjem. Bilo bi dobro da usporedimo dokazne materijale, ali nema veze, ja ću reći svoje, a ako budu isti ili slični s njegovima, slučajno je, jer nas dvojica nikada se nismo niti sreli niti čuli.
Mislio sam u nekoliko navrata prošetati ''Homerovim zavičajem'', pošto nije baš predaleko, ali znate kako to već ide u ovakvim situacijama... Ili nemam volje, ili nemam vremena, ili su mi nedostajale financije za jedno kratko putovanje izvan Hrvatske. Stoga sam sakupljao dokazni materijal tamo gdje sam imao pristup - iz nekoliko knjiga, sa interneta, tiska, TV-a, od prijatelja, poznanika...Većina kockica uklopila se u moje istraživanje, a svaki novi detalj uredno pronađe svoje odgovarajuće mjesto u sadržaju već napisanoga teksta. Još samo za jedan podatak nisam siguran, iako sam čuo da postoji, a manifestira se u obliku turskih kupki. Moram se uvjeriti imaju li u tome kraju bilo kakvi izvori tople vode. Ako se podatak o turskim kupkama sa termalnom vodom pokaže istinit onda me nitko neće moći maknuti sa dobrog traga.
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 04.05.2009, 21:33
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Tako je Vumi, Šliman je bio je_bivetar, pustolov i manipulator, a jedno vuče drugo. Jako je upitno da li je na brežuljku Hisarlik bila drevna Troja. Osobno mislim da je Troja bila respektabilna država, a ne grad - državica, po Homeru; lako ju je locirati na Balkanu, osim ako sve skupa nije fikcija.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 04.05.2009, 21:37
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
PS za VUMIJA

Daj adresu mailom i šaljem ti knjigu u Austriju...besplatno...Poštarinu plaćam osobno. Jedini mi je problem što je knjiga u Slavoniji, a ja sam trenutno u Rijeci...
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 04.05.2009, 21:48
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Evo par sličica jednog grada koji se savršeno uklapa u Homerov govor

Mislim da ste pogodili na koji grad mislim. Imam skoro sve dokaze...
prikačene grafike
Tip dokumenta: jpg skadar1.jpg (18,7 KB, 88x prikazano)
Tip dokumenta: jpg skadar2.jpg (13,8 KB, 85x prikazano)
Tip dokumenta: jpg rozafa-castle.jpg (18,1 KB, 89x prikazano)
Tip dokumenta: jpg Skadar satelit.jpg (22,6 KB, 85x prikazano)
Tip dokumenta: jpg opservatorij.jpg (11,5 KB, 85x prikazano)
odgoovorite sa citatom
Odgovor


Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Koga postaviti z amoderatora u forumu "Mjesto za razmjenu"? Vumi Kako? 10 14.12.2007 18:17
"Tamo preko Vrbasa"-Tomo Maric x_lav Zanimljivosti 1 13.11.2005 19:40
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 02:30
Ako moze jos jedna mala pomoc"Quattro MP" DINIC Vrste i namjena 1 03.12.2004 19:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!