Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Zanimljivosti Sve što nalazite zanimljivo...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #511  
Staro 15.01.2014, 20:59
Nigrianvs
Gost
 
prilozi: n/a
ovaj mnogo vukao u stranu, tesko ga je usmeriti
odgoovorite sa citatom
  #512  
Staro 15.01.2014, 23:10
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Ja se obradujem svakom novom clanu koji zna da napise poneku pametnu recenicu. Kao kad ti u kucu dodje neko ko zna da prica ko je veseo i zna za salu kao i za uvredu. Yebe$ gosta koji ti udje u kucu i samo cuti i blene ko tele u sarena vrata. Ni A ni B, a takvih koji su se registrovali na forum je bilo poprilicno pa ih Vumi mora brisati zbog neaktivnosti ili lenjosti svremena na vreme.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
  #513  
Staro 16.01.2014, 01:40
Korisnička slika od eclipse4
eclipse4 eclipse4 je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.03.2008
mjesto: klitorici
Starost: 42
prilozi: 3.684
Zahvaljivao se: 15
Dobio je 29 zahvalnice(a/u) za 18 priloga
ilijada je dobro potkovan znanjem,koliko se vdi.
i njemu sakako jeste mesto ovde sa grgom u istoj temi,medjutim,ako je grga npisao nesto,pritom jos postavio slike,a ilijada hoce da ga demantuje,to bi trebao uraditi kontra tezom i takodje nekim okazima u slikama.

hebi ga,sve mi vise licilo da mu fali nesto u teoriji pa to pokusava otkriti od grge preko kulina bana.

ako vec tvrdi da nesto nije tako,nek postavi dokaze da i drugi vide......a ujedno da i grgi sansu da ospori njegovu tezu ili teoriju.....

opet kazem kad se dvojica znalaca nadju na jednom mestu,nema sumnje da nije vredno paznje i da ce biti osta toga za citanje......ali na ovaj nacin,ovo nigde ne vodi.
sta god grga tvrdi ovaj vice nije tako a dokaza nigde.
__________________
http://img715.imageshack.us/img715/6438/oie11018399nylqno0.gif
odgoovorite sa citatom
  #514  
Staro 16.01.2014, 08:41
ObeliX
Gost
 
prilozi: n/a
napisao sam ja to 10 priloga unatrag ali kolega ne slusa. e kad se digose kuke i motike....
odgoovorite sa citatom
  #515  
Staro 16.01.2014, 14:56
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Citat:
citat od eclipse4 Prikažite prilog
ilijada je dobro potkovan znanjem,koliko se vdi.
i njemu sakako jeste mesto ovde sa grgom u istoj temi,medjutim,ako je grga npisao nesto,pritom jos postavio slike,a ilijada hoce da ga demantuje,to bi trebao uraditi kontra tezom i takodje nekim okazima u slikama.

hebi ga,sve mi vise licilo da mu fali nesto u teoriji pa to pokusava otkriti od grge preko kulina bana.

ako vec tvrdi da nesto nije tako,nek postavi dokaze da i drugi vide......a ujedno da i grgi sansu da ospori njegovu tezu ili teoriju.....

opet kazem kad se dvojica znalaca nadju na jednom mestu,nema sumnje da nije vredno paznje i da ce biti osta toga za citanje......ali na ovaj nacin,ovo nigde ne vodi.
sta god grga tvrdi ovaj vice nije tako a dokaza nigde.

Nisam jedini koji sam Troju smjestio u Crnu Goru, Albaniju i okruženje, što me sve više uvjerava da je TO prava lokacija... U Ilijadi , kao jednom od Homerovih epova, premalo je podataka da bi se bilo što konkretno zaključilo. Tu je zabilježeno tek zadnjih pedesetak dana desetogodišnjeg rata. Uglavnom se opisuje bitka oko utvrđenog (glavnog) grada i navijačko slavlje bogova, već koji su za koju stranu ''navijali''...

http://www.novosti.rs/vesti/planeta....e-u-Crnoj-Gori

http://www.srpskapolitika.com/Teksto...inica/030.html

Osim što sam ja osobno siguran da smo svi MI potomci jednog plemena, od Jadrana do Bajkala...
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku Grga na prilogu
  #516  
Staro 16.01.2014, 21:07
Keltt
Gost
 
prilozi: n/a
sve su to legende sliman je pronasao troju
odgoovorite sa citatom
  #517  
Staro 16.01.2014, 21:42
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Tako je Grga, ta činjenica je tačna!
Prva prestonica je ipak, uprkos svim pogrešnim shvatanjima i teorijama, SKADAR!
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #518  
Staro 16.01.2014, 21:45
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
I ja glasam za Slimana ipak je on pronasao nesto sto su nazvali Prijamovo blago http://hr.wikipedia.org/wiki/Troja mada mi je zanimljiva sva ta misterija i nagadjanja. Ja mislim da mi napravimo jedno okupljanje svi sa foruma da ponesemo detektore asovcice, okrenemo neko prasence, i jagnjence uz picence i da ispitamo tu Grginu Troju mozda naletimo na originalno prijanovo blago je ovo sto je Sliman nasao datirali su 1000 godina starije.
__________________
tesoro tejon
odgoovorite sa citatom
Korisnici koji su se zahvalili korisniku pike.sch na prilogu
  #519  
Staro 16.01.2014, 22:21
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Na iskopinama u Maloj Aziji postoji pet-šest (možda i više) slojeva, vremenski datirano arheološkim iskopinama u svakom sloju. Šliman nikakvo blago nije pronašao u sloju trojanskog vremena, već u puno starijem sloju. Zlatnina opisana kao Prijamovo blago, Hefestovom rukom stvoreno, pronađena je jedino u Dabeni nedaleko Sopota i Karlova u Bugarskoj. Sada je sve više stručnjaka uvjereno da se mnoge povijesne ''istine'' na prostoru Balkana moraju mijenjati iz temelja, a taj prijedlog apsolutno nije moj...
Isto je to kao s imenom Amerika koju je otkrio Kolumbo, a njemački pisar, sasvim nehotice i slučajno, napiše ime po Amerigu Vespučiju, iako je znao ime pravog
''otkrivača''....
I tako do današnjih dana ostadoše dvije velike pogreške...
Naravno, dok se ne dokaže ''istina'' o kojoj ovdje pišem nikada neću priznati da je Troja u Turskoj. Osim zlata, iskopanog u Bugarskoj Trakiji, pronađeni su još neki dodatni ''dokazi'' da je tzv. ''halkolit kultura'', stara od 5 do 7 000 godina jako slična od Jadrana do Crnog mora (i šire). Sakupio sam nešto materijala pa kad ga obradim postavit ću ga ovdje.
odgoovorite sa citatom
  #520  
Staro 16.01.2014, 22:46
Grga Grga je offline
Iskusni korisnik
 
Registriran : 03.02.2007
Starost: 68
prilozi: 497
Zahvaljivao se: 28
Dobio je 67 zahvalnice(a/u) za 49 priloga
Citat:
citat od pike.sch Prikažite prilog
I ja glasam za Slimana ipak je on pronasao nesto sto su nazvali Prijamovo blago http://hr.wikipedia.org/wiki/Troja mada mi je zanimljiva sva ta misterija i nagadjanja. Ja mislim da mi napravimo jedno okupljanje svi sa foruma da ponesemo detektore asovcice, okrenemo neko prasence, i jagnjence uz picence i da ispitamo tu Grginu Troju mozda naletimo na originalno prijanovo blago je ovo sto je Sliman nasao datirali su 1000 godina starije.
Ja sam ZA. Jedini problem je što su bogovi ponekad dopuštali da svaka strana pokupi svoje žrtve nakon bitke. Inače, običaj je bio da pobjednik uzme sve žrtvine ''stvari'' i lešinu ostavi psima. Dostupni mrtvi su zapaljeni na lomači. Amazonska kraljica Leukoteja (mislim da se tako zvala - ljeno mi je tražit ime u spisima), koju je ubio Ahil, zapaljena je, a urna (zlatna) pokopana u grobu kralja Ila na ''istaknutoj gradskoj utvrdi''. Za obred Hektorove sahrane Grci su Trojancima dali 11 dana. I on je zapaljen, pepeo mu stavljen u zlatni kovčeg (nije zavjetni), pa u raku (grob) na koju su nabacali veću količinu zemlje, a odozgora prekrili još većom količinom kamena. Zato se bojim da je vrlo malo dokaznog materijala ostalo na ''bojnom polju''. Treba pretražiti jedino tvrđavu (Skadar na Bojani) Rozafu, ili rijeku Bojanu, na žalost - s debelim slojem mulja u koritu. Ako se nekim čudom sretnemo u tome kraju ja ću pripomoć potražit mjesta za sve vas koji dođete s detektorom. Ebiga, ja ne znam ništa radit s ovim aparatima. Totalni sam mulac, ali korisno ću uprt prstom, garant...
odgoovorite sa citatom
2 x *Hvala* korisniku Grga za ovaj prilog:
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Koga postaviti z amoderatora u forumu "Mjesto za razmjenu"? Vumi Kako? 10 14.12.2007 19:17
"Tamo preko Vrbasa"-Tomo Maric x_lav Zanimljivosti 1 13.11.2005 20:40
"Garrett GTI-2500 "Supreme Pro 4" DINIC Vrste i namjena 12 06.02.2005 03:30
Ako moze jos jedna mala pomoc"Quattro MP" DINIC Vrste i namjena 1 03.12.2004 20:54


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!