Vumi's Antika  

Nazad   Vumi's Antika > DETEKTORI METALA > Vrste i namjena
Portal Galerija Pričaonica Detektor šop Pomoć korisnička lista Kalendar Označite sve forume kao pročitane

Vrste i namjena Sve o vrstama i namjeni ovih aparata...

Odgovor
 
Teme - opcije
  #11  
Staro 14.08.2008, 22:00
Korisnička slika od pike.sch
pike.sch pike.sch je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 16.12.2007
mjesto: panonia
Starost: 52
prilozi: 2.175
Zahvaljivao se: 143
Dobio je 569 zahvalnice(a/u) za 241 priloga
Citat:
citat od marko Prikažite prilog
Tako je,nema oznaka I ili II.Izmeri debljinu kutije,ako je oko 6 cm onda je Spectrum II,ako je oko 8 onda je Spectrum I.Ili radi malo s njim,ako te ruka zaboli posle pola sata-to ti je Spectrum I
Mene ruke nikad ne bole jer radim levom i desnom rukom. Jedinica je teska pa se mora tako da nebi jedna ruka bila nabildovana a druga tanka.
odgoovorite sa citatom
  #12  
Staro 01.09.2008, 20:09
tragac78
Gost
 
prilozi: n/a
Imao sam prilike da vidim jedan test Eagle spectrum-a.Ako me dobro služi sećanje.Detektor može da odvoji meko gvožđe od kovanog.U drugom slučaju pali barove i sa jedne i sa druge strane po nekoliko.Nema šanse da se pomeša sa drugim metalom.Čuo sam da kod ovog aparata ima 2 procesora za razliku od XLT-a koji ima jedan.E taj jedan trebalo bi da je brži jer i novija je tehnologija,ali za nijansu je sporiji od spektrumova 2.Verovatno zbog bolje grafike kod XLT-a.Inače skoro da nema neke razlike u radu između Spektruma i XLT-a,a prednosti XLT-a su bolja grafika,više programibilnih programa(custom) i veličina/težina.Što se tiče dubine isti su.Znači malo je brži Eagle ali to je mala razlika da bi bila bitna. Dubina za srebrnjak od 25mm prelazi 35cm u vazduhu krupniji predmeti sve do maksimalno oko 2m(zavisi i od sonde).Inače pre nego li se čuje jasan zvuk u zavisnosti od vrste metala,čuje se promena u jačini zvuka i već tad se može osetiti pronalazak ali je daleko da bi ga lektronika razvrstala.Probali smo i da stavimo dva metala recimo srebrnjak i gvožđe i onda pali barove i levo i desno od nule;levo za gvožđe a desno za srebrnjak.Naravno predmeti su ležali na dlanu sa nekih 2cm rastojanja.Meni se jako svideo.
odgoovorite sa citatom
  #13  
Staro 01.09.2008, 22:45
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
White's je otišao malo dalje od ostalih renomiranih proizvođača detektora. Samo iskusan korisnik iz njihovih top modela može izvući maksimum, jer su za početnika poprilično komplicirani.
Da odvaja kovano od običnog željeza je čista glupost, a da na skali istovremeno registrira željezo i bilo koji drugi metal je istina.
Godinama tražim sa starcem XLT- om i jako sam zadovoljan. Naručio sam Nautilusov model DMC II-Ba koji je rasni dubinac, pošto se ovi aparati izrađuju po naruđbi i potrbno je višemjesečno čekanje na isporuku, odustao sam od narudžbe i ponovo sam kupio Whitesov detektor, DFX 300. DFX 300 je crveni Ferarii. Za razliku od XLT-a, puno je osjetljiviji na sitne zlatne objekte.
odgoovorite sa citatom
  #14  
Staro 01.09.2008, 23:40
Korisnička slika od IVLIANVS
IVLIANVS IVLIANVS je offline
Mladi arheolog
 
Registriran : 12.02.2008
prilozi: 1.470
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 599 zahvalnice(a/u) za 170 priloga
Citat:
citat od Enigma Prikažite prilog
White's je otišao malo dalje od ostalih renomiranih proizvođača detektora. Samo iskusan korisnik iz njihovih top modela može izvući maksimum, jer su za početnika poprilično komplicirani.
Da odvaja kovano od običnog željeza je čista glupost, a da na skali istovremeno registrira željezo i bilo koji drugi metal je istina.
Godinama tražim sa starcem XLT- om i jako sam zadovoljan. Naručio sam Nautilusov model DMC II-Ba koji je rasni dubinac, pošto se ovi aparati izrađuju po naruđbi i potrbno je višemjesečno čekanje na isporuku, odustao sam od narudžbe i ponovo sam kupio Whitesov detektor, DFX 300. DFX 300 je crveni Ferarii. Za razliku od XLT-a, puno je osjetljiviji na sitne zlatne objekte.
Cesitam Enigma na novom detektoru.Ja koristim DFX sa standarnom sondom Eclipse 950.
Voleo bih da mi kazes (ako imas i standarnu sondu 9,5 inca) koliko je dublji sa vecom spider sondom,posto i ja nameravam da uzmem istu.
Takodje ti predlazem da ako zelis sto vecu osetljivost koristis modifikovani Coin&Jewelry program sa povecanim pream gainom i discriminacijom accept -20 do +94,zatim ac sens na 70 dc na 30 i OBAVEZNO 15 kHz za sitne predmete.Mene je taj program odusevio a dobio sam ga od Jimmy Sierre (autora knjige o dfx-u).
Extra program za srebro...kelte,arpad e itd.
Za Rim koristim ''nasviran" Relic maximalno sa ac 75 dc 45 preamp 4, disc accept - 40 do + 94 i jos par caka koje cu ti otkriti drugom prilikom,kad zalijemo sa nekom prepecenicom ili crnim vinom.
Pozdrav
odgoovorite sa citatom
  #15  
Staro 02.09.2008, 00:50
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Hvala ti na čestitci i na uputama, imam samo 12" Spider coil. Trebat će mi neko vrijeme da se sprijateljim s aparatom, nakon toga dobićete moje utiske o starom super aparatu sa novom super sondom. Sa stvarnim mogućnostima XLT-a sam se šegačio i zaebavao na njegov račun, obećajem da s ovim aparatom neću.

Poznata su mi Sierrina, Fosterova, Baileyova i Clynickova iskustva s ovim aparatima.
odgoovorite sa citatom
  #16  
Staro 02.09.2008, 01:29
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Odgovor na Markovu PP.

Marko na žalost još uvijek nemam mogućnost da odgovorim na PP-u, pa ti se obraćam ovim putem.
Pošalji mi svoj e-mail putem PP da ti mogu odgovoriti.
odgoovorite sa citatom
  #17  
Staro 02.09.2008, 11:00
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Zasto nemas mogucnost da odgovoris? Dobijas li kakvu obavijest od foruma?
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
  #18  
Staro 02.09.2008, 13:31
tragac78
Gost
 
prilozi: n/a
Svojim očima sam video kako pali po tri bara na levoj i tri desnoj strani za strelicu a za neko bezveze gvožđe samo sa leve.To sam protumačio da hoće i tu da napravi razliku.Možda sam se prevario u proceni,ipak bi trebalo da neko ko je duže radio s ovim aparatom iznese svoj sud.Pozdrav.
odgoovorite sa citatom
  #19  
Staro 02.09.2008, 22:09
Korisnička slika od Enigma
Enigma Enigma je offline
°°°EnigmA°°°
 
Registriran : 20.12.2006
Starost: 64
prilozi: 8.898
Zahvaljivao se: 114
Dobio je 935 zahvalnice(a/u) za 543 priloga
Citat:
citat od Vumi Prikažite prilog
Zasto nemas mogucnost da odgovoris? Dobijas li kakvu obavijest od foruma?
Nema obavijesti o greški, sve izgleda normalno, a uvijek izlazno sanduče ostane prazno.
odgoovorite sa citatom
  #20  
Staro 03.09.2008, 11:13
Korisnička slika od Vumi
Vumi Vumi je offline
ADMINISTRATOR
 
Registriran : 26.04.2004
mjesto: Ilirikum
Starost: 54
prilozi: 7.894
Zahvaljivao se: 155
Dobio je 1.061 zahvalnice(a/u) za 408 priloga
Izlazno sanduce ostane prazno...pa valjda zato sto si poslao poruku . Prije slanja poruke, odmah ispod prozorceta imas opciju da poslatu poruku memorises u izlaznom sanducetu, stavi kvacicu i ostace ti memorisana poruka
__________________
Nikada nećeš izgubiti pravi put
budeš li radio prema osjećanju i savjesti...
*Gete*
odgoovorite sa citatom
Odgovor

Teme - opcije

Forumske odredbe
Vama nije dozvoljeno, postavljanje novih tema.
Vama nije dozvoljeno odgovarati na priloge
Vama nije dozvoljeno uploadovati dokumenta
Vama nije dozvoljeno obrađivati vaše priloge

BB-kod je uključen.
Smileys su uključen.
[IMG] Kod je uključen.
HTML-kod je isključen.


Slične teme
TEMA Autor Forum odgovora zadnji prilog
Spectrum XLT Ljuba Testiranje detektora 2 01.05.2008 23:40
pomoc white"s imperator16 Vrste i namjena 9 22.03.2008 01:35
PROGRAM ZA WHITES SPECTRUM XLT damiani Testiranje detektora 24 10.02.2008 23:36


brojač posjetilaca

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!