Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > O S T A L O > Zanimljivosti > Srednji vijek
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Srednji vijek Sve što pronađete u internetu, knjigama i sl. a mislite da spada u ovaj vremenski period, ca 500-1500 godine

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 17.02.2012, 00:25
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
pa drugovi ovako bi se trebali iskopavati svi grobovi ,naravno koji se moraju kopati . koji ne moraju njih i ne dirati. nek pocivaju u miru.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 17.02.2012, 11:15
Dr.jare
Gost
 
prilozi: n/a
Mozda je i ovde bio neki avarski pojas ali nisu svi posteni kao onaj kuvar Džejmi Oliver koji je otkrio blago vredno 1,3 miliona evra u podrumu novog restorana...
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 17.02.2012, 13:52
kosuca
Gost
 
prilozi: n/a
[QUOTE=Miralem;61520]pa drugovi ovako bi se trebali iskopavati svi grobovi

Jeste,,bagerom je puno lakše.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 17.02.2012, 16:31
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
nisam druze mislio na bagere,znam sta pricam i sta mislim. mislim na to da se angazuje struka i da se to negdje pribiljezi ,da se zastiti lokacija ako je moguce i da se sto manje predmeta "zagubi". krenulo je sa bagerima jer se ocito namjeravalo nesto graditi ali ipak se dosta toga sacuvalo da ne zavrsi u onoj crnoj vreci.
ja ne znam sta misle zagovaraci kopanja grobova,prevrtanja kostiju i unistavanja takvih lokacija da bi se naslo nesto? kakvom se dobru u zivotu ti ljudi nadaju?
nisam ni u koga uperio prstom ali se ponekad o tom poslu prica kao o kopanju krompira i kao da je to sasvim normalno. hobi je hobi ali mora negdje biti granica
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 17.02.2012, 17:02
kosuca
Gost
 
prilozi: n/a
Svaki oblik bavljenja amaterskom arheologijom (bez dozvole ovlaštene institucije)u kojem se prisvajaju artefakti je na ovim prostorima ilegalan.Čak i pronalaženje slučajno izgubljenih predmeta na plažama podliježe određenim pravnim normama.
Stoga se bojim da legalisti i moralni čistunci u ovom hobiju nemaju mjesta.Neće naći ni kod jednog sudije razumjevanje za ovu djelatnost.To je za sad tako dok se ne uvede u zakonodavstvo praksa koja egzistira u SAD ili u Velikoj Britaniji.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 17.02.2012, 17:20
Desert Walker
Gost
 
prilozi: n/a
nije isto ukrasti jabuku na standu i upasti nekom u kucu ,premlatiti ga i uzeti mu pare. jel mislis da ce sudija u oba slucaja biti nemilosrdan ili ce onom za jabuku drot opaliti samo usmenu opomomenu? za mene nije isto kopanje po livadi i cupati kosti iz groba.
ne radi se tu je li neko moralni cistunac ili nije...znaci ko smatra da je to pogresno nema mjesta u ovom hobiju? e pa da se radi malo kulturnije i svjesnije ovaj hobi bi bio legalan (kao u U.K i U.S). treba imati malo vise ljudskosti i morala pa bi bio hobi hobi ,pljackasi pred sudom a mi bi na miru uzivali u ovom hobiju
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 17.02.2012, 19:25
Dr.jare
Gost
 
prilozi: n/a
Kod nas zakon nije regulisao ovu materiju: smes da imas detektor ali ne smes da ga koristis, smes da posedujes kolekciju novcica ali ne da ih nadjes na njivi ili... Ali se slazem sa Miralemom da nije sve jedno naci novcic na njivi ili naci novcic u grobu bez obzira sto i onaj novcic na njivi mozda potice od nekog pokojnika kome je ritualno stavljeno na oci da plati camdiji prelaz preko reke Had...
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 17.02.2012, 19:37
kosuca
Gost
 
prilozi: n/a
Upravo tako Dr.jare .Kad iskopaš rupicu u zemlji da bi iz nje izvukao novčić ne možeš znati jesi li na mjestu davno obavljene sahrane .Groblja stara hiljadu i više godina nisu vidno obilježena a eventualni nadgrobni spomenici su odavno razneseni i ugradjeni u već odavno srušene objekte.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 17.02.2012, 22:54
Korisnička slika od avgvst
avgvst avgvst je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 17.08.2009
prilozi: 2.465
Zahvaljivao se: 546
Dobio je 216 zahvalnice(a/u) za 152 priloga
Da odgovorim oko avarskog pojasa....
Ne znam stvarno šta se desilo sa tim predmetom i gde je sada...
Navodno(mada mislim da nije tako) je vraćen u Muzej Srema U Sremsku Mitrovicu.
Ali postoje tu i neka druga nagađanja...
__________________
"Ako želite da postanete dobri arheolozi, morate da izađete iz biblioteka"! Dr Indiana JONES
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 17.02.2012, 23:02
kosuca
Gost
 
prilozi: n/a
Pitajte bivšeg inspektora Karleušu on zna .
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
zanimljivi video Danijel Zanimljivosti 58 07.02.2012 11:27
Interesantan Programcic Stef74 Zanimljivosti 4 11.05.2007 15:58


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!